האם זה הכרחי להשתמש במכונת שטיפה בלחץ (גרניק) כאשר משתמשים בחומרי הניקוי?

מאת: אורי ברקן

האם זה הכרחי להשתמש במכונת שטיפה בלחץ

ובכן, התשובה הקצרה והתמציתית לשאלה היא "לא!". למרות שהמכונה יכולה להקל על משימת ניקוי הדק או העץ, השימוש בה אינו הכרחי. היום, בעזרת חומרי הניקוי המיוחדים לעץ אין יותר צורך בשיופים מאומצים ובעבודה קשה. חומרים אלה מפרקים צבעים ישנים ומנקים את העץ ביסודיות כהכנה לצביעה. לכן, תוכלו להגיע לתוצאה טובה גם על ידי מברשת קשה או מטאטא כביש, להחדיר בעזרתם את חומרי הניקוי לתוך הדק, ולהוציא במהלך השטיפה עם צינור ביתי רגיל את הלכלוך שחדר לתוך סיבי העץ.


ואם אינכם מסתפקים בתשובה קצרה זו, ואתם מבקשים לדעת עוד על השימוש במכונת שטיפת לחץ לניקוי הדק שלכם, פשוט המשיכו לקרוא...

ואם בכל זאת?
אין ספק שאפשר לשכור מכונת שטיפה בלחץ לניקוי הדק שלכם, אבל אם אתם לא מנוסים בשימוש בה מומלץ לידע את נציג החברה שזוהי הפעם הראשונה שלכם ולהסביר מה בדיוק אתם מנסים להשיג באמצעות המכונה, או במקרה שלנו: ניקוי דק. בקשו מהנציג שיראה לכם בדיוק איך להפעיל את המכונה ויסביר מהם  אמצעי הבטיחות שצריך לנקוט בהם בעת השימוש. למשל:
 

  • לא לכוון את זרנוק המכונה כלפי אדם כלשהו בעת השטיפה.
  • להקפיד על חבישת משקפי מגן ועוד.


בקשו מנציג החברה הסבר על אופני הניקוי השונים של המכונה. כמובן שאם אתם מבקשים לנקות את הדק תרצו לדעת מה לא לעשות כדי לא לפגוע בעץ. אגב, תמיד עדיף להתנסות קודם כל על פיסת עץ יחידה כדי לראות איך בדיוק המכונה פועלת ומהו אופן הניקוי היעיל ביותר עבור הצרכים שלכם.

המלצות וטיפים

תמיד מומלץ לנקות את הדק בחומרי ניקוי ביחד עם השימוש במכונת שטיפה בלחץ. ההמלצה נובעת מהסיבות הבאות:

  • חומרי הניקוי ממיסים ומפרקים לכלוכים בקלות מבלי לפגוע בעץ בעוד שלחץ מים חזק יפגע בעץ בקלות בעיקר אם תעמדו עם המים במקום אחד על איזה כתם או לכלוך עקשן.
  • חומרי הניקוי יורידו טחב ועובש שקשה להוריד ללא חומר ניקוי מתאים.
  • חומרי הניקוי יורידו כתמים קשים כמו שומן או שאריות צבע שבלעדיהם הכתמים לא ירדו.
  • רוב חומרי הניקוי גם יבהירו את העץ ויחזירו עץ שהתכהה לצבעו המקורי.
  • חומרי הניקוי המיועדים לניקוי עץ הם השיטה הבריאה ביותר והנכונה ביותר לעץ.
  • את לחץ המים יש תמיד לשמור במרחק של לפחות 30 ס"מ מהעץ ולשמור על זווית פגיעה של 45 מעלות בלוחות העץ.


מומלץ שלא להתחיל בעבודה ואז להפסיק באמצע ניקוי הלוח, כיוון שכך תשאירו סימני חיתוך קטנים. יש להתחיל בתחילת הלוח ולשטוף את כל אורכו על ידי הרמת הזרנוק אט אט לקראת קצה הלוח. שטפו והתחילו שוב בלוח הבא.
עבודה זו כדאי לעשות בנחת, כשעומד לרשותכם מספיק זמן ואתם לא נמצאים בלחץ. אמנם, אתם חוסכים כסף כשאתם עושים את העבודה בעצמכם, אבל כדאי לעבוד בנחת ולא להיות פזיזים.

 

 

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו