דק סינטטי – מדוע עדיף להתקין דק מעץ אמיתי

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
דק סינטטי – מדוע עדיף להתקין דק מעץ אמיתי

מבין החומרים המשמשים לבניית דקים, העץ עדיין מושל בכיפה. יחד עם זאת, מספר הרכישות של דקים סינטטיים ממשיך לגדול. השאלה "מהו החומר הטוב ביותר עבור הדק החדש שלכם?" תלויה בגורמים שונים, לרבות צבע הדק, דרישות התחזוקה, וכמובן גם המחיר.

מהו דק סינטטי?

יש כמה סוגים של לוחות סינטטיים לבניית דק. יש לוחות סינטטיים מורכבים, כלומר לוחות שעשויים מפלסטיק שמעורב בתרכובת של עץ ממוחזר, ויש לוחות סינטטיים שעשויים מ-100% פלסטיק (ממוחזר או בתולי) ואינם מכילים סיבי עץ או חומרי מילוי אחרים.

לא כל הדקים הסינטטיים הם זהים. יש פוליאתילן שמבוסס על תרכובת עם עץ ממוחזר, יש פוליפרופילן שמבוסס על תרכובת עם עץ ממוחזר, יש פלסטיק נטול עץ, יש מוצרים שמבוססים על אפר פחם וקיים מגוון רחב של אפשרויות נוספות שמנסות להתחרות עם הדבר האמיתי.

דק סינטטי או דק מעץ טבעי איכותי

בניית דק בחצר הבית היא השקעה גדולה. לכן חשוב שהדק יהיה גם יפה, גם נוח לטיפול וגם יחזיק מעמד שנים רבות. אנשים רבים עדיין מעדיפים חומרים טבעיים וחלקם מחפשים גם חומרים ידידותיים לסביבה, באיכות טובה ועמידים בפני שינויי מזג האוויר.

חשוב מאוד שלפני הרכישה, תבחנו למי משני סוגי הדקים יש מענה טוב יותר על הצרכים שלכם, לדק הסינטטי או לדק העץ הטבעי.

בחירה בדבר המקורי דק מעץ טבעי נותן לכם ביצועים מוכחים שישרתו אתכם במשך 40 השנים הבאות. לעומת זאת, כבר אפשר לשמוע לא מעט סיפורים על דק סינטטי שהצבע שלו דוהה במהירות, שהוא סובל משריטות, מהתפרקות בחיבורים, או שהעובש מתפשט עליו בקצב מדהים. יש גם שטוענים כי הדק הסינטטי המרוכב חלש יותר מדק העץ, והוא גם מצריך טיפול בחיבורים ובקורות כדי למנוע את צניחת הקורות.

חיסכון בעלויות– היום, אפשר למצוא דק מעץ טבעי שמחירו דומה לזה של הדק הסינטטי. אמנם, הטענה היא שהחומרים הסינטטיים חוסכים בזמן ובהוצאות התחזוקה, אבל למעשה אם הדק הסינטטי נשבר, דוהה, נסדק או נשרט, על פי רוב הדרך היחידה לתקנו היא להחליף אותו בדק חדש. לעומת זאת, את דק העץ אפשר תמיד לחדש בעלות לא גבוהה, שהיא ודאי נמוכה יותר מהתקנה של דק חדש.

המראה הטבעי לעומת המראה הסינטטי– על דבר אחד אין ויכוח: המראה הטבעי יפה בהרבה מהמראה הסינטטי, ולא משנה על איזה סוג מוצר מדובר. הדק הסינטטי לעולם לא יוכל לחקות את המראה החם והטבעי, וגם לא את התחושה והצליל, של דק מעץ אמיתי.

לסיכום, למרות שפרסומים רבים טוענים כי הדק הסינטטי עמיד בפני כתמים ולעולם לא ייסדק או ידהה ,חשוב לדעת שכמו כל דבר בעולמנו, גם דק סינטטי אינו מערכת מושלמת. לדוגמה, דקים סינטטיים מרוכבים (מעורבים בעץ ממוחזר) יושפעו ממזג האוויר במשך שלושת החודשים הראשונים להתקנתם, וזה נורמלי בהתחשב בעובדה שהפלסטיק מעורבב בסיבי עץ. כשמדובר בדק מעץ, לעומת זאת, תמיד יישאר לכם המראה היפהפה של העץ הטבעי, במיוחד אם תבצעו אחת לשנה את פעולות התחזוקה הנדרשות.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו