מתי עדיף להשתמש ברולר על פני מברשת צבע?

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
מתי עדיף להשתמש ברולר על פני מברשת צבע?

זוהי שאלה חשובה מאד, כי הידיעה מתי מתאים להשתמש ברולר ומתי במברשת, תקבע את איכות עבודת הצביעה שלכם.

כשמדובר בצביעה, יש מי שמעדיף מברשת צבע ויש מי שמעדיף רולר. אבל נראה כי עבודות הצבע הטובות ביותר מתבצעות כאשר משלבים בין השניים. ההבנה איזה פרויקט צביעה מתאים לכל אחד מהכלים והידע איך להשתמש בכל אחד מהם, הם בעצם המפתח להבטחת צביעה מעולה.

מברשת צבע

המברשת היא כלי מושלם לביצוע עבודות צבע קטנות ולצביעת פינות וקצוות. מברשת באיכות טובה יכולה לשרת אתכם במשך שנים, היא קלה לניקוי ותגרום למעט מאוד בלגן בעת הצביעה. המברשת אמנם מאפשרת שליטה ביישום הצבע, אבל משך זמן הצביעה ארוך יותר לעומת הרולר. צביעה במברשת יכולה גם להשאיר סימנים של משיכות צבע על המשטח.

סוגים של מברשות– מברשות הן בדרך כלל קשות או רכות, צפופות יותר או פחות, ועשויות משיער טבעי או מסיבים סינתטיים. מברשות משיער טבעי משמשות לצביעת צבעים או לכות על בסיס שמן ואילו המברשות הסינטטיות משמשות לצביעה של צבעים ולכות על בסיס מים וזאת בגלל שהמים ירככו את השיער הטבעי ולכן משתמשים בסינטטי.

כיצד להשתמש במברשת– יש להחזיק את המברשת בזווית של 45o. לטבול כשליש מהמברשת בתוך הצבע ולהסיר ממנה את עודפי הצבע. השתמשו בתנועות ארוכות וחלקות כאילו שאתם מציירים והימנעו מלחזור שוב על מקום שצבעתם, עד שהצבע יתייבש. הקפידו שלא ייווצרו גושים או טפטופים, בעיקר בקצות המשטח.

רולר לצביעה

רולרים יכולים לזרז את תהליך הצביעה. תוכלו לכסות במהירות ובאופן אחיד ושווה שטחים גדולים. אביזרים נוספים לרולר מסייעים לצבוע פינות וקצוות כך שלא צריך לעבור מרולר למברשת. למרות שהרולר מזרז את עבודת הצביעה, לעיתים קרובות הוא מצריך שימוש בכמות גדולה יותר של צבע.

סוגים של רולרים– רולר יכול להיות עשוי מצמר כבשים, מאנגורה, ממוצרים סינתטיים שונים ומאפיינים אותו גם על פי אורך השיער שלו. תוכלו לדעת איזה סוג של רולר מתאים לכם על ידי קריאת התווית שעל הרולר.

כיצד להשתמש ברולר– צביעה באמצעות רולר שונה מאד מצביעה במברשת. התחילו ביצירת צורה של האות M או W בעזרת הרולר בכדי "להניח" את הצבע על פני שטח. תכננו לצבוע שטח קטן בלי להרים את הרולר מהמשטח. לאחר מכן, זגזגו בין האותיות. כדי להשיג כיסוי אחיד שמרו על לחץ קבוע על הרולר כשאתם מעבירים אותו על פני המשטח.

ניקוי

מברשות ורולרים הם קלים יחסית לניקוי, במיוחד בהשוואה למכשירי התזת צבע. תוכלו לשטוף את המברשות בקלות ולוודא שהסרתם את כל הצבע. גם את הרולר אפשר לשטוף לשימוש נוסף.  אם צבעת בצבע על בסיס מים מומלץ לנקות את הציוד במים פושרים וסבון ואילו אם צבעתם בצבעים על בסיס שמן יש לנקות את הציוד בטרפנטין.

לסיכום: שימוש בכלי הצביעה הנכונים בצורה הנכונה ייתן מראה של צביעה מקצועית.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו