איך לשמור על מראה רצוי של דק?

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

המראה האפור כסוף הזה?
בהתחשב באיך שהיית רוצה שהדק יראה בסופו של דבר, מראה של דק חדש, או למשל מצב מתמשך של דק יפול בדק עץ כיצד לשמן לנקות גדולשהולך ומאפיר ברבות השנים ומגיע בסופו של דבר לצבע אפור כסוף. במצב כזה כל מה שצריך לעשות זה למרוח שכבה אחת שלSeasonite  כל שנה או כל שנה שנייה. זו משימה מאוד פשוטה ומהירה כל שצריך להיעשות זה למרוח שכבה אחת בעזרת מרסס גינה מברשת או רולר. בכל אופן למרות שה- Seasonite יספק הגנה לעץ הוא לא ימנע ממנו להפוך אפור. זו משימה נקייה ולא מסובכת לכל אחד עם ידיים עובדות ה  Seasonite -ימנע ממים/לחות חדשים לחדור לתוך העץ וישמור על העץ מבפנים, בעוד העץ מבחוץ ממשיך להתאקלם, כך שאתה מקבל את המראה שאתה רוצה בעוד שהעץ נשמר במצב טוב.


המראה הטבעי של עץ חדש או מגוון?
אם ההעדפה שלך היא לשמור על עץ יפה, טבעי ובמראה חדש הייתי ממליץ על התהליך הבא: לאחר שחלפה העונה הראשונה בשאיפה עם ה  Seasonite -לאחר ההתקנה וכחלוף 6+ חודשים של התאקלמות הדק שלך כעת מוכן לשלב הבא בטיפול.

ניקיון ושחזור של המראה המקורי.
אפילו אם השתמשת ב- Seasonite כאשר העץ היה חדש, עדיין הדק עשוי להתלכלך, לקבל סימני מים,"שאריות" מציפורים ולדהות במקצת. לכן לפני שאתה מבצע כל פעולה יש לנקות את הדק עם Wood Cleaner מוצר מהפכני ולגמרי ידידותי לסביבה הנה איך:
כל מה שיש לעשות הוא להרטיב את הדק ולמרוח שכבה של חלק אחד Wood Cleaner עם שלושה חלקים של מים עם מטאטא מברשת או מרסס גינה. לאחר 10 דקות מומלץ לשפשף עם מברשת קשה מניילון או מטאטא כדי לעזור לחומר לחדור ולבצע את עבודתו. לאחר 20-30 דקות יש לשטוף היטב עם מים זורמים. אם אתה מבצע את העבודה ביום חם והדק מתייבש קודם יש להרטיבו תוך כדי בכדי לשמור על האזור רטוב, בגלל שפעולת הניקיון לא מתבצעת כאשר החומר יבש. במקרים בהם הדק מלוכלך נורא יש לשקול להשתמש בחומר חזק יותר כמו ה Wood Stripper -כאשר הדק יתייבש הוא יראה בהיר יותר ומאוד דומה לאיך שהוא נראה כשהיה חדש.

עכשיו, כדי להגן וליפות את העץ שלך....שמן אותו.
אני ממליץ לחכות לשלושה ימים ללא גשם לפני שמורחים משהו חדש. שלושה ימים צריכים להספיק בכדי שהעץ יתייבש לרמה מספקת בכדי שחומר הגמר יתחבר בצורה טובה. עבודה פשוטה זו מתבצעת עם מוצר פשוט ליישום שנקרא CWF UV 5Oil  וכל מי שמצליח להתמודד עם ידיו יצליח לבצעה. CWF UV 5Oil הוא שמן מגן מפני קרני השמש, בעל חדירות גבוהה מאוד אשר חודר לתוך העץ ולא רק מגן עליו מבחוץ, ומשאיר גימור יפייפה .(ישנם 37 גוונים מוכנים לבחירתך)

איך ליישם:
השימון הראשוני (בלבד) חייב להכיל שתי שכבות, אחת אחרי השנייה .חלק את הפרויקט שלך לחלקים כך שתוכל לבצע את השכבה השנייה לפני שהראשונה מתייבשת. תלוי בסוג העץ ובנקבוביות שלו השכבה הראשונה צריכה להיספג תוך חצי שעה או פחות. אם תחכה יותר השכבה הראשונה עשויה כבר ל"התמקם " במקומה והשכבה השנייה תתקל בקשיים לחדור לתוך העץ. מה שאומר שהעץ לא יקבל מספיק "לשתות". התוצאה הישירה של כך היא שהשמן יחזיק חצי מהזמן שהוא אמור. אם אתה עובד על דק תדאג לנגב שלוליות אם נוצרו, כדי למנוע אזורים מבריקים ואפשרות לקילוף.

CWF UV 5Oil 
מכיל בתוכו חומר קוטל פטריות ומונע גידול של מזיקים שונים על פני הדק מה שבין היתר יכול לגרום להחלקה. CWF UV 5Oil לא יתקלף או יתרומם מפני השטח ויכול בקלות לקבל בעתיד שכבה נוספת ללא צורך בשיוף מה שמהווה יתרון גדול. נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון היא שהשמנים המגוונים מחזיקים מעמד זמן רב יותר הודות לפיגמנט הנמצא בתוכם ומספק הגנה נוספת מפני קרני השמש . CWF UV 5Oil הוא חומר גמר "נושם" המגן על העץ מפני לחות מיותרת וכאשר מיושם בצורה נכונה ניתן למרוח שכבה ללא שיוף כל 12-18 חודשים כדי לשמור על מראה רעננן לאורך השנים. ברגע שהדק מתחיל לקבל מראה קצת אפרפר, הוא קורא לך לשכבה נוספת של  .CWF UV 5Oil

אלטרנטיבה אחרת של חומר גמר היא Spa-n-deck חומר חדשני על בסיס 100% אקרילי (מים) העמיד בשחיקה בצורה יוצאת דופן ומחזיק מעמד לאורך זמן רב. שלא כמו חומרי גמר אחרים ה-  Spa-n-deck מיושם על העץ מיד לאחר הניקוי בעוד העץ רטוב, אם העץ התייבש בינתיים יש להרטיבו מחדש לפני היישום. דבר זה מעלים את "הזמן המת" בין ניקיון הדק למריחתו בחומר גלם. מה שמאפשר לקבלן לבצע את העבודה הכוללת ניקוי ומריחה של חומר גלם באותו יום. גם כאן בעודך בא לחדש את הדק אין צורך בשיוף ושכבה אחת כל שנה שנייה תעשה את העבודה. ה- Spa-n-deck מופיע ב- 8 גוונים יפיפיים.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו