עשה זאת בעצמך – תיקון נקודות חלודה ברכב

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
עשה זאת בעצמך - נקודות חלודה ברכב

תופעת נקודות החלודה נראות לעין בדרך כלל על רכבים בהירים ובעיקר על רכבים לבנים. אם הרכב שלכם סובל מכתמי חלודה, ואתם רוצים לשפר את מראה הרכב, תוכלו בכמה שלבים פשוטים לבצע תיקון קוסמטי שגם יגן על הרכב מחלודה עתידית. במדריך הבא תבינו איך זה עובד.

 

איך נוצרים כתמי חלודה בפח הרכב

כתמי חלודה ברכב נוצרים בדרך כלל בעקבות פגיעה קלה בצבע וחדירת מים – לעיתים הרכב נפגע מענפים או אבנים קטנות במהלך נסיעה, מה שגורם לפגיעה בשכבת הצבע של הרכב. אמנם הפגיעה היא בדרך כלל קטנה, אך דרך אלו יכולים לחדור מים ולגרום להיווצרות חלודה שתתפשט בעתיד ותגרום נזק גדול יותר.

אם אבחנתם ברכבכם נקודות כאלו, כדאי לטפל בהן מבעוד מועד כל עוד הן קטנות. הטיפול המוקדם, גם יחסוך לכן כסף במידה והחלודה תתפשט ואז תצטרכו לצבוע את הרכב מחדש, וגם תוכלו לנסוע ברכב שנראה טוב ללא הנקודות המרגיזות (אם אתם רגישים לנושא כמונו).

 

טיפול בכתמי חלודה ברכב

 

לפניכם תהליך הטיפול בכתמי חלודה ברכב:

 1. במידה ואתם רואים פיסות צבע רופפות באזור החלודה, הסירו אותן בעדינות. אין צורך לשייף את האזור הנגוע או לנסות להסיר את החלודה.
 2. יישום Owatrol Oil – לרוב, תשמעו את המושג 'ממיר חלודה' המקשה את החלודה והופך אותה למשטח הניתן לצביעה. אבל ממירי החלודה למיניהם אינם יעילים ב-100% והם אינם מגיעים לעומק המתכת כדי באמת לעצור את התפשטות החלודה.
  לעומת זאת, השימוש ב-Owatrol Oil ייתן לכם תוצאה מעולה, שכן הוא חודר מאוד עמוק למתכת הנגועה, וכאשר הוא מתייבש הוא ממלא את כיסי האוויר כך שלא תיווצר חלודה נוספת על ידי עצירת ההתחמצנות. בנוסף למניעת החלודה בעתיד, השמן נשאר גמיש והוא אינו מתקלף או נסדק. הוא מצוין לשימוש גם בחוץ ולכן מתאים מאוד לשימוש על נקודות חלודה ברכב.
  את השמן יש למרוח באזור הרצוי כמה פעמים במרווחים של כ-30 דקות, עד שמתקבלת שכבה אחידה יבשה עם ברק קל. עד קבלת השכבה המבריקה השמן חודר אל החלודה וממלא אותה – כך שכבה אחר שכבה, עד שהחלודה לא יכולה לספוג יותר.
 3. צביעת כתמי חלודה – 24 שעות לאחר ששכבת השמן האחרונה התייבשה, ניתן לצבוע את האזור בצבע הרצוי. צבע למתכת Rustol Deco מצוין לצורך כך מכמה סיבות:
 • הוא מגיע במגוון צבעים רחב על פי מניפת צבעים RAL
 • ניתן ליישם אותו בכמה אופנים: מברשת, רולר או התזה
 • הצבע עמיד במיוחד בפני פגעי מזג אוויר
 • הצבע נשאר גמיש ולכן אינו נסדק או מתקלף

 

יישום הצבע צריך להיעשות בכ-2 שכבות עם זמן ייבוש מלא ביניהן של כ-24-48 שעות לייבוש בין השכבות, ובנוסף 24-48 שעות לייבוש סופי לאחר יישום השכבה השנייה. השכבות צריכות להיות דקות כך שלא ייווצרו גושי צבע. במידה ותרצו להשתמש בצבע באמצעי התזה, יש לדלל את הצבע בתוסף מיוחד של חברת Owatrol על מנת לשמור על תכונותיו הייחודיות שיתנו לכם את התוצאה הטובה ביותר.

לפני צביעת כל שטחי נקודות החלודה שטופלו, מומלץ לנסות את הצבע במקום נסתר על מנת לראות שהתאמת הצבע מדויקת, ובכך למנוע מצב בו ישנן כתמי גוון של צבע הרכב המקורי.

זהו. פשוט. שימוש בחומרים מקצועיים חוסך המון כאב ראש :-) השמן של Owatrol עושה את העבודה הקשה ומאפשר לעצור את כתמי החלודה על הרכב בקלות.

לכם נשאר עכשיו לשטוף את הרכב, וקס מהיר וכתמי החלודה כלא היו. תיהנו! 

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו