צבע לבטון חשוף - כבר לא רק אפור

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

צבע לבטון חשוף כבר לא רק אפור גדולהיום, השימוש בבטון בארכיטקטורה מראה לנו שהבטון לא צריך להיות דווקא אפור. צבע לבטון יכול לכלול מגוון צבעים רחב החל מגוונים עדינים ביותר ועד לצבעים בהירים מאוד.

לפני שנכנס לעומקו של עניין, נציין שלושה סוגים עיקריים של צבע לבטון חשוף:


- צבע לבטון על בסיס מים, פשוט מאוד ליישום ומומלץ לשטחים פרטיים. הצבע לא מצפה את האבן/בטון אלא ממש חודר לתוכה ומשנה אותה.
- צבע אפוקסי חד רכיבי, חזק ועמיד במיוחד, ידידותי וקל ליישום, מתאים לאזורים פרטיים וליישום "עשה זאת בעצמך" ולאזורים עם תנועה כבדה יותר מאזורים פרטיים.
- צבע אפוקסי דו רכיבי, צבע מקצועי חזק מאוד מתאים לאזורים קשים בעלי תנועה כבדה כמו מוסכים, חניונים, מפעלים עם תנועת מלגזות ואפילו האנגרים למטוסים.

שימושים עיצוביים וסוגי צבעים למשטחי בטון
אתם כבר יודעים שרצפת בטון לא חייבת להיות רק בצבע אפור. כל אחד יכול לעצב את חלל החדר ולצבוע את רצפת הבטון בכל גוון שיבחר. הגוון הטבעי של הבטון הוא אחד היתרונות הגדולים שלו. הוא מאפשר להשתמש בצבע לבטון ולהפוך כל רצפה אפורה למשטח דקורטיבי מרשים וייחודי. לטכניקה שבה תשתמשו בתהליך הגימור יש השפעה על סגנון העיצוב שיתקבל בסופו של דבר.

ציפויי הצבע, שהם ייחודיים לבטון, מוסיפים לרצפה בתוך הבית ובחוץ לא רק יופי אלא גם הגנה.

הנה שלושה סוגים של צבעים שמיועדים לציפוי של בטון חשוף:

ציפוי צבע לבטון ללא ברק
צבע לבטון של חברת Drylok "Concrete Floor Paint" פותח במיוחד כדי להוסיף לרצפה הגנה ודקורטיביות והוא מוצע ב-15 גוונים שונים. מוצר זה עמיד בפני תנאי מזג האוויר, כימיקלים ביתיים, דלק ושמנים.
יתרה מזאת, מאחר שרמת ה-PH של המוצר זהה לזו של הבטון צבע זה לא יתקלף, בניגוד לצבעי רצפה אחרים. ה-Drylok מתייבש מהר, אינו מחליק, חסר ברק ופוטר מהצורך להשתמש בצבע יסוד.
חשוב גם לדעת ששימוש ב-Drylok לציפוי רצפת בטון שנמצאת במקום ציבורי מתאים גם לתנועה קלה של כלי רכב.

צבעי אפוקסי לבטון
חשוב שתכירו את המאפיינים של שני סוגי האפוקסי לציפוי בטון, כדי שהבחירה שלכם תהיה מושכלת.

ציפוי אפוקסי חד-רכיבי מבריק למחצהצבע אפוקסי "E1 Epoxy Floor Paint" של חברת DRYLOK מגיע בגימור חצי מבריק. בניגוד למוצרים אחרים, היישום של צבע אפוקסי חד רכיבי הוא פשוט מאוד כך שאתם יכולים לבצע את העבודה בעצמכם.
מוצר זה מספק לרצפת הבטון הגנה ועמידות גבוהה במיוחד בשל תהליכי ייצור טכנולוגיים מתקדמים. הצבע עמיד בפני כימיקלים, שמן, גריז ועוד. אם רצפת הבטון משמשת גם לתנועה כבדה, תשמחו לדעת שהציפוי עמיד גם בפני סימני צמיגים. צבע אפוקסי זה מיוצר ב-4 גוונים שונים.

ציפוי אפוקסי דו-רכיבי מבריק למחצהצבע אפוקסי דו-רכיבי "Two Part Epoxy Floor Paint" של חברת Harisson הוא על בסיס מים. גם כאן מדובר במוצר קל מאוד ליישום. ריח הצבע חלש והוא מעניק הגנה איתנה מפני חריטות, שחיקה וכימיקלים. מוצר זה מתאים גם לאזורים ציבוריים, ובעיקר לאזורים שדורשים צביעה עמידה וחזקה בתנאים קשים כמו האנגרים למטוסים, מוסכים, מטבחים תעשייתים, מפעלים או חניונים. צבע אפוקסי זה מוצע ב-5 גוונים שונים, לבחירתכם.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו