יאכט ורניש

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
יאכט ורניש

יאכט ורניש היא לכה שקופה לעץ המיועדת לרוב לעץ חיצוני האמור לעמוד בתנאי מזג אוויר ומצבי רטיבות קשים יותר. זהו שם ש"דבק" בלכות חזקות ועמידות שבמקור יועדו לסירות ויאכטות הנמצאות במגע תמידי עם מים.

המאמר הבא יסקור את המוצר יאכט ורניש, כולל אופן השימוש וטיפים נוספים.

האם יאכט ורניש מתאים רק ליאכטות
על אף שמה של הלכה – יאכט ורניש – היא איננה מיועדת רק ליאכטות, סירות וכלי שיט אחרים. הלכה מתאימה גם למוצרי עץ אחרים האמורים להיות עמידים בפני תנאי מזג אוויר קשים או לחות ורטיבות.

בדרך כלל השימוש ביאכט ורניש יהיה על פריטי עץ חיצוניים המתמודדים עם פגעי מזג האוויר, אבל ישנם אנשים שאוהבים את הגימור המבריק של היאכט ורניש ולכן ישתמשו בן גם על פריטי עץ הנמצאים בתוך הבית והם אינם באמת זקוקים לחוזק של הלכה, אלא רק ליופייה.

לאילו שימושים מומלץ יאכט ורניש
כפי שציינו קודם, לרוב משתמשים ביאכט ורניש על פריטי עץ חיצוניים כגון ריהוט גינה מעץ, פרגולות, חלונות וכדומה. כמובן שהשימוש העיקרי הוא לסירות ויאכטות, אבל רוב האנשים אינם מחזיקים באלו וכפי שהוזכר קודם, השם ניתן למוצר בגלל חוזקו ושימושו המקורי.

מעבר לכך, מי שאוהב את הגימור המבריק של הלכה, יכול להשתמש בה גם על ריהוט בפנים הבית, מסגרות עץ דקורטיביות (למראה או לתמונה), פריטים קישוטיים בבית ועוד. גימור הלכה מתאים בעיקר לסגנון עתיק, אבל כמובן שניתן לשלבו בכל סגנון אחר – ככל העולה בדמיונכם.

האם ליאכט ורניש יתרון על פני לכות אחרות
היתרון הגדול של יאכט ורניש (או לכות אחרות הפועלות על אותו העיקרון) הוא בעמידות הגבוהה מול מים ורטיבות. הלכות האלה נכנסות עמוק אל העץ באופן שדוחק החוצה את כל האוויר, וכך בעצם הלכה אוטמת את העץ מבפנים ולא מאפשרת לשום דבר לחדור אליו.

הלכות גם בדרך כלל עשויות מחומרים עמידים יותר השומרים על העץ לאורך זמן רב יותר, תחת התנאים המאתגרים בו הוא נמצא.

היישום של הלכה הוא פשוט באופן יחסי ואינו דורש הרבה עבודה: על מנת לקבל תוצאה טובה, מומלץ למרוח 2 שכבות, ובמידה והעץ מאוד ישן, אפילו 3 שכבות. בין שכבה לשכבה יש להמתין 6 שעות, ולאחר מכן 48 שעות לייבוש מלא וסופי.

האם יאכט ורניש מגיע בגוונים
יאכט ורניש היא לכה שקופה שלא עוברת גיוון. הגימור שלה הוא מבריק בדרך כלל ומראה זה מתאים למקור שלה כלכה לכלי שיט. כמובן שזה לא מחייב, והלכה מתאימה גם לריהוט, פרגולות וכל מה שצוין מעלה, כל עוד אתם אוהבים את המראה של הלכה בסוף התהליך.

כל כמה זמן מומלץ לחדש יאכט ורניש
חידוש הלכה תלוי במצב העץ. אם מדובר בעץ שאכן עומד בפני תנאי מזג אוויר קשים או מים ורטיבות כגון גדר עץ או סירה, כנראה שתצטרכו לחדש כל שנה-שנתיים. לעומת זאת אם מדובר ברהיט או פריט עיצובי הנמצא בבית כל הזמן ושאינו נחשף למזג אוויר, מים ורטיבות, יכול להיות שיעברו כמה שנים עד שתצטרכו לחדש את הלכה.

לכה יאכט ורניש מומלצת
יאכט ורניש - סופר לכה לעץ של חברת "אווטרול" הינה לכה מסוג יאכט ורניש ייחודית וזאת בזכות התכונה שלה להישאר גמישה והיכולת שלה לאפשר ללחות הלכודה מתחת ללכה לצאת דרכה וזאת מבלי לקלף את הלכה ולגרום לה לסידוקים. יאכט ורניש - סופר לכה לעץ מבוססת על שמן ייחודי "Owatrol Oil" המאפשר לה בנוסף ליתרונות שהצגתי קודם, גם חדירות גבוהה מאד לשכבות העץ, אדהיזיה (הידבקות) גבוהה ועמידות מצוינת מאד לתנאי מזג אוויר קשים. יתרון בולט נוסף שלה, הוא קלות החידוש בעת הצורך. בניגוד ללכות אחרות שהתיישנו והחלו להראות סימנים של התקלפות, סידוק וניתוק מפני השטח, היאכט ורניש - סופר לכה לעץ לעולם לא תתקלף ולא תיסדק. כאשר היא מתחילה להראות סימני דהיה, כל מה שצריך זה ליישם שכבת רענון קלה ומהירה והלכה תמשיך להגן ולשרת אתכם לעוד שנים רבות. כל כך פשוט...!


בחנויות השונות תוכלו למצוא מוצרים עם השם יאכט ורניש ויש גם מוצרים אחרים שיביאו אתכם לאותה תוצאה אך תחת שם אחר.
אחד מהמוצרים הללו הוא לכה על בסיס שמן לעץ חיצוני של המותג ZAR מבית חברת UGL. לכה זו היא שקופה (ניתן לבחור בין גימור משי לגימור מבריק) ובעלת גמישות גבוהה ועמידות למים. ניתן להשתמש בה על דלתות חיצוניות, משקופים, יאכטות וסירות עץ, ריהוט גינה ועוד. יתרון נוסף שלה הוא ייבוש מהיר (כשעתיים).

הוראות יישום של הלכה – יש למרוח שתי שכבות במברשת שאינה סינתטית, כולל ליטוש עדין בין השכבות (כאשר הלכה יבשה לגמרי ואינה דביקה). פרטים נוספים על הלכה תוכלו למצוא כאן.

אם אתם מעוניינים להתייעץ לגבי לכות חזקות לעץ, אתם מוזמנים לדבר איתנו בטלפון 1-700-70-71-10 או להשאיר פרטיכם בטופס, והיועצים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו