איך להגן על מוצרי חשמל ביתיים מפני חלודה– המדריך המלא

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
איך להגן על מוצרי חשמל ביתיים מפני חלודה– המדריך המלא

מתכות הן מיסודות הציוויליזציה של בני האנוש על פני כדור הארץ. אמנם, בתקופה המודרנית החליפו את הברזל חומרים פולימריים, קרמיקה וזכוכית. אבל, עדיין הברזל וסגסוגות הברזל ממשיכים לשמש כחומרי בנייה בסיסיים גם בימינו.

החדירה הנרחבת ביותר של הברזל לחיי האדם החלה עם ההתפתחות של העולם התעשייתי בין המאות ה-18 וה-19. בתקופה זו נבנה גשר הברזל הראשון והושקה הספינה הראשונה שגופה נבנה מפלדה.

היום, אנחנו נתקלים במוצרים ממתכת באופן טבעי ובלי לשים לב, כולל מוצרי חשמל ביתיים ממתכת כמו מקררים ותנורי בישול ואפייה. לכן, כל אחד מאתנו מוצא את עצמו מתמודד עםהבעיות שגורמת הקורוזיה למתכת.

כיוון שאחד התהליכים ההרסניים ביותר של המתכת הוא הקורוזיה, המדע והתעשייה נותנים מענה לתופעה זו באמצעות מגוון של מוצרים שתפקידם להגן על המתכת.

ציפויים או חומרים מעכבי חלודה, כדוגמת Owatrol Oil, שמשמש כתוסף לצבעים על בסיס שמן– מיוצרים כדי להתמודד עם הקורוזיה ולייצב את מצב החלודה או למנוע ולעכב את התפתחותה.

כאשר הגימור שלמוצר ממתכת לא מטופל כראוי, הוא הופך לדק ונקבובי. ברגע שהלחות והאוויר מגיעים אל המתכת החשופה, נוצרת חלודה. לכן, כדי להגן על מוצרי החשמל שלכם מפני חלודה, כדאי להקפיד על מספר פעולות:

  • הניחו את מכשיר החשמל במקום קריר ויבש. בין אם אתם משתמשים בו באופן קבוע או שאחסנתם אותו במחסן – אל תניחו אותו במרפסת, במוסך או בכל מקום אחר שבו אין תנאי אוורור ראויים. לחות ורטיבות הן אויבות המתכת. 
  • נקו את מכשיר החשמל באופן קבוע, כדי להגן על הגימור מפני חלודה. השתמשו במטלית נקייה ורכה ובחומר ניקוי מתאים שלא יגרום לשחיקה של פני השטח. חשוב לפעול לפי הוראות היצרן שמצוינות על גבי המוצר, על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר שאפשר.
  • נקו את מכשירי החשמל לפחות פעמיים בשנה, ולאחר מכן צפו אותם בפוליש מתאים. החומר יגן על הגימור מפני בלאי, לכלוך ולחות. מכשירים חדשים אמורים לקבל טיפול זה ברגע שאתם מקבלים אותם.
  • השתמשו בחומר מעכב חלודה לשם טיפול מיידי בחלודה שנוצרה. ה-Owatrol Oil הוא חומר בעל גוון שקוף, עם יכולת חדירה מצוינת למתכת שגורם ללחות ולאוויר לצאת מפני השטח של המתכת כך שהתפתחות החלודה נעצרת. זהו חומר שלא משנה את פני השטח שעליו יושם.

שימו לב שבאזורים שבהם האוויר רווי בלחות ובמליחות, מכשיר חשמל ממתכת צבועה יהיה רגיש במיוחד לחלודה. אזורים אלה נמצאים בדרך כלל במקומות סמוכים לחופי הים.

אבל, אם תטפלו כראוי במכשירי החשמל שלכם, לא רק שהם ישמרו על המראה שלהם לאורך זמן, אלא גם יחזיקו מעמד זמן רב יותר. אם מופיעים כתמי חלודה, צריך לשייף ולטפל בהם, ולאחר מכן ליישם צבע כדי לעצור את התקדמות החלודה.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו