ציפוי אפוקסי לרצפת בטון – למה זה כדאי?

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

ציפוי אפוקסי לריצפה למה זה כדאי גדולצבע אפוקסי הוא מוצר טכנולוגי מתקדם, ובניגוד לחומרים אחרים, היישום שלו פשוט כמו כל צביעה אחרת. לדוגמה, צבע אפוקסי חד רכיבי לרצפות מסוג E1 Epoxy Floor Paint של המותג Drylok, מספק עמידות גבוהה והגנה טובה יותר לרצפת הבטון. מוצר זה מתאים לתנועה כבדה והוא עמיד בפני כימיקלים, גריז, שמן, כתמי דלק וסימני צמיגים. צבע זה זמין בגוונים שונים והוא מגיע בגימור חצי מבריק. אם אתם מעדיפים צבע בעל גימור מבריק תוכלו להשתמש בצבע אפוקסי דו רכיבי לרצפות מסוג Two Part Epoxy Floor Paint של חברת Harrison.
 
ציפוי אפוקסי לרצפה הוא חומר קשיח ועמיד שמאפשר להשיג ריצוף אטרקטיבי ברמה גבוהה והוא מתאים הן לריצוף מסחרי והן לריצוף תעשייתי. מבחינת השמירה על איכות הסביבה, צבעים אלה מתאימים למגוון רחב של מבנים מסחריים ותעשייתיים, כולל מבנים בתחום תעשיית התרופות, המזון, המשקאות ומוצרי מעבדות.

יתרונותיו של ציפוי אפוקסי
 
ציפוי אפוקסי לרצפה מציע מספר יתרונות, החל משלבי היישום הראשוניים ועד לשלבי התחזוקה בטווח הארוך.  בשל יתרונותיו הרבים הוא נחשב לפתרון אידיאלי לציפוי של סוגים רבים של בטון.
 
היתרונות העיקריים של ציפוי אפוקסי לרצפה:
 
יצירת משטח קל לניקוי: לאחר הייבוש הופך הציפוי האפוקסי את רצפת הבטון למשטח עמיד ללא תפרים, שניתן לנגב בקלות מלכלוך, אבק ופסולת. בגלל תכונות אלה, ציפוי אפוקסי הוא אידיאלי לרצפות במבנים שבהם עוסקים במזון, משקאות, תרופות וכדומה.
 
יצירת משטח קשיח ועמיד: ציפוי אפוקסי הופך את משטח הבטון לרצפה חלקה ועמידה ברמה גבוהה מאוד שתחזיק מעמד עוד שנים רבות.
 
יצירת רצפה אטרקטיבית: כאשר הציפוי האפוקסי מתייבש הוא מבריק מאוד. הציפוי זמין במגוון רחב של צבעים וסגנונות. אפשר לבחור בצבע סולידי או ליצור דוגמה דקורטיבית על ידי שילוב של צבעים שונים, וכך ליצור פתרון שהוא גם אטרקטיבי וגם עמיד.
 
יצירת משטח עמיד מבחינה כימית: הציפויים האפוקסיים יוצרים רצפה עמידה בפני כימיקלים, תכונה שמתאימה מאוד למפעלי ייצור, מחסנים ומפעלי תעשייה.
 
שיפור הבטיחות: ציפוי אפוקסי יכול לשפר את הבטיחות בכך שהוא יוצר ריצוף עמיד בפני החלקה, חום, פגיעה ואש. בנוסף, ציפוי אפוקסי שרמת הברק שלו גבוהה יכול לשפרב-300% את הבהירות באזור העבודה.
 
סימון משטח הרצפה: אפשר להשתמש בצבעים שונים של ציפוי אפוקסי בו זמנית על מנת להגדיר אזורי עבודה שונים כמו: אזורי בטיחות, אזורי תנועת מלגזה, אזורי חניה ואזורי עבודה אחרים.
 
הגדלת יכולת הפריון: השימוש בציפוי אפוקסי לרצפת המפעל או המחסן יכול להפחית את הבלאי שיוצרים כלי התחבורה, לאפשר תנועה מהירה יותר של סחורות ולמנוע בלאי ונזק לרצפה.


יצירת ריצוף ידידותי לסביבה: ציפוי אפוקסי לרצפה הוא פתרון ידידותי לחברות שמעוניינות לבחור בחלופות "ירוקות" לחומרי הבנייה המסורתיים.
 
יישום מהיר וקל: ציפוי אפוקסי נחשבים למוצר self-leveling, כלומר החומר מטבעו יוצר משטח מפולס, חלק ושווה. תכונה זו מאפשרת לאנשי מקצוע מנוסים ליישם את הציפוי במהירות על פני כל רצפת בטון, חדשה או ישנה.
 
פתרון יעיל מבחינת עלויות הריצוף: ציפוי אפוקסי הוא פתרון סביר לריצוף משטחים מבחינת העלויות, כיוון שהמוצר מבטיח עמידות של משטח הבטון במשך שנים ארוכות ומצריך פעולות תחזוקה מעטות מאוד.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו