רטיבות בגג? הכירו את איטום הגגות העמיד ביותר

מאת: אורי ברקן

רטיבות בגג? הכירו את איטום הגגות העמיד ביותר

רטיבות בגג? הכירו את איטום הגגות העמיד ביותר
רטיבות בגג הוא דבר לא מבורך ואם לא תמיד חושבים על כך, כאשר היא מופיעה, הנזק כבר נעשה. לכן, כמו ברפואה, בגג הטיפול הטוב ביותר הוא מניעה. בשוק קיימים פתרונות שונים של איטום גג כגון זיפות והלבנה, יריעות ביטומניות ואחרות,  אבל כולן מצריכות טיפולים חוזרים מדי מספר שנים קטן יחסית והעבודה והחומרים יקרים למדיי. אם אתם מחפשים שיטת איטום גג שתקנה לכם שקט נפשי לתמיד הכירו את המוצר החדש מבית סאן דק: הבלאק ג'ק.

למה רטיבות בגג יכולה להזיק?
איטום הגג נעשה כדי למנוע חדירת וחלחול מים לתוך מבנה הבית. מים יכולים להגיע כמובן מגשם בעונת החורף אבל גם מפיצוץ דוד בגג או אפילו תיקון שלו עם ריקון הדוד על הגג או נזילה בצינור מים בגג. 

חדירת רטיבות לתוך המבנה יכולה להופיע במבנה וקירות פנימיים שעות או אף הרבה יותר לאחר קרות החדירה של המים דרך הגג ולא תמיד במקום ממש מתחת לנזילה. הרטיבות שנוצרת במבנה מזיקה לבניין . במצבים הקלים יותר הרטיבות עדיין יכולה לגרום לנזקים לא מעטים, התפוררות טיח, קילוף צבע קירות, נזקים לרהיטים וחפצים, נזקים לבגדים בארונות, קצרים במערכת החשמל, נזקים בחלונות ודלתות עץ.

בנוסף נוכחות של רטיבות במבנה הבית עשוי לגרום להתפתחות של עובש שהוא לא רק לא נראה טוב בעין אלא גם מהווה סכנה בריאותית של ממש. עובש נוטה להתפזר באוויר הבית ולהיכנס לדרכי הנשימה של המתגוררים בו ולגרום לקשיי נשימה, אסטמה, אלרגיות, התקררויות חוזרות בחורף, זיהומים ועוד. עבור פעוטות, אנשים מבוגרים ובעלי מערכת חיסונית לקויה, עובש יכול להיות מאוד מסוכן. 

מה ניתן לעשות על מנת למנוע רטיבות בגג לתמיד?
כאמור, הפתרון הטוב ביותר הוא מניעה, כלומר לא מחכים להופעת סימנים של רטיבות במבנה, דואגים לאיטום כך שהיא לא תיווצר כלל. הבעיה היא שעם רוב השיטות, קשה לדעת מתי צריך לבצע איטום חדש, זה לא תמיד בולט לעין ולכן נוטים לשכוח מזה לגמרי עד שמתחילות בעיות להופיע, דבר שיגרור אחריו לא רק טיפול בהול אבל גם עלויות נוספות לתיקונים פנימיים בתוך המבנה. חשוב לבחון ולבדוק את הגג שלכם מדי שנה לפחות, לפני תקופת החורף, מומלץ בתקופת הקיץ, לחפש סימנים של בעיות באיטום שיכולים להיות שונים: סדקים, קילוף, התרוממות וניתוק שכבת האיטום, בועות ועוד. כמו כן אם התקנתם דוד חדש או כל מבנה קבוע בגג, חשוב לוודא שלא נגרם נזק לאיטום הקיים ואיטום נכון בוצע בחיבורים שלו לגג. מומלץ להזמין מומחה איטום לו יש את הניסיון והידע כדי לבחון את הגג שלכם ולהמליץ באם יש צורך בתיקונים או ביצוע איטום חדש. חפשו מומחה איטום, אם אתם לא יכולים לבצע את האיטום בעצמכם, שהוא בעל ידע בכל הקשור לשיטות חדשות ומתקדמות ומוכן גם להשתמש בחומר אטימה בו אתם תבחרו. 

איך מבצעים איטום בגג בצורה נכונה?
איטום נכון של גג הוא תוצאה של שימוש בטכניקה נכונה וחומרים מתאימים לסוג הגג ומתקנים המחוברים אליו. באופן כללי לא כל השיטות מתאימות לכל סוג גג, אלא אם תשתמשו בחומר הנכון. סדרת המוצרים בלאק ג'ק של חברת סאן דק נותנים מענה היקפי ומלא לאיטום גג עם אחריות ל 30 שנה! הסדרה כוללת 3 מוצרים יעודיים:

  • בלאק גק' אטום לתמיד - משחת איטום גגות מחוזקת לפינות תפרים וחיבורים: משחה מקצועית מסילקון מועשר ומחוזק בסיבים המקנה עמידות, הגנה ואטימה יוצאת דופן מפני רטיבות ולחות. המשחה מיועדת הן לטיפול בחיבורים של התקנים שונים בגג והן לתיקון מערכות איטום קיימות, סדקים\ חיבורים, תפרים ופינות ובעלת כושר הידבקות מעולה למרבית חומרי הבניה והתשתיות גם על פני שטח לא מפולסים. 
  • בלוקינג פריימר לאיטום גגות בלאק ג'ק - אטום לתמיד: צבע יסוד שמונע זליגה וחדירת כתמים אל שכבת האיטום העליונה הלבנה (ראו בהמשך). פריימר זה מיועד לשימוש על גבי איטום קיים כמו זפת, אספלט יריעות ביטומניות ישנות בהן האגרגטים נשרו ושכבת הביטומן התחתונה נחשפה. הפריימר אוטם לחלוטין את השכבה הקיימת (לדוגמה זפת) ומאפשר יישום שכבת איטום עליונה בצורה אופטימלית וללא זליגות הזפת לשכבת האיטום העליונה. כמו כן, לפריימר זה כושר הידבקות מצויין להיצמדות מלאה בין שכבת האיטום הקיימת לשכבת האיטום העליונה.
  • איטום גגות בלאק ג'ק 100% סיליקון - אטום לתמיד: חומר איטום לשכבה עליונה, 100% סיליקון בעל עמידות בפני כל תנאי מזג אוויר. החומר יוצר ממברנה אלסטית שנצמדת בחוזקה בריאקציה כימית אל הגג וכך מבטיחה אטימה מעולה וקבועה תוך שמירה על גמישותה, בלי להתייבש, בלי להיסדק, בלי להתרכך או להתפורר ומתאימה לשימוש עבור סוגי גגות רבים. חומר זה מסופק עם אחריות ל 30 שנה כך שתהיו שקטים שהגג שלכם אטום לתמיד. בנוסף, חומר זה בעל צבע לבן שהודף עד 90% של קרני השמש כך שהבית שלכם יהיה גם מבודד טרמית טוב הרבה יותר. 

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו