ציפוי ברונזה אמיתית - עשה זאת בעצמך

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

ברונזה (או ארד בעברית) היא למעשה סגסוגת נחושת בה הוסיפו בדיל כדי להקשות אותו.

הברונזה קיימת כבר הרבה מאוד שנים, למעשה היא הומצאה לפני מעל 5,000 שנים - המצאה שנתנה את שמה לאחת התקופות ההיסטוריות המוכרות: תקופת הברונזה. כיום החומר הזה יותר מוכר בפסלים ופריטים אומנותיים שונים, בעיקר מתקופות היסטוריות, אך לא רק. אמנים רבים עשו שימוש בברונזה ליצירות ופסלים רבים וביניהם אולי אחד הפסלים המוכרים ביותר הוא זה של האיש החושב של רודין. למי שמעוניין להוסיף מגע של היסטוריה ואומנות בביתו, ניתן כמובן לרכוש פריטים מברונזה אבל אפשר גם לצפות פריטים קיימים בביתכם על מנת להקנות להם מראה וגמר של ברונזה.

איך עושים זאת בקלות? המשיכו לקרוא.

איך עושים ציפוי ברונזה – שלב אחר שלב
קודם כל בוחרים בפריט לציפוי, ובחומר - צבע ברונזה נוזלית אמיתית. אפשר כמובן גם לבחור בצבע רגיל בגוון ברונזה, אבל זה לא ייתן את אותו האפקט של ברונזה אמיתי, כיוון שצבע הברונזה האמיתית מכיל באמת חלקיקי ברונזה, מה שנותן את הגימור. הצבע של OWATROL, צבע ברונזה נוזלית, הוא בדיוק מה שאתם מחפשים. צבע זה הוא עוד מוצר איכותי ומקצועי מבית OWATROL והוא מאפשר ליישם ציפוי ברונזה אמיתי (כן, קראתם נכון, לא מדובר כאן בצבע בגוון ברונזה אלא בברונזה אמיתית נוזלית) על פני כל שטח רצוי כולל זכוכית, קרמיקה, פלסטיק, מתכות ועוד. החומר מיוצר על בסיס מים, אינו מדיף ריח והוא קל במיוחד ליישום עם תוצאה תמיד מעולה. בהמשך המאמר תוכלו ללמוד כיצד מוסיפים קורוזיה להשלמת המראה (מה שניתן לביצוע רק בגלל שהצבע מכיל ברונזה אמיתית).

בחירת הפריט לציפוי היא כיד הדמיון, ואפשר באמת לצפות כל דבר בברונזה בעזרת החומר של OWATROL. את הפריט יש לנקות היטב, כך שיהיה בלי שבבים ושאריות צבע מתקלפות. במידה ובחרתם בפריט בעל פני שטח חלקים במיוחד כגון זכוכית, קרמיקה ועוד, מיישמים קודם שכבת צבע יסוד של אבסולוט פריימר על מנת לאפשר לברונזה הנוזלית להידבק על פניו. עבור פריטים רגישים לחומצה כגון עץ וחומרים פלסטיים, קודם מיישמים שכבת צבע יסוד של בלוקינג פריימר שתפקידו גם להגן ולאטום את הפריט לפני יישום הברונזה הנוזלית.

לאחר ייבוש צבע היסוד, ניגשים לצביעת הברונזה. החומר מגיע מוכן לשימוש ללא כל צורך בשימוש במדללים. מערבבים את הפחית היטב ומיישמים שכבה נדיבה של הצבע להשגת כיסויי מלא ואחיד של פני השטח. ממתינים לייבוש הצבע ואם יש צורך מיישמים שכבה נוספת.

טיפ יישום: השתמשו במברשת ובמקום להבריש את הצבע, יישמו בטפיחות. כך תוכלו להשיג תוצאה בעלת מראה עוד יותר אותנטי.

איך יוצרים קורוזיה על ברונזה

כפי שהוזכר קודם, ניתן להוסיף לפריט הצבוע בצבע הברונזה, גם קורוזיה (ירוקת) שתתן לו מראה ישן. הקורוזיה היא תהליך טבעי שנוצר על מתכות כגון נחושת או ברונזה במגע עם אוויר או מים, והוא לוקח זמן רב. במקרה שלנו, נוכל ליצור קורוזיה אמיתית על גבי צבע הברונזה באמצעות מחולל הקורוזיה לברונזה של Owatrol שהוא חלק חשוב בסדרת החומרים ענתיק שיק. תהליך זה בעצם מאפשר לנו לדלג על ההמתנה לתהליך הטבעי ולהשיג את האפקט תוך דקות.

יישום: לאחר שצבע הברונזה התייבש סופית, ניתן ליישם את מחולל הקורוזיה בפיזור ובעוצמה שנבחר. כאשר אנו מרוצים מהתוצאה, והחומר התייבש אף הוא, נוכל למרוח על הכל לכה למתכת לניטרול והפסקת תהליך הקורוזיה.

תתחדשו!

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו