סבון לפרקט

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
סבון לפרקט

סבון לפרקט
אם יש בביתכם או בבית העסק פרקט עץ (יכול להיות עץ מלא, שכבתי או למינציה), אתם בטח יודעים כמה חשובה התחזוקה שלו. קיימים חומרים רבים לניקוי רצפות אך מעטים מתאימים באמת לניקוי פרקטים מסוגים שונים מבלי לגרום נזק לשכבת הגמר (לכה, שמן, למינציה) או לעץ עצמו ושלא משאירים שאריות שבסוף מצטברות למראה עכור ודהוי. גם אם אתם מנקים את הפרקט ושומרים עליו, עדיין יש צורך לטפל בו תקופתית בעזרת חומרים מקצועיים ייעודיים, כדי להבטיח את אריכות הימים והמראה של הפרקט.

סוגי לכלוך וכתמים על פרקט והאם הם גורמים לנזק
למרות שלפרקט יש שכבת גמר להגנה, אין הוא חסין לחלוטין מפני כתמים ונזקים. לכן במקרה ונשפך נוזל כלשהו על הפרקט חשוב לנגב מיד את כולו. השארת הנוזל עלולה לגרום לספיגה שלו בפרקט וכן לפגיעה בשכבת הגמר ובעץ עצמו על ידי חדירתו גם לחריצים בין הלוחות. כמו כן, עלול הנוזל הנספג גם להשאיר כתמים מכוערים שיהיו קשים מאוד להסרה ואם מדובר בכמות נוזלים גדולה, העץ גם יכול להתעוות. נוזל כמו יין אדום, מיצים שונים ושמנים הם אויבים גדולים של פרקטים, אך אפילו מים צלולים יכולים להשאיר כתם בהיר עם שוליים ונזק.

בנוסף לכך, כל חומר כגון אבק, חול, אבנים וכדומה יכולים לפגוע בפרקט בקלות יחסית ולכן כדאי לשמור שיהיה נקי כדי למנוע עד כמה שניתן שחיקה של הפרקט.

למה צריך סבון מיוחד לפרקט
כאמור חשוב לטפל ולנקות את הפרקט על מנת לשמור עליו מפני פגיעות מצטברות אך לא כל חומר ניקוי מתאים לפעולה זו. ישנם חומרים שהם אגרסיביים מאוד המתאימים לניקוי קרמיקה ומשטחים אחרים חלקים שאינם סופגים, ולכן אינם מתאימים לפרקט מאחר והם יכולים לפגוע בשכבת הגמר של הפרקט תוך כדי ניקוי או להשאיר עליו שאריות לא רצויות.

לא הייתם רוצים שבמקום הסרת הלכלוך אתם תצרו בטעות כתם חדש או נזק.

סבון לפרקט הוא בעל פורמולה ייחודית אשר מצד אחד שומרת על הגמר הקיים, (לכה, שמן או למינציה), ומצד שני יעילה בניקוי הכתמים השונים. סבון לפרקט אינו מכיל שמן או וקס, כיוון שהם יצמדו לרצפה ואליהם יכול להידבק לכלוך בתדירות גבוהה.

סבון לפרקט המלצות
מומלץ להשקיע בתכשיר איכותי לניקוי הפרקט, כיוון שתכשירים אחרים זולים עלולים אף הם להשאיר מעין עננה לבנה על גבי המשטח שקשה מאוד להסיר.

כמו כן, כדאי להבין אם הכתמים על הפרק הם חדשים או ישנים שהצטברו לאורך זמן וממה הם נוצרו, וזאת על מנת להחליט באיזה סבון לבחור - סבון לשימוש רגיל ויומיומי או סבון מקצועי חזק יותר לניקוי עמוק יותר. להלן פירוט על שני המוצרים:

סבון מקצועי לניקוי פרקט ספייסנט: סבון מקצועי לפרקט של חברת אווטרול, חומר רב עוצמה על בסיס מים לניקוי והסרת כתמים לכלוכים קשים אחרים (גם כאלה שהצטברו עם הזמן). מחייה את מראה הפרקט. מתאים לכל סוגי העצים וכל סוגי הגמרים וגם לפרקט למינציה. חומר זה מיועד לניקוי עמוק, לשימוש אחת לשנה בפרקט עם תנועה רבה (מקומות ציבוריים, עסקים) ואחת לשנתיים שלוש לפרקט ביתי.

סבון לכל סוגי הפרקטים – שימוש יומיומי - סופקלין: סבון בעל פורמולה מיוחדת לניקוי פרקט יומי עם ריכוז חומר פעיל גבוה אך עדין. אינו גורם להחלקה ואינו משאיר סימנים לאחר ייבוש (ללא צורך בשטיפה במים), מותיר ריח נעים. קל מאוד ליישום וחסכוני בשימוש (בזכות ריכוז החומר הפעיל, מאפשר שימושים רבים) ומתאים לכל סוגי הפרקטים.

טיפים לניקוי פרקט
כאשר אתן מעוניינים לנקות את הרצפה, עשו זאת עם מטלית לחה סחוטה היטב ולא עם מטלית ספוגה במים. עודף המים עלול לפגוע בפרקט.

אם הפרקט הוכתם על ידי שומנים למיניהם כגון שמן, שפתון, משחת נעליים וכדומה או על ידי דיו או לק לציפורניים - לנסות להסיר עם מגבון לח או מטלית לחה חמה. אם זה לא עובד - אפשר לנסות בעדינות עם אציטון, רק באזור הכתם ולהיזהר ולוודא שלא פוגעים בשכבת הגמר של הפרקט.

כתמי דם רצוי להסיר כמה שיותר מהר מרגע מגע הדם עם הפרקט, וניתן גם כאן להשתמש במטלית לחה וחמה או לנסות חומר לניקוי חלונות וזכוכית.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו