מה עדיף צבע לעץ חצי שקוף על בסיס מים או על בסיס שמן

מאת: אורי ברקן

מה עדיף צבע לעץ חצי שקוף על בסיס מים או על בסיס שמן

כיום היצע הצבעים לצביעת עץ מאוד רחב וישנם מושגים שעלולים לבלבל את הצרכן. אחד המושגים הללו הוא ההבדל בין צבע על בסיס מים לצבע על בסיס שמן. עם הידע הנכון, תוכלו לבחור בחומרים הנכונים לצביעת העץ שלכם, ולהשיג תוצאות מקצועיות בזמן קצר.

מהם ההבדלים בין צבע לעץ חצי שקוף על בסיס מים לבין בין צבע לעץ חצי שקוף על בסיס שמן
בעיקרון, ההבדלים העיקריים בין הצבעים, הם כמובן בהרכב החומרים, המראה ואופן היישום:

צבע עץ חצי שקוף על בסיס מים משולב שמן - אמולסיה. תפקידו של השמן הוא להחדיר את הצבע ואת הגוון אל תוך הסיבים של העץ ובסיס המים (בדרך כלל אקרילי) מספקים את ההגנה ואת הגימור לעץ ומאפשרים לצבע תכונות של גמישות ויכולת נשימה. צבע איכותי מסוג זה של חברת פלאד בעל פורמולה מתקדמת המשלב את טכנולוגיית ה"אמולסיה בונד" המבטיחה הצמדות וחיבור מיטבי לעץ, גם על פני שטחים מאתגרים כגון משטחים חלקים, צבעים ישנים ורהיטי עץ עם פיתוחים עמוקים וכדומה. לאחר הייבוש הצבע מאפשר לעץ לנשום (מאפשר לעץ לפלות לחות החוצה) וזאת מבלי להתקלף או להיסדק. הצבע מגן על העץ מפני לחות, קרני שמש, טחב ועובש לאורך שנים.
כמו כן, לצבע חצי שקוף על בסיס מים יש מראה מעט יותר אטום מהבסיס שמן והוא מאפשר הסתרה והגנה יותר גדולים מבסיס השמן.
יתרון נוסף לבסיס המים הוא נוחות היישום. הצבע מתייבש הרבה יותר מהר, הוא חסר ריח וקל לשטוף את כלי העבודה במים וסבון.

צבע זה מגיע ב-40 גוונים לבחירתכם.

צבע עץ חצי שקוף על בסיס שמן כשמו הוא, מבוסס שמן המאפשר חדירה עמוקה אל תוך סיבי העץ תוך מתן הגנה ויופי מעומק העץ תוך הדגשת המראה הטבעי שלו. צבע חצי שקוף על בסיס שמן באיכות גבוהה של חברת פלאד בעל פורמולה מתקדמת המשלב את טכנולוגיית הפנטרול הייחודית של החברה המבטיחה חדירה מקסימלית לתוך העץ והגנה והעשרה מיטבית.

יישום צבע זה אינו יוצר שכבה קליפתית על פני העץ ומעניק הגנה מושלמת מפני קרני השמש המזיקים ומפני לחות, טחב ועובש.

כמו כן, צבע זה אינו מתקלף ואינו נסדק. שימו לב שצבע עץ חצי שקוף על בסיס שמן, אינו יכול לשמש כשמן לעץ ללא הגיוון, והוא מחייב שימוש בגוון על פי הנוסחאות המדויקות של החברה המייצרת. הפיגמנטים של הגוונים הם אלו שמגבירים את ההגנה מקרינת השמש, המים ושאר המזיקים לעץ, ובכך מתארך המרווח בין הטיפולים הדרושים לעץ.

מעבר לכך, האיכות של צבעי העץ של פלאד, בין אם הם על בסיס שמן או מים, היא מהטובות ביותר הקיימות, גם באיכות הצבע וגם בהגנה לאורך זמן.

צבע לעץ חצי שקוף על בסיס שמן או על בסיס מים - שימושים מומלצים
כפי שצוין, איכות צבעי העץ החצי שקופים היא מעולה ומתאימה הן לצביעה חיצונית או פנימית. לכן ניתן לצבוע עם צבעים אלו פרויקטים שונים ומגוונים.

צבע עץ חצי שקוף על בסיס שמן או על בסיס מים, מומלץ לשימוש עבור:

  • צביעת וחידוש רהיטי גינה
  • צביעת וחידוש דק עץ
  • צביעת וחידוש ריהוט לפנים הבית
  • צביעת וחידוש פרגולות
  • צביעת וחידוש גדרות עץ

ועוד…

עם צבע עץ חצי שקוף, תוכלו גם ליהנות מהיופי של העץ וגם להתאימו לעיצוב בבית או בחצר.

לכן, המסקנה היא שאין עדיפות לכאן או לכאן מבחינת הבחירה בחומר שכן שני המוצרים הם מצוינים והתוצאות יראו מקצועיות. לכל צבע יש היתרונות והחסרונות שלו ולכן יש בחירה שהיא טובה עבורכם.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו