צביעת דק אורן – טיפים שימושיים

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
צביעת דק מעץ אורן

עץ אורן הוא עץ רך בעל מרקם יפהפה והוא בחירה מצוינת לדקים. דק בגינת הבית הוא אזור מצוין כדי לארח או להירגע. שימוש בעץ אורן לבניית הדק מבטיח לכם אזור חיצוני מושלם, בלי לחרוג מהתקציב.

על מנת להשיג את הגימור הטוב ביותר יש להכין היטב את העץ לפני צביעת הדק. לכן, הנה כמה עצות מועילות שיעזרו לכם להשיג את צבע הגימור המושלם לדק מעץ אורן.

הכנת פני השטח של העץ
לפני צביעתו של דק מעץ אורן מומלץ להגן על הצמחים, השיחים וחלקי אלומיניום שנמצאים באזור הדק ולכסותם ביריעת ניילון גדולה. 

צביעת דק אורן דורשת הכנה וניקוי של פני השטח. לשם כך השתמשו בחומר ניקוי מתאים שיכול לנקות האפרה של העץ, אבק שנדבק לתוכו וכתמים קשים. אחד החומרים שמתאימים להכנת הדק לצביעה הוא Prepdeck 3 in 1 של חברת Owatrol.

הפרפדק יסייע לכם לנקות את העץ שהתיישן והאפיר כתוצאה מהחשיפה לשמש ויסיר את הגימור הישן אם קיים, גם אם הגימור הוא 100% אקריליק.

לפני מריחת החומר על דק האורן, הרטיבו את המשטח במים. את הפרפדק יישמו בעזרת מטאטא קשיח, רולר מברשת או מרסס גינה. שפשפו את העץ בעזרת מברשת ניילון קשיחה עם כיוון סיבי העץ.

הניחו לחומר לפעול במשך 30-20 דקות ולאחר מכן שטפו בהרבה מים. מומלץ לשטוף את הדק בצינור גינה בלחץ מים גבוה תוך קרצוף קל עם המברשת הקשיחה כדי להבטיח הוצאה של כל הלכלוך מתוך העץ. שימו לב, אל תקרצפו את הדק עם מברשת ברזל.

אם עדיין נותרו כתמים על דק האורן, חיזרו שוב על הפעולה.

לפני שאתם ניגשים לשלב הבא – צביעת דק אורן – אפשרו לעץ להתייבש היטב במשך יומיים שלושה לפחות.

צביעת הדק
אפשר לצבוע את העץ בגוון שקוף כהה או בהיר.  דעו לכם כי גוון כהה יותר יחזיק לאורך זמן ארוך יותר ויעניק הגנה טובה יותר שכן הפיגמנט שבצבע עוזר בהגנה מפני קרני השמש. לכן תמיד העדיפו גוון כמו האגוז או הסידר.

קיימים גימורים שונים לעץ אורן. כמו ה-CWF UV מתוצרת Flood, שהוא גימור שקוף לעץ שכולל גם הגנה מפני השמש. לגימור זה, שהוא על בסיס אמולסיה (שמן ומים), יש יתרון בשל חדירת השמן מצד אחד והגמישות והעמידות שתורם בסיס המים מצד שני. האמולסיה ממלאה את נקבוביות העץ ומפחיתה את ספיגת הלחות. כך מונע חומר זה במידה רבה את תופעת הסדקים ועיוותי הצורה של העץ.
טכנולוגיית הפנטרול שמשולבת בגימור ה-CWF-UV מסייע להחדרת החומר עמוק לתוך העץ ומבטיח בכך הגנה ארוכת ימים. בנוסף, החומר מכיל תחמוצת ברזל שתגן על העץ מפני קרני UV.

גימור זה גם מגן וגם מייפה את העץ והוא מגיע בשלושה גוונים שמבליטים את המרקם המיוחד של עץ האורן.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו