גדרות עץ –המוצרים הנדרשים לשמירה על איכות הגדר לאורך זמן

מאת: אורי ברקן

גדרות עץ –המוצרים הנדרשים לשמירה על איכות הגדר לאורך זמן

בחרו בעיצוב המתאים לכם והגנו על גדר העץ

אם צבע הקירות בסלון ביתכם הוא ישן, מתקלף ומלוכלך, אין ספק שלא תהססו לצבוע את הקירות בשכבת צבע חדשה על מנת לגרום למהפך בחדר. אבל מה בנוגע לגדר הגינה שמאפירה לה שם בחוץ?

אם אינכם מתכוונים להחליף את הגדר הישנה בחדשה, איך בכל זאת תוכלו להגן עליה מפני פגעי הטבע ולגרום לה להיראות שוב כמו חדשה?

כמו הדק, כך גם גדרות עץ זקוקות להגנה מפני לחות, מים ושמש. למרות שהגדר היא אנכית, ואינה חשופה לאותה רמת בלאי כמו הדק (שסובל גם מתנועה של הולכי רגל וחשיפה רבה יותר לשמש), הגדר חשופה אף היא לנזקי מים וקרני UV של השמש וכמו הדק, גם היא זקוקה לטיפול תקופתי.

 

ואכן, הצעד הראשון בשמירה על הגדר הוא לבדוק אותה מדי פעם ולטפל בה כשעולה הצורך. האם יש עדיין צבע ישן על הגדר שמגל עליה? האם הוא במצב טוב או אולי מתקלף? האם העץ האפיר כתוצאה מחשיפה לשמש? אפשר גם לבדוק את מצבה של הגדר על ידי התזת מים על חלק ממנה. אם המים נספגים במהירות ומכהים את העץ, סימן שהגיע הזמן לטפל בו בחומר שמגן מפני מים. אם המים מצטברים כבועות על חלקה העליון של הגדר, סימן שעדיין לא הגיע הזמן לטפל בעץ בחומרים מגנים כיוון שזו עדיין מוגנת.

הכנת גדר העץ לשכבת הגמר

לפני יישום שכבת הגימור, חשוב לנקות היטב את גדר העץ ולהכין אותה לשלב הצביעה. כחומר הכנה תוכלו להשתמש במוצר Prepdeck של חברת Owatrol. Prepdeck הוא חומר ניקוי שמשלב שלוש פעולות: מסיר גימור ישן, מנקה את העץ לעומק, ובעץ חדש, הוא גם מסיר את שכבת ברק המנסרה (מיל גלייז) המאפיינת עץ חדש. ניקוי ופתיחת תאי העץ הוא שלב הכרחי שכן הוא מאפשר לחומר הגמר לחדור לעומק העץ, ובכך מתאפשרת ההגנה האיכותית והממושכת של החומר על העץ.

היתרון של ה-Prepdeck הוא כושר ההתמודדות שלו עם גימורים וכתמים קשים, עם צבעים מכל סוג שהוא (אטומים, חצי שקופים, אקריליים, שמנים...) ועם האפרה של עץ שהתיישן.

תיקון ומילוי סדקים בגדר העץ

יש גדרות עץ ישנות שמצריכות החלפה של חלקים שבורים או תיקון של שברים וסדקים. חומר מרק שמתאים למילוי סדקים בעץ הוא ה-Wood Patch של חברת ZAR.

שכבת הגנה על העץ

מומלץ לטפל בעץ בעזרת אחד מצבעי העץ  של חברת סאן דק. מוצרים אלו מגנים על העץ מפני מים, שמש, לחות, מזיקים, טחב ועובש וכמובן מדגישים את יופיו של העץ. יש מגוון רחב של סוגי צבעים כך שכל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור את מה שאתם הכי אוהבים: שמנים שקופים, צבעים חצי שקופים או צבעים אטומים.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו