– מה יש בעץ שמושך אליו אורגניזמים מזיקים?

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
– מה יש בעץ שמושך אליו אורגניזמים מזיקים?

על מנת להצליח ולשמור על תחזוקה נאותה של העץ וכדי להימנע מתיקונים יקרים בעתיד, כדאי שההחלטות שקשורות לתחזוקה יתבססו על הבנת הגורמים שמזיקים לעץ.

מרכיבי העץ – ידע בסיסי

חלקו הארי של העץ מורכב מחומר תאי. כמו הספוג, גם העץ מורכב בעיקר מתאים חלולים מתים. המבנה התאי הוא זה שמעניק לעץ את תכונת הבידוד, ומאפשר לו להכיל מים, חמצן וחומרים מזינים. כאשר מצמצמים את העץ למרכיביו הפשוטים, הוא מכיל:

  • 50%-40% תאית (Cellulose). זוהי פחמימה שהיא חומר רב-סוכרי מורכב שאינו מסיס במים ונעכל רק על ידי מעט חיידקים. כאשר הוא נשבר הוא מפיק גלוקוזה (חד-סוכר).
  • 35%-20% המי-תאית (Hemi-cellulose), שנקרא גם דמוי תאית, הוא חומר שקשור קשר הדוק לתאית, אבל כולל יותר מסוג אחד של סוכר, כשרק מעט מסוגי סוכר אלה, הם מסיסים במים.
  • 30%-15% ליגנין (עצן). תרכובת פולימרית. חומר בין תאי, שהוא הדבק שממלא את החלל בין סיבי העץ (תאית והמי-תאית). החומר מקשר בין סוגי הרב-סוכרים ומעניק חוזק מכני לדופן התא. הליגנין אינו נעכל וכמעט שאינו מסיס במים.
  • בעץ יש נוכחות גם של תמציות שונות שממוקמות בחללי התא ומורכבות מטאנין, מחומרי שומן, מחומרי שעווה, מעמילנים, מאלקלואידים, מחומרי צבע ומאחוז או שניים של אפר שיוצר מינרלים. תמציות אלה משפיעות על צבעו של העץ, ריחו, טעמו, ההתנגדות שלו לריקבון והעמידות של העץ בפני דליקות.

אז, מהו בעצם עץ? ובכן, כאשר מפרקים את העץ לאלמנטים הבסיסיים שלו, הוא מורכב בעיקר מסוכרים פשוטים. וסוכרים אלה הם שמשמשים כמקור מזון לקבוצת אורגניזמים שנקראת "פטריות". פטריות הן ממזיקי העץ המובילים, אלה שגורמים גם לנזקים כלכליים ניכרים.

המפתח לתחזוקה טובה של העץ מתמקד בהבנה טובה של אורגניזמים אלה ובדרך שבה אפשר למנוע את התפתחותם.

על הפטריות

פטריות על עץ הן צורה פרימיטיבית של חיי צמח. הן לא מכילות כלורופיל, מה שאומר שהן לא יכולות להמיר את אור השמש לאנרגיה שימושית כמו צמחים אחרים. כדי להשיג את האנרגיה שלהן, הפטריות ניזונות מסוכרים ועמילנים שמקורם בעץ. אם לא בודקים סימנים לפטריות בעץ, בסופו של דבר הן ימוטטו ויהרסו את העץ ממנו הן ניזונות.

עובש ו-sabstain בעץ

העובש וה-sabstain (ניכר בכתמיו הכחלחלים), הם אורגניזמים שמזיקים לא רק למבנה העץ, אלא ניזונים גם מחומרים שנמצאים בלשד תאי העץ. שניהם זקוקים לטמפרטורה שנעה בין 24 ל-29 מעלות צלסיוס כדי להתפתח.

 בעיות שיוצרים עובש ו-sabstain

  • פגיעה במראה העץ – העובש גורם לשינוי הצבע על גבי משטח העץ, וה-Sabstain הורס את חלקו הפנימי של העץ וגורם לשינוי בצבע שנע מצבע שחור, אפור, כחלחל-ירקרק ועד לבן.
  • פגיעה ביכולת הקיבול של העץ ובעמידות שלו בפני מים – אורגניזמים אלה הופכים את העץ לנקבובי יותר.
  • תמרור אזהרה ביולוגי – האורגניזמים מצביעים על כך שבעץ קיימת לחות מוגזמת, מצב שיכול להוביל לריקבון, אם לא יתוקן.

מוצרים לטיפול באורגניזמים מזיקים לעץ

הטכנולוגיה המתקדמת מספקת לנו מוצרים שיכולים להגן על העץ לא רק מפני פגעי מזג האוויר אלא גם מפני טבח ועובש. לדוגמה, CWF UV 5Oil, של חברת Flood, הוא שמן פרימיום חודרני לעץ, פורמולה ייחודית שמעניקה הגנה מתקדמת לאורך זמן מפני טחב, עובש כמו גם מפני לחות ונזקי השמש. השמן חודר לעומק העץ ומגן עליהם מבפנים. החומר מתאים לכל סוגי העצים. 

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו