כמה עולה לצבוע מטבח

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
כמה עולה לצבוע מטבח

אם אתם מעוניינים לחדש את צבע המטבח מכל סיבה – כיום ניתן לעשות זאת בעצמכם עם החומרים הנכונים שיחזיקו מעמד לשנים.

תשמחו גם לדעת כי העלות של צביעת מטבח בעצמכם אינה גבוהה כלל והתוצאה יכולה להיות נהדרת ומספקת מאוד.

מתי כדאי לצבוע את המטבח
התשובה לכך תלויה בכם ויש כמה אפשרויות עיקריות – אם המטבח כבר מיושן במראהו אך הוא עדיין יעיל ונוח לכם, אם ארונות המטבח או הקרמיקה נפגמו מבחינה השטח החיצוני כך שניתן לתקנם עם שכבת צבע איכותי (לא כאשר מדובר בשבר או שריטות עמוקות וכדומה), או אם אתם אוהבים פשוט לחדש מדי פעם דברים שונים בבית רק כדי לשנות אווירה או סגנון.

רבים יחשבו שצריך להחליף את המטבח או להחליף חזיתות או את הקרמיקה, אבל טכנולוגיית הצבע בשנים האחרונות מביאה מוצרים ברמה מאוד גבוהה שיכולים לתת מענה גם לצביעה עצמית של המטבח כולו. החלפת מטבח או אפילו רק חזיתות, יכולה להיות יקרה מאוד ולאו דווקא מתחייבת.

מה ניתן לצבוע במטבח
יש כמה אלמנטים מרכזיים במטבח שיכולים להיות עשויים מכמה חומרים עיקריים: משטח עבודה (שיש טבעי, פורצלן, עץ), ארונות ודלתות (עץ טבעי, חיפוי פורמייקה, חיפויים מעובדים אחרים), חיפוי קיר מעל משטח העבודה בין הארונות העליונים לתחתונים (קרמיקה, זכוכית).

מה מהם ניתן לצבוע:

  • ארונות ודלתות: אם הדלת עשויה עץ טבעי ניתן לצבוע אותה בצבעים ייעודיים לעץ ואם הם מחופים בפורמייקה או כל חיפוי אחר ניתן לעשות שימוש בסופר צבע או לחילופין בסופר פריימר + צבע גמר. צביעת הדלתות נעשית כאשר הדלתות מפורקות מגוף הארון, וצביעת גוף הארון עצמו מתבצעת רק בחלקים הנראים לעין.
  • חיפוי קיר: לרוב החיפוי עשוי קרמיקה או זכוכית ששניהם משטחים חלקים לגמרי שאינם סופגים, ואז מומלץ לצבוע אותם בסופר צבע או בסופר פריימר + צבע גמר. החיפוי ייצבע כפי שהוא.
  • את משטחי העבודה בדרך כלל לא צובעים מכמה סיבות: המשטח צריך להיות עמיד בפני פעולות כגון חיתוך, הנחת כלים רותחים, וכדומה, הצבע צריך להיות כזה שניתן להניח עליו מוצרי מזון ללא חשש, ועוד.

מה צריך כדי לצבוע את המטבח
אם החלטתם שאתם מעוניינים לחדש את המטבח ישנם כמה דברים שתצטרכו:

  • מהו החומר ממנו עשוי המטבח – כפי שציינו קודם בחירת החומרים והצבעים איתם תעבדו תלויים בחומר ממנו עשוי המטבח. אם המטבח עשוי עץ תצטרכו מסיר גימורים להסרת הגימור הישן + צבע עץ איכותי, ואם המטבח מחופה בפורמייקה אז יש צורך בסופר צבע או בסופר פריימר + צבע.
  • מקום מאוורר ורחב עבור הנחת הדלתות המפורקות בשכיבה על מנת שתוכלו לצבוע בנוחות
  • מברשת צבע איכותית שלא תשאיר שיערות וסימנים. שימו לב לרכוש מברשת שתתאים לסוג הצבע בו אתם מתכוונים להשתמש.
  • כלי עבודה בסיסיים לפירוק הדלתות וכן לפירוק הצירים לזמן הצביעה עצמה.

האם צבע למטבח יחזיק מעמד
צבע למטבח – לארונות ולחיפוי הקיר – אמור להיות מאוד איכותי ועמיד מספיק בפני חומרי ניקוי בעיקר וגם קרצוף עם סקוטש. זאת בגלל שמטבח הוא אזור שמתלכלך יחסית הרבה ויש צורך לנקותו בהתאם.

סופר צבע של חברת אווטרול יכול לענות לכם על הצורך של צביעת ארונות הפורמייקה וגם חיפוי הקיר. צבע זה מבוסס על השמן החודרני של אווטרול והוא נצמד חזק והיטב לכל משטח – גם החלקים ביותר. אחד היתרונות הגדולים שלו הוא שהוא אינו מצריך פריימר וניתן לצבוע אתו ישירות על המשטח הרצוי בהתאם להוראות היצרן, כלומר אחרי ניקיון יסודי של המשטח והכנתו לצביעה. יתרון נוסף הוא שניתן לגוון אותו בכל גוון שתרצו כך שיתאים לשאר החלל ולטעם האישי שלכם.

עלויות צביעת מטבח
המחיר של פחיות הצבע תלוי בגודל, כלומר עליכם למדוד את כלל הדלתות והארונות שברצונכם לצבוע (אורך * רוחב) ולחבר את התוצאות. על כך יש להוסיף את מידות השטח של גופי הארונות אותם תרצו לצבוע גם (רק את הצדדים אותם צובעים). המחיר המשוער הוא כמה מאות בודדות של שקלים – אך שוב – זה תלוי במטבח עצמו.

אם יש לכם שאלות בנוגע לסופר צבע צביעת מטבח, והייתם רוצים להתייעץ ספציפית לגבי המטבח שלכם – אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 1-700-70-71-10

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו