חידוש רהיטים בגינה

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

 

 
 


חידוש ריהוט גינה שהזמן נתן בו אותותיו הוא מלאכה יחסית פשוטה וקלה שיכולה לחסוך כסף רב ולמנוע הוצאה כספית על רכישה מיותרת של ריהוט גינה חדש.

אמנם, רוב רהיטי הגינה מטופלים בחומרים  המיועדים להגן ולשמר את העץ  במשך שנים רבות כמו שמנים למיניהם וחומרי גמר לעץ חיצוני. עם זאת, ככל שחולף הזמן מאבדים שמנים או צבעים אלה מיעילותם ויש לחדש ולרענן אותם. השמש, הגשם והלחות עשויים לגרום נזק לריהוט הגן, עד שהעץ ייראה בלוי וישן וזקוק בדחיפות לשיקום.

לפני שנגשים לחידוש העץ חשוב לדעת באיזה חומר גמר/שמן השתמשו מלכתחילה להגנה על העץ, או אם בכלל יש זכר לגימור הקודם. בדרך זו ניתן לקבוע את תהליך החידוש העדיף לרהיט הגינה. כלומר האם אנו צריכים רק ניקיון או ניקיון והסרת שאריות של הגימור/שמן הישן.

גם רהיטים יקרים ושמורים היטב לא מסוגלים להתחמק מהאבק שבאוויר ומהלכלוך שהצטבר במהלך הזמן. שינויי צבע ודהייה הם הבעיה הנפוצה ביותר ברהיטי עץ. שינוי הצבע נגרם קודם כל מחשיפה לשמש, מלחות ומהזדקנות העץ. גימור דהוי ובלוי ניתן תמיד לחידוש ושיקום על ידי 2 פעולות פשוטות. ניקיון העץ ומריחת שמן או צבע חדש.

ניקוי הרהיט הוא אחד הדרכים היעילות והחשובות  כאשר אנו ניגשים למשימת חידוש  ריהוט הגינה. את הלכלוך מומלץ להסיר באמצעות חומר מיוחד שנועד לנקות עץ Wood Cleaner של חברת פלוד. ניתן לרכוש חומר  זה בכל מחסן עצים, חנות של כלי עבודה או ברשת הום סנטר.  אך כמובן שניקיון אינו מספיק. הניקיון מהווה פתרון אסטתי של עץ נקי וגם פותח לנו את תאי העץ לפני הצביעה, ועובדה זו חשובה במיוחד לפני שאנו מיישמים שמן או צבע על ריהוט חיצוני שכן אלו חייבית לחדור לעומק העץ. לאחר הניקיון חשוב מאד לצבוע ולהגן על רהיטי הגן בשמן עץ המיועד לרהיטי גינה הנמצאים באקלים החיצוני.

במקרים בהם ישנם שאריות של שמן ישן, עלינו יהיה להשתמש בחומר מסיר גימורים ומנקה עץ Wood Stripper  גם הוא של חברת פלוד, שגם אותו ניתן למצוא בכל חנות. חומר זה נחשב חזק יותר מהמנקה עץ Wood Cleaner ותפקידו גם להסיר גימורים ישנים ושאריות של שמן ישן על פני הרהיט.

לסיכום, שישה צעדים פשוטים לחידוש ריהוט הגינה:

שלב 1:  להסיר מפני השטח של הרהיט לכלוך וגורמים זרים בעזרת מטאטא.


שלב 2:  להרטיב מעט את הרהיט במים שכן חומרי הניקוי פעילים כשהם רטובים ולכן אנו מכינים להם פני שטח לחים.

שלב 3:   למרוח או להתיז על העץ את המנקה עץ או מסיר הגימורים ומנקה עץ בעזרת מברשת קשיחה תוך כדי פעולת קרצוף קלה. יש למרוח בנדיבות ובאחידות בכל פינה.

שלב 4:  להמתין כ-20-30 דקות שהחומר יעשה את פעולתו.

שלב 5:  שלב השטיפה היסודית. לשטוף את הרהיט עם הרבה מים ביסודיות עם כיוון סיבי העץ, רצוי בלחץ הגבוה ביותר שניתן, ולאחר מכן לאפשר לרהיט להתייבש במשך יומיים או שלושה.

שלב 6:  כדי לשמור את הגוון המקורי של העץ ולהגן על יופיו שנגלה כעט מחדש, מומלץ למרוח עליו חומר גמר שישמור על העץ וימזער את נזקי השמש הקופחת בקיץ הישראלי החם.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו