חידוש רהיטים

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
חידוש רהיטים

רהיטים מכילים בתוכם זיכרונות. אנו נתקלים המון באנשים שפונים אלינו ובהתרגשות רבה מתארים את הרהיט אותו הם רוצים לחדש: משהו חשוב עבורם, שמסמל עבורם משהו, משהו שקיבלו בירושה ויקר מאד לליבם. בעידן המודרני בו גם תרבות המחזור תופסת תאוצה – אנו נתקלים לא מעט פעמים ברהיט יפה שמצאנו אך אנו לא כל כך אוהבים את המראה שלו. אנו מלאי מרץ ורצון לחדש אותו אך לא כל כך יודעים איך להתחיל. במאמר זה ריכזנו עבורכם מידע על מוצרים, טכניקות, טיפים ודגשים שיחד יהפכו חידוש רהיטים לתהליך קל ופשוט שניתן לבצע באופן מקצועי גם בבית.

חידוש רהיטים – שלב ראשון – הסרת גימורים ישנים

אנו רוצים לחדש רהיט אך יש עליו צבע שמן או צבע אקרילי, לכה מסוג כלשהו, לכלוך, צבעי ילדים/טושים/עטים ועוד...

על מנת ליישם את המראה המדויק שאנחנו רוצים ובאופן שיהיה עמיד ולא יישחק או יתקלף מהר – עלינו להתחיל מדף חלק, להסיר את הגימורים הקיימים על הרהיט ומשם להתקדם.

לא לברוח! אנחנו לא נפנה אתכם עכשיו לרכישת ניירות לטש, ולא נמליץ של שיוף אימתני.

אמרנו קל ופשוט נכון? בדיוק בשביל זה קיימים מוצרים המכונים "מסירי גימורים". מסירי הגימורים של סאן דק הם הקסם הקטן שחוסך המון זמן. המוצרים אפילו שומרים על סביבת עבודה נקייה שכן ללא שיוף אין אבק.

הכירו את ה Owatrol Dilunett או ה DSP800. אנו מוצרים המגיעים במרקם ג'ל. מריחה קלה עם מברשת על המשטח וכעבור כמה דקות– כל הגימור הקיים על המשטח כאילו מתנתק. מעבר קל עם סמרטוט/שפכטל לניגוב והסרת הגימור שנשר לו – וקיבלתם במהירות את הרהיט שלכם מוכן להמשך הדרך.

למאמר בנושא הסרת לכה לחצו כאן

חידוש רהיטים – שלב שני – הכנת הרהיט לצביעה

זהו שלב חשוב שאין לדלג עליו או לנסות לזרז אותו. בשלב זה עלינו לוודא, לאחר הסרת הגימור הישן, שהרהיט אינו פצוע בשום צורה. עם השנים יתכן ונוצרה שריטה עמוקה, חור, פינה שנפצעה ועוד. זה הזמן לטפל בהן. בשלב הבא בו נצבע – לא נוכל לתקן זאת וכל שריטה שלא תטופל עכשיו – תהיה בולטת בשלב הבא. לכן – זה הזמן לתקן.

במקרים של ריהוט עץ – מומלץ להשתמש במוצר הנקרא Wood Patch שהוא מרק לעץ – זוהי תרכובת המכילה גם שבבי עץ אמיתי אשר ניתנת למריחה ובעזרתה ניתן לבצע מילוי חורים וסדקים בקלות. לאחר הייבוש החומר נראה כמו עץ לכל דבר וניתן לשייפו ולהחליקו. כיוון שמדובר לרוב במקרים נקודתיים קטנים גם השיוף הוא מהיר מאד. התחילו מנייר שיוף בינוני להסרת שבבים בולטים ועברו לנייר עדין להחלקה. על מנת לחסוך זמן בשלב השיוף, בעת יישום מרק לעץ מומלץ להסיר עודפים ולהחליק ככל הניתן כבר בשלב היישום עם השפכטל.

חידוש רהיטים – שלב שלישי – צביעה

בשלב זה – השלב האחרון בתהליך החידוש אנו מעניקים לרהיט את המראה הסופי. יש שיבקשו לשמור על מראה עץ טבעי ללא צבע – במקרים אלו מומלץ לבחור לכה שקופה לעץ שאינה מצהיבה (חשוב). יש המעוניינים במראה ווש בו רואים צבע חיצוני ודרכו בולט חלקית מרקמו של העץ. יש שיבקשו צבע אטום. קטלוג צבעי העץ של סאן דק מכיל רק מוצרים מקצועיים שיחזיקו מעמד שנים רבות.

לצפייה בקטלוג צבעי עץ – לחצו כאן

כמו בכל מוצר מקצועי, הקפידו לקרוא את התווית עם הנחיות היצרן. לא כל החומרים דומים בדרכי היישום שלהם: זמני ייבוש שונים, המלצה למספר שכבות מסוים, כלי צביעה שמתאים יותר ועוד. בעזרת ההנחיות תדעו שהיישום נעשה כמו שצריך ותשמרו על המראה החדש לזמן רב.

 

שאלות ותשובות בנושא חידוש רהיטים

ניתן לחדש רהיטים עם פורמייקה?

כן. לחידוש פורמייקה לחצו כאן והכירו את Owatrol ESP – המשמש כפריימר למשטחים חלקים במיוחד

כיצד לחדש רהיט כאשר חלק ממנו נשבר?

במקרה של שבר ברהיט, במידה והחלק שנשבר קיים, יש להדביקו עם דבק עץ. להשתדל להצמידו במיקום מדויק ככל שניתן למקומו המקורי. לאחר הייבוש יש למלא את הסדק הקל שמסביב לשבר במרק לעץ. לשייף ולצבוע.

חידוש שולחן אוכל – על מה חשוב להקפיד

שולחן האוכל הוא מקום מועד לפורענות :-). סירים חמים, סכינים ומזלגות, נוזלים נשפכים... מסיבות אלו יש לבחור בלכה עמידה במיוחד. לחצו כאן וקראו על ה Wood Varnish. לכה מצוינת שתגן על שולחן האוכל מכל מה שהוזכר כאן ועוד...

חידוש רהיטים בצביעה אומנותית

צביעה אומנותית היא הגדרה מאד רחבה. יש המבקשים להעניק לרהיט מראה עתיק, קילופים קלים בצדדים המרמזים על רהיט כפרי וישן. כל אלו דורשים תכנון והבסיס לתוצאות המורכבות הוא שימוש בשכבות של צבע. פופולרי מאד הוא השימוש בצבע כהה בבסיס, ועליו שימוש בצבע בהיר. את הצבע הבהיר פוצעים קלות ואז על גביו נוצרות פציעות קטנות ומכוונות שמעניקות לרהיט מראה כפרי וישן. הטכניקה נקראת גם distress וניתן למצוא סרטונים והדרכות רבות בנושא.

חידוש רהיטים – הצבע כל הזמן מתקלף לי

קילוף צבע מעיד על שימוש בחומר לא איכותי ו/או על שימוש שלא על פי הנחיות היצרן.

אצלנו בסאן דק משווקים רק חומרים איכותיים כאלו שעמידות גבוהה בשחיקה היא חלק מהמאפיינים שלהם. אנו מקפידים לצרף הנחיות ברורות בעברית על גבי אריזת המוצר. הקפדה על הנחיות אלו תבטיח תוצאה טובה שתחזיק מעמד. ללא קילופים.

חידוש רהיטים – ניתן לצבוע רק חלק מהרהיט או שצריך לחדש את הכל?

כפי שהסברנו במאמר זה, הסרת הגימור היא תהליך קל ופשוט. אין צורך בידע או כלים מיוחדים. יש להסיר את הגימור כולו מהרהיט על מנת להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה אחידת מראה ותחזיק מעמד זמן רב.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו