מברשת צביעה איכותית

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
מברשת צביעה איכותית

רבים אוהבים לבצע בעצמם עבודות שיפוץ קלות בבית ובסביבתו ועם השנים רוכשים ציוד ייעודי לכך כגון מברשות, רולרים, כלי עבודה שונים ועוד. כאשר מעוניינים לבצע את העבודה ברמה גבוהה, חשוב שהן החומרים והן הציוד יהיו איכותיים.

מה נחשב למברשת צבע איכותית
מברשת צבע איכותית היא שתאפשר לך לבצע את עבודת הצביעה באופן הטוב ביותר ובנוחות הגבוהה ביותר. משמע – הצבע ימרח באופן אחיד, לא ינשרו מהמברשת שיערות, הידית תהיה נוחה לאחיזה ממושכת ועוד.

כמו כן, מברשת צבע איכותית תחזיק מעמד זמן רב כאשר היא מטופלת באופן נכון לפני ואחרי השימוש בה. לדוגמה – אם תדאגו לנקות את המברשת בהתאם לסוג השיער שלה וסוג הצבע בו השתמשתם תוכלו לשמור עליה לתקופה ארוכה. כמו כן, ישנם טיפים רבים לעבודה נכונה עם מברשות צבע, כמו לדוגמה שאפשר לטבול רק עד 2/3 מגובה השיער כך שיהיה קל יותר לנקותה כי הצבע לא מגיע לאזור הצפוף ביותר.

מה ההשפעה של מברשת צבע איכותית על רמת הצביעה
ברור שרמת הצביעה תלויה בכמה קריטריונים:

  1. איכות הצבע
  2. איכות מברשת הצבע
  3. אופן הצביעה

אך איכות מברשת הצבע יכולה בהחלט להשפיע רבות על רמת הצביעה הכללית:

ברמה התפעולית – המברשת צריכה להיות כזו שהשערות בה אחוזות היטב בגוף המברשת. אחרת גם אם הצבע מעולה ואתם מנוסים בצביעה – המברשת תשאיר אחריה שערות שלפעמים מוצאים אותן רק לאחר הייבוש.

ברמת שיערות המברשת – אמנם קיימים כמה סוגים של שערות אך גם כאן כדאי שהן תהיינה עשויות מחומרי גלם איכותיים ובעוביים מסוימים שיאפשרו צביעה ברמה גבוהה. חומרי הגלם האיכותיים אגב, גם תורמים לעמידות של שערות המברשת בפני חומרי ניקוי או כימיקלים אחרים כך שצורתן נשארת ורמת הצביעה לא תיפגע.

אלו סוגי מברשות צבע קיימים ומה ההבדלים ביניהם
מברשות צבע ניתן למצוא בכמה סוגים ומערבים מספר קריטריונים:

סוג ידית: לרוב ניתן למצוא מברשות צבע עם ידית עץ או ידית פלסטיק. בנוסף, חשוב לבדוק שהידית ארגונומית ונוחה להחזקה לאורך זמן. עובי הידית חשוב גם שכן ידיות דקות יותר מיועדות לצביעה עדינה יותר – לדוגמה: מברשת Ultra Pro Extra Firm Willow של ווסטר.

סוג שיער: טבעי או סינטטי. בתחום השיער הטבעי מדובר בשיער של חיה כמו במברשת המקצועית yachts man של חברת ווסטר המיועדת ליישום לכות, צבעי שמן ואלקאייד בעיקר. בתחום השיער הסינטטי, חומרי הגלם הם ניילון ופוליאסטר ומיועדות יותר לצבעים המבוססים על מים, צבעי אקריל ולטקס.

חיתוך השיער: ניתן למצוא מברשות בהן החיתוך ישר והן מיועדות לצביעה יותר גסה ומסיבית, לעומת מברשות בהן השערות חתוכות בזווית כלשהי – לדוגמה במברשת צביעה איכותית ברוקלין של חברת פרימייר.

חברה ומותג: כדאי לבחור במותג מוכר, בעל מוניטין שלו מגוון והיצע רחבים. חברת ווסטר היא חברה אמריקאית שקיימת מאמצע המאה ה-19 ולה יותר מ-2000 מוצרים איכותיים וברמה גבוהה מאוד. מדובר בחברה המייצרת מברשות, רולרים, מגשים, מוטות לצביעה ועוד.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו