איך למנוע סימני מברשת ורולר בצביעה

מאת: אורי ברקן

איך למנוע סימני מברשת ורולר בצביעה

חשוב ביותר לקבל תוצאה מקצועית כאשר צובעים קיר או אלמנטים שונים. כיום רובנו לוקחים סוגי עבודות אלה על עצמנו במקום לשלם לאיש מקצוע כדי שיבצע אותם עבורנו.
לכאורה נראה כי זה הדבר הפשוט ביותר בעולם - להניח קצת צבע - אך אם תבצעו זאת בצורה לא נכונה יתכן כי הקיר שלכם יראה לא אחיד ויישא סימנים בולטים הנובעים מתנועת המברשת או הרולר. הכנו לכם מדריך איך לבצע זאת נכונה כבר מהניסיון הראשון.

ההכנה היא חשובה
בדומה לכל סוג עבודה אחרת, אתם רוצים להיות בטוחים כי ביצעתם את כל ההכנות הנחוצות כך שתוכלו להתרכז בעבודת הצביעה ולא בדברים אחרים. תהליך ההכנה כולל:

  • הנחת יריעות וכיסויים להגנה על רהיטים ורצפות
  • שימוש בנייר דבק לצביעה באזורים בהם אתם רוצים לצבוע סביב ארונות וחלונות למשל
  • ניקוי הקירות לצביעה מאבק ושומנים כדי לוודא כי התהליך הצביעה יהיה חלק וקל

קנו מוצרים איכותיים
אם נראה לכם חכם יותר לקנות צבע זול וככל הנראה פחות איכותי, הבחירה במוצר באיכות בינונית ומעלה היא בדרך כלל יעילה ובטוחה יותר. זה נכון גם לגבי המברשת או הרולר בהם תשתמשו. שימוש במברשות זולות נוטה להשאיר שערות מהמברשת בתוך הצבע תוך כדי העבודה. גם רולרים באיכות נמוכה יספגו ויפזרו את הצבע בצורה לא מאוזנת ויקשו על כיסוי טוב של הקיר.

ערבבו היטב
כאשר אתם פותחים את מיכל הצבע, ערבבו היטב וודאו שאתם יוצרים תערובת אחידה בכל המיכל. הצבע יכול לשבת על המדף בחנות לאורך חודשים רבים, מה שעלול לגרום למרכיבים שלו להיפרד אחד מהשני בצורה קלה, ואז יש צורך בניעור קל על מנת לאחד אותם חזרה. יש לבצע את הניעור עבור כל צבע - גם אם מדובר בצבע מבוסס מים וגם אם מדובר בצבע מבוסס שמן. כמו כן במידה ותצטרכו להשתמש ביותר ממיכל צבע אחד, רצוי לערבב את תכולת כל המיכלים יחד ובכך לאחד את כולם לפני שאתם מתחילים בצביעה. הסיבה לכך היא בגלל שיתכנו הבדלים קטנים בגוון הצבע מקבוצות ייצור שונים. ברור כי לא תרצו גימור לא אחיד לעבודה הצביעה שלכם.

השתמשו בתאורה נאותה
קשה לראות קווים וסימנים כאשר האור אינו חזק דיו וגם קשה לראות היטב את האזור המיועד לצביעה. אם פעם צבעתם קיר בלילה וגיליתם סימנים רבים על הקיר בבוקר למחרת, אתם יודעים בדיוק למה אנחנו מתכוונים.

השתמשו בתוסף צבע
אם אתם באמת רוצים להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל תוצאת גמר מקצועית, אז השימוש בתוסף משפר לצבע הוא תמיד רעיון טוב. שני המוצרים העיקריים לצורך זה של OWATROL הם:

 איזי פלו (Easy Flow): מתוכנן לשימוש עם צבע מבוסס מים וגורם להם להתנהג יותר כמו צבע מבוסס שמן. החדשות הטובות הן שתוסף זה מסייע בהפחתת סימנים לא רצויים מאחר והוא משפר את זרימת הצבע. הוא גם שומר על לחות הצבע לזמן ארוך יותר, דבר שיספק לכם יותר זמן להשגת גמר טוב. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוסיף מעט מהחומר לצבע שלכם על פי ההוראות המצורפות ולערבב היטב. התוסף אינו משפיע על התכונות המקוריות של הצבע או על הגוון שלו.
שמן אווטרול (Owatrol Oil):לתוסף זה ייעוד דומה לזה של האיזי פלו אך הוא מתוכנן עבור צבע מבוסס שמן. בנוסף הוא גם פועל כחומר מעכב חלודה ועוזר במניעת היווצרות סדקים וקילופים בצבע. שוב, מאוד קל להשתמש בחומר זה והוא מהווה את אחת הדרכים הטובות יותר להשגת גמר מעולה.

לסיכום
יתכן כי לא תצטרכו להשתמש בתוסף צבע בכל אחד מעבודות הצביעה שלכם אבל אלה הם חומרים שטוב שיהיו לכם על המדף, הם מתנה משמים ממש כאשר אתם מגלים כי אינכם מקבלים את כיסוי הצבע בו אתם מעוניינים. הם עוזרים להאריך הזמן הרטוב של הצבע ומספקים תוצאה מאוד מקצועית. תוסף צבע הוא גם יעיל ביותר כאשר אתם צובעים בתנאים לא אידיאלים כמו למשל ביום חורף קר ולח.

בסופו של דבר, משתלם לקחת את הזמן הרצוי וליישם את הצבע במשיכות אחידות וזורמות. בין אם אתם משתמשים ברולר או במברשת, למהר עם הצביעה תגרום לכיסוי לא טוב של השטח, מה שיביא אתכם לבצע עבודה כפולה כשתרצו לכסות על הפגמים ולהגיע לתוצאה טובה יותר.

כדי ללמוד עוד על איזי פלו ותוסף לצבע השמן של אווטרול בקרו בעמודים הבאים:
איזי פלו
תוסף לצבע – השמן של אווטרול

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו