Drylok–הצבע הטוב בעולם לרצפת בטון

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

דריילוק הצבע לבטון הטוב בעולם גדולרצפת בטון חיצונית מזכירה לנו בדרך כלל צבע אפרפר וחסר טעם, כזה שמכסה את רצפות המוסכים והחניונים. אבל מה שאולי אינכם יודעים זה שבטון יכול להיות בעל מראה צבעוני יפהפה, לא רק כדי שייראה מושך יותר, אלא גם כדי שיהיה קל יותר לנקות אותו.

צבע לבטון Drylok Concrete Floor Paint על בסיס מים, הוא צבע הבטון הטוב והאמין ביותר שתוכלו להשיג. הצבע זמין ב-15 גוונים, מכסה את רצפת הבטון במשטח חלק וקל לניקוי, ומונע את הכתמת הרצפה על ידי שמנים וכימיקלים ביתיים. צבע זה אינו מחליק, ללא ברק, מתייבש במהירות ובניגוד לצבעי רצפה אחרים, גם לא מתקלף בזכות זה שהוא מיוצר ברמת חומציות P.H זהה לבטון וכך נוצר חיבור אולטימטיבי ביניהם.

צבע בטון זה עמיד בכל תנאי מזג האוויר ומתאים במיוחד לאזורים בעלי תעבורה גבוהה. בזכות צבע הבטון של Drylok, הבטון כבר לא אפור... כל אחד יכול להתאים בקלות את צבע הבטון לשביל הגישה לבית, לחניה או לכל מקום רלוונטי אחר.

 

לפני יישום הצבע

ניקוי הבטון

הצלחת הצביעה תלויה באיכות הכנת השטח. חשוב לנקות את משטח הבטון מכל לכלוך וכתם ולהסיר חלקים רופפים ומתקלפים בעזרת מגרדת, מברשת ברזל או מברשת ניקוי קשיחה. במקרה של כתמים כמו גריז, וקס או שמנים מומלץ להשתמש ב-Drylok Concrete Cleaner , לפי הוראות היצרן.

יש לשטוף את פני השטח ביסודיות עם מים נקיים ולהמתין עד שהבטון יהיה יבש לחלוטין.

כדאי לבדוק אם לחות נלכדה בתוך הבטון בעזרת נייר אלומיניום. יש להצמיד לבטון נייר אלומיניום בגודל של 20X20 בעזרת נייר דבק. לאחר 24 שעות הסירו את הנייר. אם הצטברו מים על צד הנייר שפנה לבטון, סימן שעדיין צריך להמתין. חיזרו שוב על בדיקה זו לפני יישום הצבע.

 

למה זה חשוב?

כדי להבטיח היצמדות והידבקות תקינה של הצבע לפני השטח, הבטון צריך להיות יבש ומחוספס ברמה זהה לנייר שיוף 150. אם פני השטח חלקים או מבריקים במיוחד, יש לצרוב את השטח בעזרת חומצה ייעודית, או לשייף את השטח באופן מכני. אם מדובר בבטון חדש, צריך לאפשר לו להתייבש ולהתאקלם בין 30 עד 60 יום לפני הצביעה.

 

צריבה בעזרת חומצה

הצריבה ממיסה מינרלים מסוימים בשכבה העליונה של פני השטח והופכת את הבטון לנקבובי יותר. פעולה זו תאפשר חדירה והיצמדות טובה יותר של הצבע לבטון.

תוכלו להשתמש ב-Drylok etch לצריבת הבטון (חשוב לפעול בהתאם להוראות היצרן). אם עדיין פני השטח לא נראים ומרגישים כמו נייר שיוף 150, אפשר לחזור על הפעולה, עד לקבלת התוצאה הרצויה.

לבדיקת רמת הספיגה של הבטון יש לטפטף מים באזורים שונים על פני השטח. אם המים נספגים מיידית, סימן שהבטון מוכן לצביעה. אם המים לא חודרים לבטון, יש צורך בצריבה נוספת או בשיוף מכני נוסף.

במקרה שעל הבטון צצה פריחה לבנה דמוית מלח מומלץ ליישם שכבה של Drylok Concrete Protector לפני יישום הצבע.

 

יישום הצבע 

לאחר שהושלמה פעולת הצריבה יש לשטוף היטב את משטח הבטון. חשוב לדעת שאם החומצה תתייבש על הבטון היא תמנע מהצבע לחדור היטב ולהתייבש כראוי.

במהלך היישום הצבע אוטם את הסדקים הקטנים כך שלא ייראו לעין. בסדקים גדולים יותר אפשר לטפל על ידי מילוי בטון ושיוף לפני היישום.

לקראת הצביעה, פני השטח צריכים להיות יבשים לחלוטין.

אופן היישום:

  • לכסות אזורים מסביב למשטח הבטון כדי להגן עליהם.
  • ליישם כאשר הטמפרטורה באוויר ושל פני השטח היא מעל 10oC במהלך הצביעה וכ-4 שעות לאחריה.
  • לערבב היטב את הצבע לפני ותוך כדי העבודה.
  • חשוב ליישם שכבה אחידה, להימנע משלוליות או מיישום צבע עודף על פני השטח.

להוראות מפורטות לגבי יישום הצבע על בטון ישן, בטון צבוע או בטון חדש – יש לקרוא את הוראות היצרן.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו