צבע לאלומיניום - המדריך המלא

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
צבע לאלומיניום - המדריך המלא

למרות שחיפוש קצר ברחבי האינטרנט לגבי השאלה האם ניתן לצבוע אלומיניום לבד, ייתן לכם 2 תוצאות עיקריות שאחת היא שלא ניתן לצבוע אלומיניום לבד והשנייה היא שניתן לצבוע אלומיניום לבד אבל זה דורש עבודה של שיוף וניקוי, אנו שמחים לבשר שיש גם אפשרות שלישית שתיתן לכם תוצאה מעולה בלי הרבה מאמץ, ועל כך – במאמר הבא.

צביעת אלומיניום תעשייתית
צביעה תעשייתית של אלומיניום ומתכות אחרות, נעשית במפעלים ייעודיים או אצל בתי מלאכה על ידי בעלי מקצוע. ישנן כמה שיטות לצביעה תעשייתית (צבע רטוב, צבע אבקתי – צביעה אלקטרוסטטית, אנודייז, צבע אפוקסי ועוד), וכן נדרשת הכנה לפני הצביעה.

בתהליך ההכנה, פרופיל האלומיניום עובר טבילה בחומרים כימיים המגנים עליו ומאפשרים לצבע שיבוא להיצמד אליו טוב יותר. הצביעה עצמה מתבצעת בתנור בחום גבוה במיוחד עם צבע נוזלי או אבקתי, כך שהטמפרטורה הגבוהה ממיסה את החומרים וגורמת להם להתפשט על גבי האלומיניום באופן אחיד.

מגוון הצבעים לאלומיניום ולמתכות בכלל הוא על פי קטלוג הצבעים RAL הבינלאומי.

איזה צבע מתאים לאלומיניום?
צביעת אלומיניום באופן עצמאי וללא מיכשור מקצועי יכולה להיות בעייתית בגלל אופי משטח האלומיניום עצמו. האלומיניום מתאפיין בפני שטח חלקים מאוד, שאינם סופגים חומרים, כך שלצבע רגיל יהיה קשה מאוד להידבק אליהם ללא הכנה מוקדמת. סביר כי המוכרים בחנות יתנו לכם עצות כגון "יש צורך בחספוס האלומיניום לפני הצביעה" או "אתם חייבים לשים פריימר לפני שאת מורחים צבע" וכדומה.

הפתרון הטוב ביותר הוא צבע למשטחים חלקים, ואנו שמחים להכיר לכם את הסופר-צבע – צבע המתאים למשטחים חלקים במיוחד כגון, קרמיקה, זכוכית, אלומיניום, פורמייקה ועוד. הסופר-צבע מבוסס על השמן החודרני של חברת Owatrol והוא מסוגל להיצמד היטב לכל משטח חלק. הסופר-הצבע מגיע במגוון הצבעים של מניפת RAL, בדיוק כמו בצביעה תעשייתית.

חלק מהתכונות הבולטות של סופר-צבע – צבע מומלץ לצביעת אלומיניום:

עמידות – צבע לאלומיניום צריך להיות עמיד בפני גורמים רבים שהקריטיים ביניהם הם חום, מים ולחות (ניתן לשימוש בחדרים רטובים), נזקי מזג אוויר (ניתן לשימוש פנימי וחיצוני – כמו חלון אלומיניום לדוגמה)

היצמדות וגמישות – הצבע ייצמד באופן מושלם אל פני השטח של האלומיניום, כך שלא יהיה סיכוי שייפרד או יתקלף ממנו באף מצב. גמישות הצבע היא זו השומרת עליו מהתקלפות וסדקים.

פילוס – הצבע ימשיך להתפלס גם לאחר שסיימתם למרוח אותו, וסימני המריחה ייעלמו כך שתקבלו תוצאה אחידה במראה.

כל התכונות הללו נמצאות בסופר-צבע האיכותי של חברת Owatrol ועל כן הוא מומלץ לצביעה עצמית של אלומיניום.

איך צובעים אלומיניום לבד?

צביעה בסופר–צבע של סאן דק אינה דורשת חספוס השטח או יישום פריימר כפי שאולי נדרש לפני יישום צבעים אחרים. סופר-צבע כולל בתוכו פריימר וצבע גמר במוצר אחד. צביעת אלומיניום עם סופר-צבע היא פשוטה מאוד:

המלצות כלליות לצביעת אלומיניום:

  • אין ליישם את סופר-צבע על מתכת חמה
  • יש לערבב היטב את סופר-צבע לפני השימוש על מנת להבטיח את אחידותו
  • אם רוצים לבצע את הצביעה בהתזה יש לדלל את סופר-צבע באמצעות תוסף לצבע - מדלל ומשפר צבע של Owatrol בדילול של 5%-20% בהתאם לרמת הצמיגות הרצויה
  • מומלץ לכסות חפצים ואזורים שברצונכם להגן עליהם מהצבע

אם מדובר באלומיניום חדש, חשוף, ללא צבע או כיסוי קודם, יש רק לדאוג לכך שהמשטח יהיה יבש ונקי מאבק ולכלוך, ואז ליישם את סופר-צבע בשתי שכבות (ניתן לביצוע באמצעות מברשת, רולר או התזה) – שימו לב לזמני הייבוש בין שכבות הצבע.

אם מדובר באלומיניום צבוע – יש לקלף את פיסות הצבע הרופפות ולנקות את פני השטח מאבק ולכלוך. לאחר מכן, יש לצבוע באופן נקודתי היכן שהצבע הקודם התקלף, ואז לצבוע את הכל כדי לקבל פני שטח אחידים.

הקפידו לעקוב אחר הוראות היישום וזכרו שסופר-צבע משפר את אחיזתו לרמה המקסימלית לאחר מספר ימים,  24-48 שעות ייבוש.

אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה – בטלפון 1-700-70-71-10 או דרך טופס צור קשר.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו