ניקוי ריהוט גינה

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
ניקוי ריהוט גינה

ריהוט גינה מהווה חלק חשוב במערך ההנאה שלנו בחלקים החיצוניים של הבית, במרפסת, בגינה, בגג ועוד. אם אתם מעוניינים לדעת איך לנקות ולשמור על ריהוט הגינה שלכם, מאמר זה בדיוק בשבילכם.

מדוע חשוב לשמור על ריהוט הגינה
ריהוט הגינה מטבעו חשוף לאורך כל השנה לתנאים לא קלים. בארץ, קיץ חם וקרני שמש חזקות, בחורף גשם, ברד, שלג (במקומות הגבוהים), שלכת בסתיו ובאופן כללי לא מעט אבק, זיהום ולכלוך (גם משימוש שלנו).

תנאים מזג אוויר אלה פוגעים בריהוט הגינה לעיתים קרובות, ויכולים לגרום לבלאי מואץ אפילו עד הריסתם. עם שמירה וטיפול נכון של ריהוט הגינה, תוכלו להפחית ואף למנוע את הבלאי ולשמור על ריהוט הגינה יפה ונקי לאורך שנים רבות. כמובן, קיימים רהיטי גן מסוגים רבים ומיוצרים וחומרים שונים, ולכל אחד פתרונות שונים לשימורם.

ניקוי ריהוט גינה מעץ
עץ הוא חומר טבעי נפלא אבל ללא טיפול וניקוי נכונים, הוא מתיישן, מתייבש, נסדק, ומגיע אף למצב של ריקבון. על מנת לשמור על ריהוט גינה מעץ, חשוב להשתמש בחומרים נכונים ייעודיים שלא יזיקו לעץ וישמרו עליו.

מנקה עץ - Wood Cleaner של חברת פלאד המיובאת על ידי סאן דק, הוא חומר ניקוי ייחודי באיכות פרמיום אשר מחזיר את המראה הנקי והרענן לריהוט גן מעץ. חומר זה אידיאלי לניקוי תקופתי עמוק של העץ. בזכות היותו חומר נוזלי הוא מגיע ללא קושי לכל נקודה של רהיטי העץ – גם בנקודות הנסתרות. מנקה העץ מסיר כתמים, עובש, טחב, תאים אפורים של העץ, כתמי צמחיה, אבק, פייחת, לשלשת ציפורים וכתמים רבים נוספים ללא צורך בקרצוף ועבודה קשה. שלא כמו אקונומיקה, מנקה העץ עובד על פני השטח לפירוק והרמת הלכלוכים שלאחר מכן נשטפים במים. החומר אינו מכיל פוספטים, חומצות או ממיסים ולא פוגע בצמחיה (עם שימוש בהתאם להנחיות), בעלי חיים או דגים. קל לבצע ניקוי רהיטי גן מעץ בעזרת חומר זה ולהלן הוראות היישום בקצרה:

  • אם על הרהיטים קיימות כריות או כל אלמנט אחר שאינו חלק מהם, יש להסירם ולהניח בצד
  • מערבבים את החומר (לא מדללים)
  • מיישמים את החומר על הרהיט בעזרת מרסס גינה, מטאטא קשיח, רולר או מברשת, בנדיבות
  • ממתינים 5-10 דקות
  • שוטפים במים בנדיבות
  • חוזרים על הפעולה במידת הצורך (כתמים עקשניים למשל)
  • מעבר לניקוי תקופתי בעזרת חומר זה, מומלץ לכסות את הרהיטים בחורף בעזרת יריעות ולא להשאירם בשמש ישירה אלא אם אין ברירה אחרת

ניקוי ריהוט גינה מפלסטיק
רהיטי גן מפלסטיק גם מצריכים ניקוי יסודי אחת לתקופה על מנת לשמור על הצבע שלהם ושלמות הפלסטיק עצמו. התנאים החיצוניים גורמים לפלסטיק להתייבש, להצהיב או לשנות גוון, להפוך לפריך ולאבק את המרקם החלק שלו. אותו החומר של חברת פלאד "מרענן ומבהיר עץ"  לניקוי עץ גם יכול לשמש לניקוי פלסטיק. המרענן ומבהיר מנקה, מחדש ומבהיר פלסטיק ישן וכן מוריד לכלוך עמוק שהצטבר לאורך הזמן. חומר זה מתאים מאד לניקוי ריהוט פלסטיק, מחסני פלסטיק, מתקני ילדים, צעצועים וכל דבר העשוי פלסטיק.

אופן היישום פשוט עוד יותר, פשוט מרססים או מפזרים את החומר על פני השטח, ממתינים 15-20 דקות ושוטפים במים בנדיבות.

ניקוי ריהוט גינה ממתכת
ריהוט גן ממתכת בדרך כלל יהיה צבוע במתכת אל חלד כמו אלומיניום ולרוב קל יחסית לניקוי, כל עוד שכבת הגמר שלהם לא נפגמה.

שימון ומניעת חלודה באמצעות טרנסיל של חברת אווטרול – חומר בעל כושר הרטבה ושימון גבוה במיוחד. מחלחל לעומק ולמקומות הקשים ביותר, משחרר מנגנונים חלודים ותקועים. חומר זה אינו תופס לכלוך, בעל צמיגות נמוכה במיוחד ומונע בלאי. החומר מפרק חלודה ומשאיר שכבה משומנת וכן מסיר ומנקה גריז ולכלוך, שמן ישן, דבק וזפת. החומר לא פוגע בפני השטח ובפני שטח צבועים. מונע את התפשטות החלודה בכך שהוא תופס את מקומם של הלחות והחמצן ואינו מאפשר המשך התחמצנות.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו