בניית מחסן מעץ – עשה זאת בעצמך

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
בניית מחסן מעץ – עשה זאת בעצמך

אחת הדרכים להגדיל את שטח האחסון שלכם היא להקים מחסן בחצר. אבל, לפני הכול, צריך לאתר אזור בגינה שיתאים להצבת מחסן. מומלץ להקים את המחסן בפינת הגן, במקום קצת מוסתר מהעין אבל נוח ונגיש להכנסת הכלים ולהוצאתם. מובן מאליו שהאזור שבו יעמוד המחסן צריך להיות ישר ושטוח.
רבים מעדיפים לבחור במחסן מעץ טבעי כדי שישתלב היטב בעיצוב של הגן. אבל, עץ הוא רק אחת האפשרויות, ותוכלו לרכוש גם מחסן גינה ממתכת או מפלסטיק.

עץ או חומר אחר?
כשתתחילו לבדוק את האפשרויות השונות תגלו שהעלויות של מחסן העץ גבוהות יותר ממתכת או פלסטיק. אבל, קחו בחשבון שמחסן עץ שנבנה כראוי ומתוחזק בקביעות, יוכל לשרת אתכם עשרות שנים (יש מחסני עץ שמשתמשים בהם גם מאה שנים לאחר שנבנו). לעומת זאת, מחסנים מחומרים אחרים, רק לעיתים נדירות יחזיקו מעמד זמן כה רב.

חוץ מזה, שלא כמו מחסן מפלסטיק או מתכת, מחסן מעץ מאפשר לכם לבחור גימור מתוך מגוון רחב של גימורים.
במחסן העץ אפשר לטפל כך שיהיה עמיד בפני ריקבון, מים, לחות וקרני השמש ואפשר לצבוע אותו מחדש בקלות רבה. כשברשותכם מחסן עץ לא צריך לדאוג שמא הוא יחליד או ישבר כמו במקרה של מחסן ממתכת או פלסטיק.

ערכה מוכנה או "עשה זאת בעצמך"?
קיימות שתי אפשרויות לבניית מחסן גינה מעץ – רכישת ערכה (קיט) שהוכנה מראש או בנייה עצמית בשיטת "עשה זאת בעצמך".

לכל אחת משתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות:

הערכה, ללא ספק, קלה יותר לבנייה וגם כוללת את כל החומרים הנדרשים להשלמת המחסן. ערכה מוכנה מתאימה מאוד לאדם שיש לו פחות ניסיון בעבודת בנייה מעץ. חשוב לרכוש את הערכה ממקור שסומכים עליו, לקרוא ביקורת באינטרנט על ערכות שונות, ולהיזהר מרכישת ערכה לא איכותית.

אם אתם אנשים שאוהבים אתגרים, בנו את המחסן בעצמכם. כך גם תוכלו לחסוך הרבה כסף. עם זאת, זה בוודאי ייקח קצת יותר זמן, ויהיה עליכם להבטיח שנקטתם בכל צעדי הזהירות בשלבי התכנון.

היתרון הגדול של בניית מחסן בשיטת "עשה זאת בעצמך", הוא המגוון הרחב של סוגי העצים שעומד לבחירתכם והאפשרות של לעצב את המחסן לפי הדרישות שלכם. לעומת זאת, אם בוחרים לרכוש ערכה מוכנה, השוק מציע רק מספר דגמים בודדים.

ומה באשר לתרשימים ולתוכניות לבניית המחסן? ובכן, אפשר למצוא באינטרנט מבחר של תוכניות חינמיות לבניית מחסן גינה, או לרכוש מפרט איכותי שיסייע לכם צעד אחר צעד להשלים את בניית המחסן.

מחסן עץ – צביעה ותחזוקה
לאחר שהמחסן החדש עומד על כנו בגינה, זה הזמן לטפל בעץ כדי להגן עליו מריקבון ומפגעי מזג האוויר.

עץ חדש מכוסה בשכבת "ברק מנסרה" שאוטמת וסוגרת את תאי העץ. לכן, כדי שהעץ יוכל לספוג כראוי את הצבע או השמן, צריך להמתין מספר חודשים לפני הצביעה. בתקופה זו הטבע יגרום להיעלמות שכבת הברק כך שהלחות בעץ תתאזן והעץ יהיה במצב אידיאלי לצביעה.
בינתיים יש להגן על העץ בחומר שמתאים לעץ חדש. כלומר, חומר שיחדור את שכבת הברק ויאפשר לעץ התאקלמות טבעית בתנאי החוץ.

החומר שמיועד להגנה על עץ חדש:

  • Seasonit של חברת Owatrol גם כאן החומר הוא שקוף והוא מגן על העץ החדש מפני נזקי השמש והלחות, ומונע התעוותות והיסדקות של העץ. ה-Seasonite מאזן את הלחות בעץ כך שהעץ יישאר בריא, חזק וישר. המוצר מכיל גם חומר שמגן מפני התפתחות של פטריות וטחב. בנוסף, חומר זה מעניק חיים ארוכים יותר לגימור הסופי.

שלב הצביעה
כאשר העץ החדש מוכן לצביעה, יש להשתמש בצבע ובמברשת איכותיים שמתאימים לצביעת עץ חיצוני. תוכלו לבחור בצבע שקוף, חצי שקוף או אטום.
הצבע החצי שקוף לעץ, צבע של חברת Flood, מקל על עבודת הצביעה שכן הוא מאפשר כיסוי של כל המשטח בצביעה אחת בלבד.
בכל מוצר שבו תבחרו להשתמש, הקפידו לפעול על פי הוראות היצרן.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו