שמן ופריימר אנטי קורוזיבי של אווטרול Owatrol Oil + Owatrol C.I.P

מאת: אורי ברקן

Owatrol Oil + Owatrol C.I.P שמן ופריימר אנטי קורוזיבי של אווטרול

מחפשים דרך קלה, יעילה משמעותית ובעלת עמידות גבוה יותר לטפל בחלודה? הכירו 2 מוצרים ותיקים מבית OWATROL שיעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים. עם המוצרים ניתן לטפל בחלודה נקודתית בסביבת הבית, כמו גם בהתפשטות חלודה בסדר גודל רחב יותר כאשר מדובר באלמנטים תעשייתיים.

איך מטפלים בחלודה
חלודה הוא תהליך טבעי של התחמצנות של מתכת מחשיפה לאוויר ולחות. ישנן שתי דרכים עיקריות לטפל בחלודה:

הדרך הישנה לטפל בחלודה:
הדרך הישנה  לטיפול בחלודה מערבת לא מעט עבודה וחומרים. הכל מתחיל בהסרת החלודה. חשוב כאן לוודא כי כל החלודה הוסרה לגמרי מאחר וכל נקודת חלודה שתיוותר תמשיך להיות פעילה ותמשיך להתפשט. את החלודה ניתן להסיר בשיוף סיזיפי או בהתזת חול שהיא תהליך יקר. קיים כאן קושי אם קיימים מקומות נסתרים, פיתוחים וכדומה שקשה להגיע אליהם בשיוף או התזה. תהליך התזת חול יכול גם ליצור בעיה שכן את השלב הבא צריך לבצע באופן מיידי אחרי סיום ההתזה, כי ההתזה בעצם חושפת את המתכת והיא עלולה להתחיל להתחמצן שוב ממש מהר.

במקרים קשים בהם לא ניתן להסיר את החלודה יהיה צורך של הסרת חלקים שלמים של המתכת והחלפתה בחלק חדש במקום על ידי ריתוך.. השלב הבא הוא מריחת חומר מגן ומעכב חלודה. החומר אמור גם לעכב או למנוע המשך התפשטות של חלודה קיימת אם נשארה (זכרו כי החומר מעכב במקרה הטוב ושהחלודה תחזור שוב לאחר תקופה אם לא טופלה כראוי). לאחר ייבוש החומר, צובעים את המתכת בצבע למתכת במספר שכבות כנדרש. כפי שאתם קוראים, התהליך דורש הרבה מאמץ, זמן ולא מעט שלבים שונים, כאשר כל שלב שיבוצע בצורה פחות מאופטימלית, יבטיח כי החלודה תחזור (יתכן כי לא תראו את התפשטות החלודה עד שהצבע יתחיל להתפורר בגלל שהחלודה התפשטה מתחת לצבע). כמו כן, מאחר והשיטה סומכת על העין שלנו על מנת לאתר את החלודה, ניתן בקלות להחמיץ נקודות חלודה קטנטנות שבדיוק התחילו להיווצר בזמן הטיפול ושימשיכו להיות פעילות גם לאחר הטיפול. כלומר מאחר וקשה לראות איפה החמצן יכול לחדור ואיפה המתכת נחשפה ללחות, יתכן כי כל התהליך יביא לפתרון  אסתטי בלבד אבל לא באמת יעצור את החלודה מהמשך פעילות  והתפתחות מתחת לפני השטח.

הדרך החדשה עם מוצרי OWATROL
הכירו את OWATROL OIL - טיפול נגד חלודה ללא צורך בהסרת חלודה. שמן וורסטילי בעל יכולת חדירה והרטבה גבוהה במיוחד הניתן לשימוש לבדו או כתוספת לצבע. בשימוש לבד, הוא מספק גימור חזק וגמיש תוך  עצירה טוטאלית של החלודה במקום - השמן חודר אל עומק המשטח ומפסיק את ההתפשטות. כתוספת לצבע מבוסס שמן הוא ישפר את זרימת הצבע, היצמדות משופרת ובניגוד למדללים מזיקים, תשמור על איכות הצבע ללא השפעה על מראה או זמן ייבוש. את השמן מיישמים בעזרת מברשת, רולר, מכשיר התזה ביתי או מקצועי. בשורה התחתונה השימוש בשמן זה חוסך את כל תהליך התזת החול להסרת החלודה, במיוחד כשמדובר בשטח גדול שהחליד לדוגמה במכולות, מכשור תעשייתי וכדומה. הדבר יכול לחסוך הרבה זמן יקר וכסף.

בנוסף לשמן של OWATROL, המאפשר טיפול מיידי במתכת חלודה בצורה קלה ומהירה, ניתן גם להשתמש ב-Owatrol CIP שהוא פריימר (צבע בסיס/יסוד) בעל תכונות דומות לשמן של OWATROL והוא יעיל כמו השמן כאשר מדובר בטיפול והפסקת התפשטותה של החלודה על מתכת עם התכונה הנוספת שניתן לצבוע עליו עם כל סוג של ציפוי או צבע ללא חשש שהם יפרקו את הפריימר.  גם הפריימר הוא חומר החודר אל עומק המתכת החלודה, מפנה החוצה את הלחות והחמצן מהמתכת והחלודה ויוצר שכבה יציבה. ניתן לטפל במתכות שעברו התזת חול או התזות אחרות להסרת חלודה מבלי שיהיה צורך בטיפולים באופן מיידי לאחר ההתזה למניעת היווצרות של חלודה חדשה. גם אם ייווצר כיסוי קל של חלודה, ניתן להשתמש ישירות בפריימר על המתכת החלודה.

איך חוסכים זמן וכסף בטיפול בחלודה?
כפי שקראתם לעיל, שני החומרים של OWATROL, מספקים פתרון מאוד יעיל לטיפול בחלודה תוך קיצור דרמטי בזמן הדרוש לטיפול (שלב אחד בלבד מול מספר רב של שלבים בשיטה הישנה), אין צורך להסיר את החלודה הקיימת, פשוט מורחים עליה ישירות והחומר יהפוך את החלודה לשכבה יציבה ואינטגרלית של המתכת וימנע התפתחות חדשה של חלודה. במקום להשתמש בחומרים רבים העולים סכומים גבוהים, משתמשים בחומר אחד בלבד וחוסכים זמן וכסף.

  • אין צורך להסיר חלודה
  • אין צורך לשייף או לבצע התזת חול
  • מורחים ישירות על החלודה
  • חוסך זמן עבודה יקר
  • חוסך בעלויות חומרים

איך מבטיחים עמידות בפני חלודה לאורך זמן?

  • קודם כל, יש לטפל במתכות בצורה נכונה מאחר והיווצרות חלודה הוא תהליך טבעי שללא טיפול נכון יאכל את המתכת עד להתפוררותה לגמרי.
  • מומלץ לטפל במתכת בעזרת החומרים של OWATROL, גם אם מדובר במתכות חדשות שלא טופלו מעולם, וגם אם מדובר במתכות שכבר החלידו.
  • בנוסף, ההגנה שהחומרים מציעים היא הכי גבוהה שניתן כיום לקבל במינימום מאמץ והשקעה כספית ובנוסף ניתן להגן על המתכת באופנים הבאים על מנת למנוע מחלודה לנסות לתקוף את המתכת שוב:
  • יש למנוע חשיפה מתמשכת למים ולחות. במקרה של חשיפה, מומלץ לייבש את המתכת בהקדם. אם החשיפה בלתי נמנעת, למשל קצוות של רגליים של כיסאות ברזל הנוגעות ברצפה שם הם באים במגע עם מים, או מכולות המובלות בדרך הים כך שמים ולחות נמצאים סביבן כמעט כל הזמן, רצוי לנסות לבודד את המתכות באמצעות גומי או פלסטיק.
  • רהיטי גן ממתכת\ רצוי לאחסן במקום יבש ומוגן גם בחורף.

במיוחד עבור מתכות חיצוניות, עברו ובדקו את מצבם לעתים תכופות. אם תגלו התחלה של היווצרות של חלודה, טפלו מיד בעזר שמן של OWATROL כדי למנוע התפשטות וכדי לעצור את תהליך החלודה.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו