שמן לעץ – סוגים שונים לשימושים שונים

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
שמן לעץ – סוגים שונים לשימושים שונים

התעשייה שמתמקדת במוצרים לטיפול בעץ שוקדת כל העת על פיתוח מוצרים שיגנו על העץ ויישמרו את יופיו. תעשייה זו מתייחסת לצרכים השונים של העץ החיצוני לעומת העץ הפנימי, ופיתחה לכל אחד מהם מוצרים מתאימים.

שמנים לעץ חיצוני
ברגע שבניתם בחצר הבית דק, פרגולה או גדר, עליכם להתחיל להגן עליהם מפני בלייה ופגעי מזג האוויר על ידי יישום שמן מיוחד לעץ חיצוני. השמנים להגנת העץ הם תחליף מצוין ואף טובים יותר לאותו שמן מגן טבעי שמייצר העץ עצמו. את השמן יש להחיל מספר שבועות או חודשים לאחר הקמת הדק או הפרגולה, ולאחר מכן, אחת לשנה בממוצע.


דוגמאות לשמנים לעץ חיצוני:
שמן חודרני לעץ CWF UV 5Oil– גימור שמן זה מכיל פנטרול, מרכיב ייחודי שמחדיר את השמן עמוק לתוך העץ ומבטיח לו הגנה ארוכת טווח. השמן מכיל גם תחמוצת ברזל שמגינה על העץ מפני קרני UV של השמש. השמן שקוף והוא מגן על העץ ומייפה אותו, כאחת. בשונה משאר שמני עץ, שמן זה נשאר גמיש ונושם לאחר הייבוש מה שמאריך את חייו ומונע ממנו להתקלף או להיסדק.
 
גימור אקרילי על בסיס מים CWF- Hardwoods, זה אומנם לא שמן כחומר גלם אבל צבע זה מתפקד במקרה של עצים קשים כמו האיפאה, טוב יותר מהשמן. זהו למעשה שמן על בסיס מים. הייחוד של המוצר הוא שהוא מיוצר באמצעות ננו-טכנולוגיה. לפיכך, המולקולות שלו קטנות במיוחד וזה הופך אותו לדליל מאוד ומעניק לו יכולת חדירה גם לעצים הקשים והצפופים ביותר. ככל שיחדור יותר שמן כך העץ יהיה מוגן יותר ולאורך זמן רב יותר. מעבר לכך כמובן שהוא מעניק הגנת UV מתקדמת, הגנה מפני מים ולחות, עובש וטחב. מגיע בגימור מט שמעניק לעץ מראה טבעי ויוקרתי.

שמן טיק Textrol- שמן זה מגן על העץ על ידי חדירה לכל תאי העץ החיצוני.הוא אינו יוצר קליפה ולא מתקלף. השמן מגן על העץ באופן מקסימלי מפני לחות וקרני UV ומבליט את יופיו של העץ. שימו לב, בשמן זה אין להשתמש על גבי שכבת חומר גמר אחר. לפיכך, יש לנקות כל חומר גמר ישן לפני יישום שמן טיק.

שמנים לעץ פנימי
שמן לעץ פנימי נועד בדרך כלל כדי להעניק לעץ את המראה והצבע הרצויים, ויש כאלו שגם יגנו עליו. הוא פופולרי מאוד כחומר גמר לרהיטי או לפריטי עץ. שמן לעץ הוא בעל כושר חדירה לתוך שכבות העץ, הוא עמיד בפני מים ואלכוהול ומעניק לרהיטי העץ ולפרקטים מרקם וברק טבעיים ואטרקטיביים.

דוגמאות לשמנים לעץ פנימי:
שמן לרצפות ולרהיטי עץ Wood Stain– שמן זה מתאים לציפוי עץ פנימי כגון רצפות, ארונות, דלתות, רהיטים ופנלים. טכניקה של חדירה מבוקרת מאפשרת לשמן להימרח בקלות בצורה שווה על גבי משטח העץ, מבלי להשאיר קווי שוליים או סימני חפיפה. ה-Wood Stain לא רק מגן על העץ הפנימי, אלא מעניק לו גם מראה קלאסי עשיר.

שמן לחלונות ודלתות, Cetol Door&Window- שמן סינטתי זה מיועד לשימוש פנימי וחיצוני בדלתות ובחלונות מעץ. זהו שמן חודרני שיוצר בסופו של דבר לאחר מריחת 3-4 שכבות ממנו גימור גמיש ונושם עמיד במיוחד המשמש שכבת הגנה לעץ מפני קרני השמש, התרחבות והתכווצות (שהיא קריטית בחלונות ודלתות) והאפרה. בנוסף, שמן זה מבליט את המראה הטבעי של העץ ומקנה לו מראה מהודר וייחודי.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו