מידע והדרכה | בטון

יש לך שאלה?

מדריכי עשה זאת בעצמך:

מאמרים מקצועיים:

שאלות ותשובות:

 • לאחר כמה זמן ניתן לצבוע בטון חדש?

  לרוב בטון מתייבש לחלוטין לאחר 28 ימים מאז יציקתו. לאחר זמן זה ניתן לצבוע אותו בצבע גמר, כל עוד הוא לא היה חשוף לגשם בזמן הזה. כמובן שמשטחי בטון באזורים מסחריים או אזורים בהם נדרש יציקה עבה וחזקה יותר, לבטון ייקח זמן ארוך יותר להתייבש. באזורים לא מאווררים לפעמים אפילו שנה שלמה. העיקרון החשוב הוא לאפשר ללחות לצאת לחלוטין מהבטון לפני הצביעה.

 • שלום, יש לנו נזילה באחד החדרים מקיר חיצוני שעליו מטפטפים מים מהמרזב בגג. האם הדריילוק אוטם מים ולחות יכול לפתור לנו את הבעיה והאם מומלץ ליישם אותו מחוץ לבית או בתוך הבית?

  האוטם מים ולחות של 'דריילוק' בהחלט יכול לפתור את הבעיה וניתן ליישם אותו גם בחוץ וגם בפנים. לאחר היישום שלו ניתן לצבוע עליו בכל צבע אקרילי. אני בכל זאת אמליץ ליישם אותו בחוץ כיוון שזה ימנע את חדירת המים לתוך הקיר ומשם לתוך החדר. אם תחליטו בכל זאת ליישם אותו התוך הבית יש לקחת בחשבון כי המים אומנם לא יחדרו לתוך הבית אבל הם יחפשו את דרכם למקום אחר.

 • האם משטח בטון מחייב הכנה לפני צביעה?

  כן. כל משטח מחייב הכנה לפני צביעה על אחת כמה וכמה שזהו משטח שאנו נדרוך עליו, נסע עליו או נעבוד עליו. הכנה טובה מבטיחה לנו חיבור מיטבי של הצבע לפני השטח ובכך גם עמידות וחיים ארוכים יותר של הצבע.

 • האם יש צבע לבטון שניתן לצבוע על משטח שלא התייבש לחלוטין?

  צבעי הבטון למיניהם על בסיס מים יכולים לעיתים להיצבע גם על משטחים שלא התייבשו לחלוטין שכן אלו מאפשרים לבטון להמשיך להתייבש ולהתאזן גם עם שכבת צבע עליהם. בכל מקרה, אני ממליץ תמיד להתייעץ עמנו לפני פרויקט הצביעה שלכם.

 • האם האוטם מים ולחות מתאים לבריכות נוי ולבריכות דגים?

  כן בהחלט, הוא על בסיס מים ואינו מכיל חומרים רעילים ומסוכנים. מתאים לבריכות בעומק של עד 7 מטר.