מה זה צבע אפוקסי

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
מה זה צבע אפוקסי

קיימים הרבה סוגי צבעים שונים ולעיתים קצת קשה לדעת במה לבחור ולאיזו עבודה. לכל סוג צבע יש כמובן תכונות שונות, שימושים מומלצים, יכולות היצמדות שונות, חוזק, גמישות, גוון ועוד הרבה הבדלים. במאמר זה נתמקד בסוג צבע מיוחד, והוא הצבע האפוקסי.

צבע אפוקסי למעשה מכיל בהרכבו חומרים שונים וביניהם אפוקסידים שהם למעשה שרף מלאכותי. החומר הוא בעל תכונת התקשות כאשר מערבבים אותו עם חומר מזרז כך שיהיה בעל תכונות הגנה גבוהות במיוחד וכן הוא מבודד חשמל. בזכות התכונות הייחודיות שלו, הצבע האפוקסי נמצא בשימוש בתעשיית הרכב, הבניין, בהייטק, בצבא, ברפואה ועוד רבים. 

למה משמש צבע אפוקסי?
כאמור לצבע זה שימושים רבים כגון:

  • צביעת מכשירי חשמל ביתיים, מכונות כביסה, מדיחי כלים, מעבדי מזון ממתכת ועוד. הצבע מקנה עמידות גבוהה למכשירים בפני רטיבות ושחיקה כך שיוכלו לשרת אותנו שנים רבות.
  • צביעת מתכת עבור רכבים, אוניות ועוד. הצבע מקנה עמידות מפני חלודה כך שהוא מתאים ביותר לסביבה בה לחות ומליחות גבוהות. 
  • צביעת אריזות מזון ממתכת: על מנת למנוע חלודה באזורי המגע בין המתכת למזון, צובעים את המתכת בצבע אפוקסי. 
  • צביעת רצפות: במיוחד עבור רצפות תעשייתיות, מוסכים וכדומה שם יש צורך ברצפה עמידה וקלה לניקוי.
  • צביעת מקררים תעשייתיים, חדרי קירור. עמידות הצבע הופכת אותו לבחירה מעולה לשימוש בחדרי קירור עם עמידות ללחות וטמפרטורות משתנות. 

צבע אפוקסי לרצפות
אם אתם מחפשים פתרון איכותי ומצוין לצביעת רצפת בטון, פנימית או חיצונית, הכירו את E1 Epoxy Floor Paint. מדובר בצבע אפקוסי ייחודי כיוון שהוא חד רכיבי מבית Drylok המשווק על ידי סאן דק. צבע זה מקנה הגנה יוצאת מן הכלל לבטון בפני פגעי מזג אוויר, שחיקה מתנועת כלי רכב, מפני פגיעה מכימיקלים ביתיים, דלקים ושמנים. מאחר והצבע חד רכיבי, הוא מוכן לשימוש ללא כל צורך ברכיב שמקשה אותו. הצבע מעניק גימור חצי מבריק והוא קל ביותר ליישום. צבע זה מומלץ לכל רצפת בטון פנימית או חיצונית, בסביבת הבית או מוסכים, מרתפים, חנויות, סופרמרקטים, חניה, מדרכות, שבילים, מדרגות, מרפסות, אבנים משתלבות\ אבן טבעית ועוד. 

צבע אפוקסי לקירות
הצבע WAPEX של SIKKENS מיעוד לקירות ולרצפות. זהו צבע אפוקסי דו רכבי פרימיום על בסיס מים ללא צורך בפריימר שמקנה הגנה ועמידות מעולה בפני כימיקלים ולחות / מים. הצבע חזק ועמיד בפני מכות ושחיקה. צבע זה מומלץ ביותר לשימוש מפעלים, מוסכים, מטבחים תעשייתיים, מחסנים גדולים, האנגרים, אזורי מסחר, חניונים ועוד. צבע זה מאוד בטוח ואינו דליק. הצבע מאוד קל ליישום ומקנה גמר משי חצי מבריק וניתן לגיוון ביותר מ-2000 גוונים שונים. 

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו