חידוש ארונות מטבח ופורמייקה ישנים ללא שיוף

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

נתחיל בשורה התחתונה. אפשר לצבוע באופן איכותי פורמייקה בארונות מטבח, צביעה איכותית שאינה מתקלפת ומחזיקה מעמד לשנים רבות.

ועכשיו נסביר...

ישנם הרבה דיונים ברשת ובכלל על כיצד מחדשים מטבח ישן עם ארונות עץ או פורמייקה. הרוב יציעו לכם לקחת צבע לעץ שמתאים למטרה, אם כי התהליך שתגלו שעליכם לעבור הוא ארוך ומייגע. 

מטבח אחרי

למה לא להשתמש בצבע רגיל לעץ עבור הפורמייקה בארונות המטבח?
בכדי ליישם את אותו צבע איכותי ככל שיהיה אתם תצטרכו קודם לנקות היטב את הארונות מכל לכלוך או שומן שדבק בו במשך השנים ולאחר מכן לשייף היטב כל פינה, עיקול וחריצים בעץ ואסור לכם לפספס אף נקודה, ותאמינו לי, לשייף לכה או צבע זה עבודה מייגעת ומפרכת. לאחר מכן תצטרכו ליישם פריימר או צבע יסוד מתאים על מנת להבטיח שהצבע הסופי יידבק ויחזיק מעמד וסביר להניח שגם תצטרכו ליישם 3-4 שכבות של אותו צבע עד להשגת כיסוי מושלם. אז למה לא לבחור בנתיב קצר ופשוט בהרבה מכך?

הדרך הנכונה, המהירה והאיכותית לחידוש ארונות מטבח וצביעת פורמייקה

הכירו את הפריימר לפורמייקה Owatrol E.S.P– הלא הוא Easy Surface Prep – מכין השטח בקלי קלות.
גם בדרך הקלה צריך להתחיל בניקיון הארונות משומנים ולכללוך. מילת המפתח היא – בקלות!

ה הפריימר לפורמייקה Owatrol E.S.P הוא כמו קוסם. הוא חומר חזק, הפועל במהירות ללא מאמץ. זהו פריימר מיוחד לפורמייקה ומשטחים חלקים וגם במטבחים השמנוניים במיוחד הוא יכין את השטח לצביעה ללא כל מאמץ וידע מקצועי. רק קצת תשומת לב.

 

ציוד ויישום

 

הפריימר לפורמייקה E.S.P של חברת Owatrol הוא פריימר בשיטת נגב בכדי למרוח ולאחר מכן נגב בכדי לייבש ולהוריד שאריות, והוא יכין משטחים חלקים ומבריקים (אמייל, מראות, זכוכית, פורמייקה, חרסינה ועוד...) לצביעה ב-5 דקות בלבד. והצבע העליון... יידבק אליו בעוצמה כאילו שהיה עץ חשוף. אפילו למשטחים המאתגרים ביותר כמו המלמין. מריחת הפריימר לפורמייקה נעשית באמצעות מברשת, רולר או מטלית כותנה ונותנים לו להתייבש למשך 5 דקות. לאחר מכן, בעזרת מטלית כותנה מנגבים את כל העודפים ומשאירים לייבוש סופי של שעתיים לפחות. כעט יש לכם זמן של עד 7 ימים שבו תוכלו ליישם את הצבע העליון. אם מסיבה כלשהי נאלצתם להמתין יותר מ-7 ימים תצטרכו ליישם שוב את ההפריימר לפורמייקה. כאמור, הצבע שלכם יידבק לפני השטח בחוזקה וזאת ללא צורך בשיוף או צבע יסוד כלל.
בתמונה למעלה ניתן לראות את הפריימר לפורמייקה E.S.P בתוך המגש צביעה ואת ארון המטבח לאחר מריחת החומר.

לא תאמינו עד שתנסו בעצמכם. צביעת פורמייקה במטבח – קסם!

כן, באמת. הפריימר לפורמייקה Owatrol E.S.P יוצר על פני השטח שכבה סופר חזקה שמאפשרת לצבעים (על בסיס מים ועל בסיס שמן) להיצמד ולהידבק ללא צורך במריחת שכבת יסוד. כעט כל מה שנותר לכם הוא לבחור את הצבע המועדף עליכם. רק שימו לב שאתם מיישמים אותו על פי הוראות היצרן.

 

מטבח לפני ואחרי

 

והתוצאה – מטבח במראה חדש. ממש!

בתמונה מעלה - התוצאה. צביעת פורמייקה בארונות במטבח: לפני ואחרי
המראה הסופי שהתקבל הוא לא פחות ממדהים וזאת ללא שיוף, גם באזורים המסובכים ובפיתוחי העץ.

אז... עדיין רוצים לשפשף? לשייף? להתעייף?
מי שמכיר את חומרי הגלם הנכונים, עובד כמו מקצוען וחוסך עלויות וזמן.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה. צוות השירות של סאן-דק עומד לרשותכם, וישמח לעזור לכם לבחור את המוצר הנכון לחידוש המטבח שלכם.

תתחדשו!

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו