חידוש דק איפאה

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

עץ איפאה הוא אחד העצים המתאימים ביותר לבניית דק עץ, בעיקר בגלל שהוא עמיד מאוד אל מול פגעי מזג האוויר כמו לחות, שמש ישירה וכדומה.

איפאה נחשב לעץ איכותי וקשיח במיוחד ועמיד באופן טבעי למזיקים למיניהם. ובשל המראה המגוון והיפה שלו הוא נחשב לפופלרי ביותר בארץ לבניית דקים.

 על מנת לשמור על מראה רענן של דק איפאה – מומלץ לטפל בו אחת לשנה. כמו בכל דבר, טיפול מונע ומקדים יכול לחסוך עלויות רבות ובעיקר זמן עבודה מבוזבז מאוחר יותר. עם מוצרי Owatrol הטיפול הוא קצר, מקצועי, קל וכזה שיאריך את חיי הדק לשנים רבות. כמו כן, עם מוצרים אלו כבר אין צורך לשייף, לשפשף ולעבוד קשה.

 קבלו את המדריך הקל והמקצועי לשמירה, חידוש וטיפול בדק מעץ איפאה.

 ניקוי דק עץ איפאה והכנתו לקראת גימור

תהליך הניקוי הוא פשוט:

  • טאטוא המשטח מלכלוך
  • יישום "מנקה עץ" בעזרת מברשת קשה או מרסס והמתנה במשך 10 דקות
  • שטיפת החומר ניקוי ביסודיות עפ הרבה מים ובלחץ הגבוה ביותר שניתן.
  • ייבוש במשך 48 שעות

 
IPE Deck D1 Pro Before

גימור מומלץ לדק עץ איפאה

החוכמה הגדולה היא להשתמש בחומר שחודר לעומק העץ. ולא למרוח ציפוי שיתקלף תוך זמן קצר וכזה שהוא פחות עמיד בשחיקה וחשוב מכך גימור שיהיה לנו גם קל לחדש אותו בעט הצורך מבלי שנצטרך להסיר ולנקות גימור ישן.

אקווה דק - צבע שקוף לדק על בסיס מים- נספג היטב בעץ, במיוחד בעצים קשים ועמידים יותר, ולכן הוא מומלץ לדק עץ איפאה. הצבע חודר לעומק העץ ונותן לו מראה טבעי תוך כדי הגנה מקרני השמש ומרטיבות.

יתרונו הגדול של אקווה דק - צבע שקוף לדק על בסיס מים טמון באיכותו המאפשרת תחזוקה משמרת קלה מדי שנה, על ידי מריחת שכבה אחת נוספת בלבד כדי להמשיך ולשמור על המראה ולהעניק עמידות. לפרויקט זה ה- אקווה דק - צבע שקוף לדק על בסיס מים היה הבחירה הנכונה ביותר כיוון שהוא מתאים במיוחד לאזורים בעלי שחיקה גבוה, לתנאי מזג אוויר קשים ויכולתו הבלתי מתחרה לחדור גם לעצים הצפופים ביותר כמו האיפאה. (האיפאה צפוף וקשה מעץ האלון כמעט פי 3).IPE Deck D1 Pro After

איך ליישם גימור לעץ עם אקווה דק - צבע שקוף לדק על בסיס מים מבית Owatrol?

מכיוון שהחומר נועד להגן על העץ מבפנים, כלומר, מקומו בתוך העץ ולא מחוצה לו, יש ליישם אותו בשיטת "רטוב על רטוב", ולא לאפשר ייבוש בין השכבות, כך שהחומר חודר אל העץ עד שהעץ ספוג בו לגמרי. אם נאפשר לשכבה הראשונה לדוגמה להייבש, אז זאת תהווה כבר שכבת הגנה על עץ מפני לחות ורטיבות ולא תאפשר שכבות נוספות לחדור לעץ. המפתח הוא לעבוד בשטחים קטנים (אזורים שניתן להשלים אותם ב-15 דקות לערך) ולהתקדם הלאה.

שיטת "רטוב על רטוב" עובדת באופן הבא:

  • מיישמים את השכבה הראשונה ומאפשרים לה להיספג למשך 15-20 דקות. זיכרו לא לאפשר לצבע להתייבש.
  • מיישמים שכבות נוספות באותה שיטה עד אשר מבחינים שהעץ לא סופג יותר. בשלב זה אם אנו מבחינים בשלוליות ועודף שמן על פני שהטח יש לנגב אותם ולוודא שאין אזורים יותר מידי מבריקים. (סימן לכך שיש שמן על פני השטח). יש לעבוד על לוחות שלמים ולא להפסיק לוח באמצע השימון בכדי למנוע סימנים.

פעם שסיימתם את היישום וההגנה הראשונית על הדק שלכם, התחזוקה מעטה תהיה מאד קלה ותצריך יישום של שכבת "רענון" לפי הצורך (בממוצע אחת לשנה). ברגע שרואים שהדק מתחיל לדהות ולהאפיר יש ליישם שכבה או שתיים דקות מהצבע בדיוק באותו תהליך שתואר למעלה עד לרוויה מלאה של העץ. במקרה הצורך ניתן גם לבצע רק תיקונים נקודתיים ללא צורך בשיוף או הסרה.

 כמו שאתם רואים התוצאה היא מדהימה ובעל הדק הזה יכול להיות רגוע ובטוח שהדק שלו מוגן לשנים רבות עכשיו עם השימוש והתחזוקה של האקווה דק - צבע שקוף לדק על בסיס מים ובעיקר בזכות זה שהתחזוקה תצריך מינימום עבודה ושניתן גם לחדש רק אזורים קטנים לפי הצורך ולא את כל הדק.

 

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו