ציפוי נחושת אמיתית לכל חפץ - עשו זאת בעצמכם

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

כאשר אנו עוברים בשווקי פשפשים בארץ או בחו"ל, אי אפשר שלא לשים לב לכלי הנחושת העתיקים. צבע הנחושת הכתמתם אדמדם הוא ייחודי, והוא יכול להוסיף צבע ועניין בעיצוב הבית. עכשיו דמיינו לכם, שתוכלו לקחת כל פריט, מכל חומר (אפילו פלסטיק, זכוכית, עץ, קרמיקה ועוד) בכל סגנון עיצובי ולהפוך אותו למצופה נחושת אמיתית ממש בקלות. אין גבול ליצירתיות.

אגב, אם תרצו לקחת את זה עוד שלב אחד קדימה, יש לכם אפשרות לייצר קורוזיה טבעית (פטינה ירוקה) על גבי  הנחושת ולייחד אף יותר את הפריט שלכם.

רוצים לדעת איך יוצרים ציפוי נחושת וגם מוסיפים קורוזיה, וכל זה בעצמכם? המשיכו לקרוא...

איך עושים ציפוי נחושת – שלב אחר שלב

הנחושת היא יסוד כימי מתכתי, והיא נוצרת באופן טבעי. היא יכולה להתחמצן בכל מיני דרגות מה שיוצר שכבה בצבעי ירוק, אפור או שילוב של שניהם.

על מנת לצפות כל פריט שתרצו בנחושת, תוכלו פשוט להשתמש בצבע נחושת אמיתית של אווטרול. לפני שאתם מתחילים במלאכה, כדאי ליישם פריימר בהתאם לסוג המשטח. אם מדובר במשטח חלק שאינו סופג כמו זכוכית או קרמיקה, יישמו אבסולוט פריימר, ואם מדובר במשטח הרגיש לחומצה (כמו עץ), יש למרוח בלוקינג פריימר – את שניהם יש ליישם לפי הוראות היצרן.

לאחר ייבוש הפריימר, יישמו את צבע הנחושת הנוזלי. הצבע מכיל חלקיקי נחושת אמיתיים, הוא על בסיס מים וחסר ריח, וכן הוא קל מאוד ליישום. עכשיו כל מה שצריך זה לחכות לייבוש הצבע.

את התוצאה אתם תראו באופן מיידי – הפריט נראה כאילו יצרו אותו מנחושת מלכתחילה.

איך יוצרים קורוזיה על נחושת?

הקורוזיה יכולה להיווצר באופן טבעי כמובן, עם התחמצנות הנחושת במגע עם אוויר או לחות. אם אנו מעוניינים ליצור קורוזיה באופן מיידי וגם לשלוט עליה בצורה מעניינת, מומלץ לעשות שימוש במחולל הקורוזיה לנחושת של אווטרול, שייתן תוצאות תוך מספר דקות, במקום להמתין לתהליך שיקרה באופן טבעי. למחולל הקורוזיה 3 יתרונות עיקריים:

  1. תהליך ההתחמצנות קורה באופן מואץ ואין צורך לחכות שנים
  2. החומר בטוח לשימוש (בניגוד לחומרים כימיים מסוכנים שיכולים ליצור קורוזיה, אך פולטים אדים ועלולים לפגוע בעור)
  3. שליטה במיקום כתמי הקורוזיה

אז לאחר שסיימנו לצבוע את הפריט עם צבע הנחושת והוא התייבש לחלוטין, נוכל ליישם את מחולל הקורוזיה היכן שנרצה על גבי הפריט, ובכמות שנרצה, ותהליך ההתחמצנות יקרה מול עינינו תוך מספר דקות.

בסיום התהליך, על מנת לשמר את מצב הקורוזיה בצורה שמוצאת חן בעינינו, מומלץ מאוד ליישם את הלכה למתכת - מנטרלת חלודה, החודרת לעומק המתכת, עוצרת את ההתחמצנות ומקבעת את המצב כמו שהוא. תכונה נוספת של הלכה – הגנה. לאחר יישומה הפריט יהיה מוגן לשנים רבות מפני נזקים שונים.

צבע הנחושת הנוזלי הינו צבע בסדרת ענתיק שיק – גימורי מתכת אמיתיים לכל משטח. עוד בסדרה:

צבע ברזל נוזלי המאפשר גם יצירת חלודה

צבע ברונזה נוזלי המאפשר גם גימור פטינה כחולה 

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו