מה ההבדל בין לכה שקופה לעץ לצבע חצי שקוף לעץ

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
מה ההבדל בין לכה שקופה לעץ לצבע חצי שקוף לעץ

כאשר אתם באים לבחור בצבע המתאים ביותר לגימור והגנה על העץ שלכם, חשוב להבין את ההבדלים ואיזה צבע מתאים יותר לשימוש עבור התוצאה רצויה.
אנשים רבים מתבלבלים בין לכה שקופה לעץ לצבע חצי שקוף לעץ, ועל ההבדלים ביניהם - נעמוד במאמר זה.

מתי משתמשים בלכה שקופה לעץ?
לכה שקופה לעץ בעיקרון מורכבת משרפים שונים כגון, אקרילי, פוליאוריטן, אלקאייד וכדומה, בתוספות שונות של ממיסים כמו אלכוהול מים ועוד. כיום גם קיימות לכות שקופות שהן מבוססות שילוב של שמן ומים אשר מאפשרות למעשה ליהנות משתי העולמות ומכילות את היתרונות של כל אחד מהבסיסים. מאחר ומרכיבי השמן למשל, מסוגלים לחדור לתוך סיבי העץ למתן הגנה מקסימלית ולא רק מספקות מעטפת הגנה חיצונית.

קיימים סוגים רבים של לכות לעץ, לשימוש חיצוני או פנימי ובגימורים שונים כמו מבריק, חצי מבריק מט ועוד.

לכה שקופה אינה מגוונת את העץ, אלא רק מעניקה הגנה, ולכן מיועדת לעצים בעלי גוון ומראה יפים ומיוחדים, כאשר מעוניינים להבליט את המראה הטבעי של העץ. לכות שקופות איכותיות, המיועדות לסביבה חיצונית, גם מסוגלות לספק הגנה טובה לעץ מפני פגעי מזג אוויר וקרני שמש.

שימו לב, כי ישנן לכות המיועדות לשימוש פנימי ולכות המיועדות לשימוש חיצוני. לכן, חשוב מאוד לוודא שהלכה מתאימה לשימוש ולצורך, מאחר ושימוש בלכה לעץ פנימי על עץ חיצוני ככל הנראה, לא תספק את ההגנה הרצויה. אינכם רוצים להשקיע זמן ועבודה, ולגלות אחרי זמן מסוים שהעץ ברהיטי הגינה שלכם לדוגמה, לא מוגן מספיק או שהלכה מתקלפת. ישנו הבדל מהותי בין לכה חיצונית ללכה פנימית והוא שלכות חיצוניות איכותיות נשארות גמישות ונושמות לאחר הייבוש ותכונות אלו מונעות מהן להתקלף.

מתי משתמשים בצבע חצי שקוף לעץ?
כאשר מעוניינים לספק הגנה ארוכת טווח או כאשר רוצים לגוון את עץ מומלץ שימוש בצבע חצי שקוף לעץ. הרצון לגיוון העץ יכול לנבוע מכמה סיבות:

  • העץ בעל מראה פשוט או שצבעו לא יפה
  • רוצים להשיג מראה של סוג עץ אחר מאשר העץ הנתון
  • מעוניינים לגוון את העץ מטעמי עיצוב

מבחינת הגנה טובה יותר - ההגנה מושגת, בין היתר, בזכות הפיגמנטים של הצבע על גבי העץ. לדוגמה, צבע לעץ חצי שקוף של חברת פלאד, שניתן להשיגו כצבע על בסיס מים או על צבע על בסיס שמן, הוא בעל פורמולה ייחודית. פורמולה זו, פותחה כדי לספק הגנה מקסימלית לעץ לאורך שנים רבות ללא תופעות הצהבה, קילוף, סדקים המוכרים בשימוש בצבעים ולכות רגילות.

שימור מראה העץ המקורי - מה מתאים יותר, לכה שקופה או צבע חצי שקוף?
כאשר מראה העץ המקורי, הגוון והטקסטורה המקוריים חייבים להישמר, למשל כאשר מדובר בעצים יקרים ומיוחדים, החומר המתאים ביותר לגימור העץ הוא הלכה השקופה. לכה שקופה איכותית על בסיס מים או שמן של חברת פלוד פותחו במיוחד על מנת לספק הגנה גבוהה לעץ ללא גיוון תוך שמירה והבלטה של תכונות העץ המקורי.

חשוב לציין, כי כאשר מעוניינים בהגנה ארוכת טווח על העץ, צבע חצי שקוף של Flood מחייב גיוון מדויק על פי נוסחה המגיעה מטעם Flood. אם מנסים למכור לכם צבע חצי שקוף לעץ ללא הגיוון, דעו שהעץ שלכם לא יהיה מוגן, שכן ההגנה מגיעה מהחומרים המגוונים.

חברת סאן דק מעמידה לרשותכם יועצים מקצועיים שישמחו לסייע לכם ולכוון אתכם בבחירת הצבע המתאים עבורכם.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו