חברות צבעים

מאת: אורי ברקן

חברות צבעים

כאשר עומד בפניכם פרויקט צביעה כלשהו, בין אם מדובר בצביעת פרגולה, שיפוץ רהיטים או חידוש דק או פרקט, חשוב לוודא שאתם בוחרים בצבעים של חברה המייצרת מוצרים איכותיים. הטכנולוגיה הולכת ומשתפרת גם בתחום הצבעים והחברות השונות לא מפסיקות לחדש.

מאמר זה יסקור את חברות הצבעים המומלצות וכמה מסדרות המוצרים של כל חברה, וכן מספר טיפים לעבודה נכונה.

חברות צבעים מומלצות
קיימות לא מעט חברות המייצרות צבעים לשימושים שונים, גם בארץ ובעיקר מחו"ל. היתרון של החברות מחו"ל הוא בעיקר בתחום העץ, שכן באירופה ובארה"ב ישנה בנייה ושימוש רב בעץ והצבעים והחומרים המיועדים לכך מוכיחים עצמם לאורך עשרות שנים. בנוסף, חברות אלו קיימות עשרות רבות של שנים ולהן מוניטין עולמי רב.

לפניכם רשימה של מספר חברות צבעים מומלצות:

פלאד - Flood
חברה וותיקה זו הוקמה ב-1841 על ידי משפחת צבעים מקצועיים בארצות הברית. מוצרי החברה מיועדים לשימוש ביתי, מסחרי ותעשייתי. אחד המוצרים הראשונים שפותחו בחברה הוא התוסף Penetrol® המסייע לצבעים ולשמנים של החברה לחדור למעמקי העץ ובכך להימנע מיצירת קליפה חיצונית שתתקלף בעתיד הקרוב. כאשר הצבע חודר אל העץ הוא גם מסייע בשמירה ובהגנה עליו.

מעבר לכך, מוצרי החברה כוללים צבעים בגימור שקוף, חצי שקוף ואטום, וכן חומרים להכנת המשטח לפני הצביעה (כגון מוצרי ניקוי והבהרה: wood cleaner ו-wood stripper). תוצאות השימוש במוצרי החברה הן מרהיבות ואיכותיות, ונשמרות לאורך שנים קדימה.

אחת מסדרות המוצרים המוכרות והידועות של החברה היא סדרת הצבעים השקופים CWF. הצבעים והשמנים בסדרה זו פופולריים מאוד מכיוון שהם מחזיקים לאורך שנים רבות (כשאר המוצרים), אך הם גם מראים ומדגישים את יופיו של העץ.

אווטרול - Owatrol
חברה שמקורותיה, לפני כ-70 שנה, הם בארצות הברית ובארצות סקנדינביה, וכיום היא בבעלות צרפתית. החברה מתמחה בכמה תחומים עיקריים: טיפול בחלודה והגנה וטיפול מסיביים בעץ ובעץ הבא במגע עם מים (כגון סירות, יאכטות וכדומה).

בתחום העץ, החברה מתמקדת בייצור מוצרים להכנת המשטח ועד חומרי גמר כגון צבעים ולכות מעולות החודרות אל העץ ומגנות עליו.

בתחום החלודה, מוצרי החברה נחשבים לטובים במיוחד שכן הם עוצרים את החלודה לחלוטין כך שהיא לא יכולה להמשיך להתפתח, וזאת בזכות שמן ייחודי של החברה הרשום כפטנט עולמי שיודע "לזחול" למתכות ולחדור לעומקם. בכך הוא ממלא את כל כיסי האוויר ולא מאפשר למים וחמצן לבוא במגע עם המתכת, והחלודה בשום "נחנקת" בנוסף ניתן למצוא גם צבעים מיוחדים למתכת שניתן ליישום ישירות על גבי חלודה, ללא חשש, כגון הצבע רסטול דקו. המרכיבים בצבע מנטרלים את החלודה ועוצרים אותה, וגם מספקים שכבת צבע איכותית.

החומרים השונים והצבעים ניתנים בדרך לשימוש גם בחוץ וגם בפנים הבית והם עמידים לשנים רבות.

סיקנס - Sikkens
החברה הוקמה בשנת 1792 על ידי צבעי הולנדי בעיר גרונינגן, וכבר מעל 200 שנה היא מייצרת צבעים לתעשיות שונות, החל מצבעי עץ ועד צבעים לתעשיות הרכב והמטוסים. הצבעים של סיקנס ידועים באיכותם הגבוהה והבלתי מתפשרת בכל העולם, וכיום הם חלק מקבוצת AkzoNobel הבינלאומית שהיא החברה הגדולה ביותר בעולם לצבע.

סיקנס מובילה טרנדים עולמיים בתחום הצבע ועובדת יחד עם הלקוחות שלה על מנת לפתח את המוצרים הטובים ביותר עבורם.

סדרת צבעי הפרמיום האטומים של סיקנס נקראת Rubbol. סדרת צבעים זו מציעה צבעים מצוינים לצביעת עץ פנימי או חיצוני, עם עמידות גבוהה מאוד בפני מים ומזג אוויר קיצוני (חום או קור). כמו כן, הצבע מאפשר התאדות של לחות הנמצאת בעץ מה שמונע התקלפות עתידית והיווצרות של רטיבות. הגימור של הצבע הוא אחיד וחלק ויכולת ההתפשטות הטובה שלו מאפשרת למלא סדקים ושריטות קטנות בעץ, ובכך לתת מראה לו מראה חדש.

זאר - UGL - ZAR
חברת UGL באופן כללי נוסדה ב-1932 והיא מאגדת בתוכה מספר מותגים שכל אחד מהם נוגע בתחום אחר (איטום, צבע, בטון ועוד).

בתחום הצבעים לעץ ישנו המותג ZAR – המייצר למעלה מ-80 סוגי מוצרים בתחום הצבע והשיפוצים בבית. מדובר בצבעים ולכות על בסיסים שונים (שמן, מים וכו'), פדים לצביעה, מברשות, חומר למילוי סדקים ועוד.  הלכות של החברה שנחשבות לטובות והאיכותיות ביותר בארה"ב בזכות חומרי הגלם והטכנולוגיות השונות מאחורי הייצור שלהן.

האם כדאי להשתמש בחומרים וצבעים מכמה חברות צבעים
כאשר מבצעים פרויקט צביעה כלשהו, בדרך כלל יש שני שלבים עיקריים: הכנת המשטח וצביעת המשטח.

לגבי הכנת המשטח, מומלץ לעבוד עם חומרים מאותה הסדרה, שכן אלו לרוב משלימים אחד את השני או שהם מהווים שלבים שונים בתהליך ההכנה. החברות המייצרות את חומרי ההכנה מפתחות את המוצרים במשך זמן רב בטכנולוגיות ייחודיות לכל חברה, על מנת שיתנו את התוצאות הטובות ביותר, ולכן כדאי (לא חובה כמובן) לבצע עבודת הכנה עם מוצרים הפועלים בצורה מסוימת.

בעניין הצביעה, במידה ואתם משתמשים בכמה צבעים או גוונים (ובהנחה שהמשטח אחיד), אנו ממליצים להשתמש בצבעים אשר מגיעים מאותה סדרת צבעים (מאותה החברה כמובן) כדי שהגימור יהיה אחיד ויפה ולהבטחת חיבור מיטבי בים הצבעים השונים.

אם אתם זקוקים לייעוץ לגבי בחירת החומרים עבור הפרויקט הבא שלכם, צרו איתנו קשר באמצעות הטופס או התקשרו 1-700-70-71-10

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו