מתי משתמשים בצבע לעץ חצי שקוף

מאת: אורי ברקן

מתי משתמשים בצבע לעץ חצי שקוף

בארצנו השמש חזקה ביותר וקרני ה-UV פוגעים במוצרי עץ הנמצאים בחשיפה מתמדת לקרני השמש. איך נגן על העץ מפני התייבשות והתיישנות לאורך זמן? המשיכו לקרוא ותגלו.

צבע לעץ חצי שקוף - מהו?
צבע לעץ חצי שקוף הוא צבע על בסיס אמולסיה (תרכובת שמן ומים) או על בסיס שמן, בעל גוון עדין אשר אינו מסתיר את מראה העץ הטבעי. הצבע נותן הגנה לעץ מפני קרני השמש ולחות תוך שמירה על מראהו הטבעי. צבע לעץ חצי שקוף מיועד בעיקר לשימוש על עץ חיצוני כמו פרגולות, דקים, גדרות, דלתות ועוד. צבע לעץ חצי שקוף איכותי אינו רק מספק שכבת הגנה חיצונית לעץ אלא חודר אל תוך סיבי העץ למתן הגנה מקסימלית נגד שמש וגם נגד טחב וריקבון.

צבע לעץ חצי שקוף מחייב גוון כדי לספק את ההגנה הטובה ביותר.

צבע לעץ חצי שקוף - הסוגים והאיכויות הקיימים בשוק
ישנן מספר חברות המשווקות צבע לעץ חצי שקוף בעיקר משני סוגים:

  • צבע לעץ חצי שקוף על בסיס מים
  • צבע לעץ חצי שקוף על בסיס שמן

מבחינת איכות, היא מתבטאת בהבדלים במרכיבים של הצבע. למשל צבע חצי שקוף על בסיס שמן של חברת פלוד המשווקת על ידי סאן דק הוא היחיד שמשלב את טכנולוגיית הפנטרול המבטיח חדירה מקסימלית של השמן לתוך העץ מה שנותן הגנה מעולה לאורך זמן. זוהי טכנולוגיה ייחודית הרשומה כפטנט עולמי. זהו שמן ייחודי ודליל במיוחד בעל כושר חדירה מצוין לעצים מכל הסוגים. כמו כן צבע העץ החצי שקוף על בסיס מים של חברת פלוד מועשר על ידי טכנולוגיה ייחודית (EB "אמולסיה בונד") המבטיחה חיבור והיצמדות מרבית של הצבע לעץ, וגמישות גבוהה, ובכך הצבע מספק הגנה מצוינת גם הוא.

צבע לעץ חצי שקוף  - איך הצבע מגן על העץ לאורך זמן
בשונה מרוב המוצרים בשוק, הצבע לעץ החצי שקוף של חברת פלאד, הוא בעל נוסחה ייחודית המאפשרת חדירה עמוקה והיצמדות לתאי העץ לעומקו, בניגוד לצבעים אחרים אשר רק מכסים את העץ חיצונית ויצרים קליפה העלולה להתקלף. כלומר הצבע חודר לעץ ומטפל בו ולא רק מכסה ומגוון אותו. הפיגמנטים, הגוונים של הצבע החצי שקוף, הם חלק אינטגרלי של הנוסחה המספקת הגנה מקסימלית תוך חדירה עמוקה אל תוך תאי העץ, ובלעדי הגיוון הצבע לא יגן על העץ בצורה האופטימלית.

צבע לעץ חצי שקוף - גוונים
צבע לעץ חצי שקוף מגיע בקשת רחבה מאוד של גוונים, מבהירים ועד כהים יותר, ובצבעים שונים. כל הגוונים שומרים על מראה העץ הייחודי ומבליטים את יופיו.

הגיוון של העץ, מעבר לכך שבאמצעותו צבע העץ גם מגן על העץ טוב יותר, הוא כמובן גם מוטיב אסתטי. תוכלו להתאים את גוון העץ לגוונים אחרים שיש לכם בבית או בחצר, כמו כן, בעזרת בחירת הגוון הנכון ניתן לתת לעץ מראה של גוון עץ אחר. לדוגמה, תוכלו לצבוע עץ אורן בצבע בגוון טיק או אגוז. ההחלטה על הגוון היא עניין של טעם אישי ובחירה עיצובית אשר נתונה בידכם.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו