הסרת לכה

מאת: אורי ברקן

הסרת לכה

המראה נראה לכם מיושן? שרוט? רוצים לשנות ממבריק למט או להיפך? קדימה!

הסרת לכה היא תהליך קל ופשוט אם רק יודעים באילו חומרים להשתמש. הסירו לכה באופן מקצועי והעיקר – בלי לשייף!

מתי הסרת לכה נדרשת

לכה לא צריך להסיר אם אין בכך צורך ויזואלי. אם צץ לו קילוף, חל שיוני צבע, המראה שרוט או מיושן ואתם רוצים לחדש – זה הזמן להסיר לכה וליישם לכה חדשה. במקרים בהם יש שריטות קלות ויש לכם את אותה הלכה הקיימת על המשטח – ניתן למרוח שכבה דקה נוספת שתעדן את השריטות או תעלים אותן כליל. מומלץ לעבור עם נייר שיוף עדין רק להסיר לכלוך קל ולהכין את הלכה הקיימת כדי שתקלוט טוב יותר את השכבה החדשה.

אם אתם חושבים על הסרת לכה וחושבים באיזו לכה כדאי להשתמש הפעם – חשוב לנו שתדעו שהלכות של סאן-דק מגיעות מהיצרנים הטובים ביותר בתחום, ואינן נוטות לאבד מאיכותן. הן חזקות ונצמדות היטב למשטח, עמידות בפני שחיקה, אינן מצהיבות ושומרות על הרהיט או המשטח לטווח רחוק.

 

אם רוצים לשנות מלכה מט ללכה מבריקה או להיפך – כיצד עושים זאת

על מנת לשנות את המראה ממבריק למט או להיפך הדרך המקצועית ביותר היא להסיר את הגימור הקיים וליישם גימור חדש. המחשבה הראשונה שלרוב דוחה את ההליך היא המחשבה על השיוף האין סופי, הלכלוך, חוסר היכולת להגיע לאחידות ועוד.
הגיע הזמן להתעדכן ולהכיר את החומרים להסרת גימורים (לדוגמה – DSP800). אלו חומרים אשר מיישמים אותם על המשטח והם פועלים בתוך דקות ובעצם מפרידים את הגימור הקיים מהמשטח. ניגוב קל להסרת הגימור הקיים – ואפשר להתחיל לחדש.
אם יש לכם פריט עץ או דק שזקוק להסרת גימורים ולכלוכים קשים (לאחר הסרת הלכה) תוכלו להשתמש ב Wood Stripper. החומר מתוצרת Flood פועל תוך כ-20 דקות בלבד. לאחר 20 דקות יש לשטוף את העץ, לתת לו להתייבש והעץ מוכן למריחת הגימור החדש. המוצר מתאים מאד עבור חידוש דק, גדר עץ, קירות עץ ועוד.

 


אחרי הסרת לכה – איך להבטיח שהלכה החדשה תחזיק מעמד יותר זמן?

לכה איכותית תחזיק מעמד זמן רב ובלבד שיושמה על פי הנחיות היצרן. אחרי הסרת הלכה הישנה, וודאו שהמשטח חלק ונקי. וודאו שבחרתם בלכה הנכונה ביותר עבור המשטח והמטרה שלכם. שימו לב לצבעה של הלכה שנבחרת, לגימור – מבריק או מט – וכמובן לכמות השכבות המומלצת, למשך הייבוש בין השכבות. ההנחיות הן מאד פשוטות. הקפידו לעבוד על פי ההנחיות ותקבלו עמידות ומראה רענן לאורך זמן.

 

האם יש הבדל בהליך הסרת לכה על בסיס שמן, לכה על בסיס מים או לכה מסוג אמולסיה?

הסרת לכה היא תהליך פשוט אם משתמשים במוצרים הנכונים. כאן באתר תוכלו לקרוא על הסרת גימורים על מנת להבין כמה פשוט התהליך. מסירי הגימורים של סאן דק מסירים לכה מכל סוג – על בסיס מים/שמן/אמולסיה.
לאחר ההסרה עליכם לבחור בלכה חדשה. גם כאן נשאלת השאלה – האם לבחור בלכה על בסיס מים/שמן/אמולסיה. אתם מוזמנים לקרוא על ההבדל בין לכות שונות כדי שתוכלו להגיע להחלטה הנכונה. צוות סאן דק תמיד לשירותכם וישמח לייעץ ולכוון לבחירה נכונה.

 

טיפים – כיצד להאריך את חיי הלכה ולהימנע מהסרת לכה תכופה

  1. הקפידו על בחירת לכה בהתאם לחומר הגלם עליו תרצו להגן (עץ/מתכת/פלסטיק)
  2. הקפידו מראש להתאים את רמת השחיקה של הלכה לסוג המשטח (משטח מטבח/רצפת עץ/אזור רטוב/משטח אבן/חניה/מבנה עץ ועוד)
  3. הקפידו על יישום על פי הנחיות היצרן. כמות שכבות, זמן ייבוש בין השכבות ועוד.
  4. הקפידו שלא להניח דברים חמים, לפחות בימים הראשונים לאחר היישום.
  5. הקפידו לא לשרוט/לחתוך את משטח הלכה. גם שריטות קטנות עלולות לפגוע באחידות המראה. הקפידו על משטחי חיתוך.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו