האם באמת יש צורך בשכבת צבע שנייה?

מאת: אורי ברקן

האם באמת יש צורך בשכבת צבע שנייה

אחת השאלות השכיחות לגבי צביעת פנים וחוץ היא: האם באמת יש צורך למרוח גם שכבת צבע שנייה?

כשבודקים את התוויות על מיכלי הצבע, כמעט כולן מציינות שיש צורך ביישום של שתי שכבות צבע על פני שטח שהוכן היטב לקראת הצביעה. הוראות אלה תמצאו גם באתרי האינטרנט של חברות הצבע השונות.

יחד עם זאת, ישנם גם מוצרי צבע בשוק שמכריזים על עצמם כעל "צבע בשכבה אחת".

אמנם, לא מעט אנשי מקצוע מדגישים שעל מנת להשיג את היתרונות שמבטיח המוצר (בעיקר כשמדובר בצביעה חיצונית), נדרשות תמיד שתי שכבות צבע. אבל, ההתקדמות הטכנולוגית מלמדת שיש מספר מוצרים חדשים בשוק שמאפשרים צביעה מעולה בשכבה אחת בלבד.

אחד המוצרים החדשים האלה הוא Onecoat, צבע לעץ חיצוני בשכבה אחת של חברת Flood.

Onecoat– צבע בשכבה אחת
Onecoat, כשמו כן הוא, צבע לעץ חיצוני בשכבה אחת בלבד. הצבע מתאים לכל סוגי העצים, חדשים וישנים ובלבד שהם נקיים ובעלי כושר ספיגה של צבע חודרני. המוצר מתאים לצביעת עצים חיצוניים כמו דקים, פרגולות, גדרות ורהיטי גינה.

מה ייחודי בחומר זה שמאפשר יישום בשכבה אחת בלבד?

ובכן, נתחיל מזה ש- Onecoat של חברת  Flood הוא על בסיס אמולסיה כלומר, משולבים בו בסיס שמן ובסיס מים, כשלכל בסיס יתרונות משלו. בעצם, ה-Onecoat כולל פורמולה ייחודית של Flood שמאפשרת לצבע לחדור לעומקם של תאי העץ ולהגן עליו בשכבה אחת בלבד.

הטכנולוגיה של Onecoat מאפשרת להגן על העץ משני אויביו הגדולים ביותר: שמש ומים.

  • תהליך ההגנה מפני קרני UV של השמש מתבצע באמצעות חלקיקי תחמוצת ברזל בלתי נראים שסופגים וחוסמים באופן אפקטיבי את קרני השמש ומונעים מהם מלפגוע בעץ.
  • תהליך ההגנה על העץ מפני לחות, טחב ועובש מתבצע בזכות כושר החדירה העמוק של ה-Onecoat לתאי העץ כך שללחות אין לאן לחדור.


יתרונות נוספים של צבע זה:
הפשטות והקלות של הצבע מאפשרות לסיים פרויקט צביעה ביום אחד בלבד. את ה-Onecoat ניתן ליישם גם על עץ לח, כך שניתן לנקות ולצבוע גם אותו ביום אחד. כושר החדירה העמוק של המוצר תורם גם לעמידות של הצבע כך שהוא לא מתקלף, לא נשבר ולא נסדק.

מבחינת המראה:

הגימור השקוף של Onecoat תורם לכך שהמוצר מצליח לא רק להגן על העץ אלא גם להעניק לו מראה יפהפה, עשיר ועמוק של עץ טבעי.

אפשר ללמוד ממאמר זה שאמנם בדרך כלל וברוב המקרים יש צורך בשתי שכבות צבע, אבל המחקר והחיפוש המדעי הבלתי פוסק אחר דרכים קלות וזולות יותר ליישום צבע, מביאים להתפתחויות טכנולוגיות שמאפשרות במקרים מסוימים גם שימוש ב"צבע בשכבה אחת". לכן, חשוב ליישם שכבה אחת רק כאשר המוצר מיועד לכך, ובעיקר, ועל מנת לא להתאכזב, חשוב לרכוש מוצר אמין מחברות ידועות ומוכרות כמו חברת Flood.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו