חידוש לכה – המדריך המלא

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
חידוש לכה

הזמן עושה את שלו. הרהיט נראה מעט "עייף" או שאולי נשרט ונשחק. בא לכם לחדש. מצב הרהיט טוב אך הגימור שלו, המראה שלו – דורש ריענון. זה הזמן לחשוב על חידוש לכה.

חושבים על חידוש לכה אבל מפחדים מהשיוף? השפשוף? הזמן? הגימור? המדריך הזה  בשבילכם.

מתי לחשוב על חידוש לכה

הלכה היא הגימור. היא יכולה להיות במראה מבריק או מט.
היא שכבת המגן וכמו כל שכבת מגן היא נשחקת, נשרטת. במקרים של לכה זולה היא עשויה להתקלף או אפילו לשנות את צבעה.

אין זמן מוגדר בו יש לחדש את הלכה, אך לנו, בעין – ברור מאד מתי נדרש השינוי:

  1. אם הלכה מתקלפת
  2. אם הלכה משנה את צבעה
  3. אם הלכה מאבדת מהברק ואנו רוצים לחדש את המראה
  4. אם הלכה נשרטה
  5. אם הגימור הוא במראה מבריק / מט – ואנו רוצים לשנותו למט / מבריק בהתאמה

הזמן שכן צריך לעניין אתכם הוא זמן הביצוע בפועל... כיום, עם מוצרים מתקדמים מבית סאן דק, חידוש מראה וריענון הגימור הם עניין פשוט, המאפשר גם לנו, חובבי היצירה הלא מקצועיים, להגיע למראה המבוקש בקלות, ובאופן שיחזיק מעמד זמן רב.
מוצר לדוגמא המבליט את קלות התהליך הוא ה DSP800, מסיר גימורים מתקדם המסיר בקלות ובמהירות את הגימור הקיים על הרהיט. בלי שפשוף, בלי שיוף. תוך דקות ספורות הגימור הקיים מוסר מהרהיט. ניקוי פשוט ויוצאים לדרך...

 

כיצד לבצע חידוש לכה באופן שיחזיק מעמד זמן רב

לכה היא כאמור הגימור וכמו כל חומר יש לה ייעוד. הקפידו להשתמש בלכה הנכונה עבור הגימור שאתם מחפשים, וכמובן לחומר הגלם עליו תיישמו את הלכה. במקרים בהם השחיקה היא גבוהה, כמו ברצפות עץ – יש להקפיד על לכה מתאימה. במשטחים בהם יש חשש לשחיקה ושריטות כמו במשטחי מטבח יש להשתמש בלכה בעלת עמידות גבוהה במיוחד עם פחות רגישות לחום ושריטות.

יש להבחין בין לכה למתכת, לכה לעץ, לכה לפלסטיק וכדומה. במקרים של הגנה על מתכת או פלסטיק – יש לבחור לכה המתאימה לחומר הגלם שתבטיח היצמדות גבוהה.

ישנן לכות עם גוון, על בסיס מים, שמן או אמולסיה. לכל לכה מאפיין ודרך מעט ייחודית ליישום, בין עם במספר השכבות המומלץ, זמן הייבוש, המברשת המומלצת ועוד. כל מוצרי סאן דק מגיעים עם הוראות מקצועיות וקלות לביצוע על גבי האריזות. כאן באתר הכנו עבורכם מידע מקצועי רב ובכל שלב מוקד הייעוץ והתמיכה שלנו ישמח לעזור ולכוון אתכם לבחירת המוצר המתאים ביותר עבורכם.

 

אביזרים נדרשים עבור חידוש לכה – המלצות
כאשר אנו רוצים לחדש רהיט, להסיר ולחדש לכה או אפילו ליישם לכה בפעם הראשונה – טעות נפוצה לחשוב היא שהלכה תיצור את המראה החלק ומרשים. זו טעות נפוצה. הלכה לא תחליק את המשטח. יש להקפיד ולהחליק את המשטח לפני יישום הלכה. הלכה מיושמת בשכבה עדינה, כזו שלא משנה את פני המשטח. בין שכבה לשכבה נהוג ללטש את המשטח קלות – על מנת להחליק את שכבת הלכה עצמה ולהסיר את סיבי העץ שהתרוממו מהרטיבות של הלכה – אך לא את הרהיט או המשטח עצמו.
הבחירה במברשת טובה, לאו דווקא יקרה במיוחד, יעשו פלאים גם לתהליך העבודה וכמובן יעזרו לגימור. מברשת לצביעה יכולה להיות סינטטית או בעלת שיער טבעי. ההמלצה היא להשתמש במברשת סינטטית עבור לכה על בסיס מים ואילו עבור לכה על בסיס שמן או אמולסיה להשתמש במברשת על בסיס שיער טבעי.

 

יישום לכה על פי ההוראות

מאד חשוב כאשר בוחרים בלכה או בכל צבע לעץ  להקפיד לקרוא את הוראות היישום של היצרן. מוצרי סאן דק מפרטים את כל ההמלצות על גבי האריזה. הסיבה לכך היא שלכל חברה, במיוחד בחברות מובילות, יש שימוש ברכיבים ייחודיים אשר על מנת להגיע לשיאם דורשים זמן ייבוש מסוים, מספר שכבות מסוים, שימוש על משטח רטוב/יבש ועוד. יישום על פי ההוראות המצורפות מבטיח שהמוצר יחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

עבודה מהנה. לשימושכם מאמרים נוספים בנושא:

איך לבחור את גימור העץ המושלם

מתי עדיף להשתמש ברולר על פני מברשת צבע

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו