צביעת מתכת חלודה

מאת: אורי ברקן

צביעת מתכת חלודה

מהי חלודה?
חלודה היא תוצאה של התחמצנות ברזל. היא נראית כאבקה אדמדמה ומופיעה על משטחי ברזל החשופים לחמצן ומים, כך שבעצם כל פריט העשוי ברזל יכול להחליד רק מעצם חשיפתו לאוויר, לא משנה אם הוא נמצא בבית או מחוצה לו.
החלודה נוצרת באיטיות ובעצם "תוקפת" את המשטח עליו היא נמצאת ומחלישה אותו עד שהוא מתפורר לגמרי.

איך מטפלים בחלודה?
לפני כל יישום  של צבע חדש על מתכת חלודה יש לבצע הכנה לפני השטח. כלומר אם יש שאריות של צבע ישן, מומלץ להסיר אותו על ידי מסיר צבע או שיוף, וחלודה במצב מתקדם (חלודה מתפוררת) יש להסיר על ידי שיוף במברשת ברזל או לעשות זאת על ידי שיוף ידני או מכני. עכשיו כשהברזל נקי ויש לנו פני שטח יציבים, אפשר לצבוע אותו בשכבת צבע האמורה להגן עליו.

טעות נפוצה בצביעת מתכת חלודה:
לאחר ניקוי ראשוני של החלודה יש פיתוי גדול פשוט לצבוע בצבע למתכת. אמנם נשיג ציפוי דקורטיבי מהיר, אך בעצם לא נטפל בשורש הבעיה – במקרה זה החלודה – והיא תחזור להופיע בתוך זמן קצר.
אנחנו כבר עומדים להשקיע זמן בצביעת המתכת. לא היינו רוצים לחזור על התהליך מדי כמה חודשים, נכון? לא היינו רוצים לראות את הצבע נסדק ומתפורר בתוך זמן קצר. ובכן, מה עושים?

 

שלושת השלבים שחייבים להקפיד עליהם בטיפול מקצועי בחלודה

  1. פריימר/צבע יסוד מעכב חלודה – כדי לחדור לעומק המתכת ולטפל בשורש הבעיה
  2. הגנה מפני קורוזיה – כדי למנוע היווצרות חלודה חדשה
  3. ציפוי דקורטיבי – למראה אסתטי

Rustol Deco סופר צבע: 3 פתרונות במוצר אחד!
סופר צבע הוא שילוב מנצח של פריימר מעכב חלודה, חומר הגנה מפני קורוזיה וציפוי דקורטיבי למתכת. החומר אינו רק מכסה את הקיים, אלא ממש חודר לעומק המתכת, נצמד אליה ובכך מבודד את הברזל מהאוויר והלחות ומונע היווצרות חלודה עתידית. בזכות 3 הפעולות המשולבות ב- סופר צבע, אנו חוסכים זמן, גם היום בעת החידוש וגם בעתיד בגלל עמידותו הגבוהה לאורך שנים.
החומר מבוסס על שמן הפטנט הייחודי של חברת Owatrol המעכב חלודה ומאפשר לצבע להיצמד היטב אל כל משטח.
על אף שלא מומלץ ליישם את החומר על מתכת חמה, ברגע שהוא מתייבש הוא עמיד בפני חום של עד °175 צלזיוס, והוא אלסטי כך שאינו מתקלף או מתפורר גם בתזוזה.
יתרון נוסף: החומר אינו פולט אדים רעילים וניתן להשתמש בו גם בתוך הבית.

איך משתמשים בסופר צבע? בקלות!
מומלץ להשתמש בחומר כאשר המתכת אינה חמה ואינה חשופה לשמש ישירה.
פני השטח צריכים להיות נקיים וללא שאריות שומניות, צבע רופף וכדומה (ניתן להסיר בעזרת שיוף קל, מברשת ברזל או עזרים מכניים).
לאחר שהמשטח מוכן לצביעה, יש למרוח את החומר בצורה אחידה ושווה על כל פני השטח. יש להניח לצבע להתייבש 24 שעות ולאחר מכן ליישם שכבה שניה.

אתם תופתעו מהמריחה הקלה שלו, יכולת ההתפלסות המדהימה וכושר ההסתרה הגבוה שלו. הסופר צבע מיועד אומנם למתכות אבל הוא צבע מצויין לכל פני שטח אחרים עם יכולת היצמדות יוצאת דופן גם לפלסטיק, זכוכית, עץ ומשטחים רבים נוספים.

.

צוות סאן-דק ישמח לענות על כל שאלה – מלאו את הטופס בהמשך העמוד.

לאיתור חנות קרובה לרכישת מוצרי Owatrol לחצו כאן.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו