לכה עמידה לשריטות, חום ורטיבות

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
לכה עמידה לשריטות

לכה עמידה היא לכה איכותית יותר ושעשויה ממרכיבים איכותיים יותר. המראה לאחר היישום הוא רק המראה הראשוני. לכה עמידה תשמור על חוזקה והמראה שלה לאורך שנים, תעמוד יפה בשחיקה ובפגעי מזג האוויר ותגן על המשטח. אבל – לא לכל משטח אותה רמת השחיקה, ולא כל משטח עשוי מאותו החומר.

מתי חשוב לנו לבחור לכה עמידה

ישנם משטחי עץ, אבן, פלסטיק – וגם בתוך החלוקה הזו ישנם משטחי עץ לרצפה, רהיטי עץ בפנים הבית, משטחי מטבח המתמודדים עם שריטות רטיבות וחום, משטחי עץ חיצוניים ועוד. בדיוק לשם כך קיים מגוון רחב ומקצועי של מוצרים המתאים לסוגי המשטחים השונים. העניין נכון גם לגבי לכה וגם לגבי צבע.

בסאן דק תוכלו למצוא מגוון רחב של לכות לכל שימוש ולכל מטרה לדוגמא:
לכה עמידה במיוחד למטבח ואמבטיה
לכה לשימוש חיצוני
למידע על לכות מקצועיות נוספות לחצו כאן

האם יש דבר כזה לכה עמידה בשריטות רטיבות או חום

בהחלט. הלכות המיוצרות כיום, המיובאות על ידי סאן דק, מאפשרות לכם להיות רגועים יותר לאחר שיישמתם אותן על המשטח. בין אם זהו משטח חיצוני או פנימי, הלכות עמידות מאוד הן בחום, הן ברטיבות והן בשריטות. כל זאת רלוונטי רק אם השתמשתם בלכה הנכונה עבור הצורך שלכם, ויישמתם אותה בהתאם להוראות היצרן.

אם אתם מתלבטים באיזו לכה לבחור – צרו איתנו קשר וצוות סאן דק ישמח לעזור לכם.

 

האם ניתן לחדש לכה או שצריך להסיר אותה במקרים של שריטות

במקרים של שריטות קלות, ובמידה ויש לכם את אותה הלכה הקיימת על המשטח – ניתן לחדש קלות את הלכה על ידי מריחה עליונה נוספת לאחר שיוף עדין של המשטח.

אם הלכה שרוטה באופן גס, עדיף להסיר אותה ולמרוח לכה חדשה. כך תוכלו לשייף את העץ או לבצע תיקון עם מרק לעץ במידה והשריטות עמוקות יותר. חידוש לכה אינו תהליך מורכב וקשה – ישנם מסירי גימורים שיקלו את העבודה.

למאמר על הסרת לכה לחצו כאן.

מדוע לכה מתקלפת

לכה יכולה להתקלף מכמה סיבות:

  • לכה שאינה איכותית ועמידות בפני שחיקה נמוכה
  • חשיפה מרובה לשמש במקרים של לכה שאינה מיועדת לכך
  • תזוזות של העץ שגורמות ללכה להיסדק.
  • רטיבות או לחות בתוך העץ – במקרים שלכה אינה מיועדת לכך
  • יישום הלכה ללא הכנת המשטח או ללא התאמה לחומר המשטח, כך שהיא לא הצליחה להיצמד אליו כמו שצריך
  • פציעות שעם הזמן יוצרות סדקים וקילופים

אז מה עושים? לומדים לפני שמיישמים. בוחנים את המשטח, את חומר הגלם ואת רמת השחיקה. מתאימים את הלכה לפרמטרים אלו, כמובן תוך בחירת הגימור המועדף (מבריק/חצי מבריק/משי/מט) ומיישמים על פי ההנחיות. ניסיון לקצר תהליכים בדרך כלל יקצר את אורך חיי הלכה. הקפידו על יישום לפי ההוראות. הן גם ככה קלות לביצוע ואין שום סיבה לא לפעול לפיהן.

מוצרי סאן דק מבטיחים לך שהבחירה בסאן דק משמעה בחירה באיכות ועמידות. כל המוצרים באים מבית היצרנים המובילים בעולם, כאלו שאיכותם ועמידותם נבדקה והוכחה כטובה ביותר כיום.

באתר תמצאו מידע רב אודות המוצרים, מאמרים וטיפים ליישום יעיל וקל וכמובן על גבי כל המוצרים הנחיות ברורות בעברית כדי שהעבודה תהיה קלה והתוצאה תישמר לאורך שנים.

מידע נוסף שעשוי לעניין אתכם:

סקירת הלכות העמידות לעץ של סאן דק

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו