ניקוי דק עץ מעובש כתמים ונזקי הזמן

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

הזמן, השימוש ובעיקר החורף מביא איתו הרבה לכלוכים וסימנים לחצר הבית שלנו כתוצאה מהגשמים, הרוחות, אובך וחוסר שמש גורמים לכך שמים ולחות ישרו הרבה זמן על דק עץ או על ריהוט גינה מעץ – ואיתם מגיעים גם העובש והכתמים.

לפני שאתם רצים להחליף את הדק או לצבוע אותו מחדש קראו את המדריך הקצר ותראו כמה פשוט לתת לדק חיים חדשים בקלות ובמהירות.

לפנינו דק וספסלים מעץ אורן שנצבעו לפני פחות משנה. הגענו לדק הזה לאחר כמה ימי אובך קשים, מספר ימי גשם וחשוב לציין שהחצר הזאת סובלת ממחסור בשמש ישירה מה שגורם לרטיבות ולחות גבוהה, ובשילוב עם הרבה צמחייה ואדמה מסביב, אלו התנאים המושלמים להיווצרותם של עובש וטחב. כמו כן ניתן לראות בתמונות את הכתמים שיצרה הצמחייה על פני העץ שמחפה את האדניות ואת סימני הרהיטים שעמדו במקום אחד זמן רב ולכלוך נצבר תחתיהם.

 

4

 

כל הכתמים הללו, אבק שנדבק וחדר לצבע, עובש, טחב, כתמים מצמחייה, כתמי חלודה ולשלשת ציפורים אלו כתמים שנחשבים די קלים לניקוי שמדובר בחומרים לניקוי עץ חיצוני. את כל הכתמים הללו ניתן להסיר ובקלות בעזרת מרענן ומבהיר עץ של חברת פלאד Flood. ניסיון להסיר את כל הכתמים הללו עם מים לא יצלח ועם אקונומיקה או חומרי ניקוי אחרים שלא מיועדים לכך יפגעו בצבע וסביר להניח שיפרקו אותו ויכתימו אותו.

 

ניקוי עובש וכתמים מדק עץ – שלב ראשון

התהליך הוא פשוט. שלב ראשון יש להרטיב את העץ במים נקיים. את הדק מרטיבים בכדי שיהיה יותר קל במריחה של חומר הניקוי.

ניקוי עובש וכתמים מדק עץ – שלב שני

לאחר הדילול והכנת חומר הניקוי יש למרוח את חומר הניקוי בעזרת מברשת קרצוף קשיחה לאורך סיבי העץ. אין צורך באמת לקרצף ולעבוד קשה, אלא רק להחדיר את החומר לעץ. כאן המקום להזכיר שהמרענן ומבהיר עץ לא יפגע בפני שטח צבועים אם משתמשים בו מדולל ובעדינות.

לאחר החדרת ומריחת החומר יש להמתין 20 דקות ולתת לחומר לפעול. חשוב להזכיר כי החומר פעיל כשהוא רטוב ולכן יש לשמור עליו לח למשך ה-20 דקות. אם אתם עושים את העבודה בשמש ישירה או מסיבה כלשהי חם והחומר מתחיל להתייבש לפני, דאגו להרטיב מעט את המשטח ולשמור עליו לח.


ניקוי עובש וכתמים מדק עץ – שלב שלישי

לאחר 20 דקות יש לשטוף היטב את החומר בעזרת צינור גינה רגיל. אין צורך בלחץ מים (קיימת סכנה שלחץ מים גבוה יפגע בצבע). מומלץ לעבור עם הצינור לוח לוח ולתת למים לשטוף את הכל החוצה מהעץ.

התוצאה לפניכם.

אם יש לכם עדיין שאלות, צוות סאן דק ישמח לענות עליהן ולסייע לכם בפרויקט שלכם. צרו איתנו קשר או התקשרו 1-700-70-71-10.

 

אדניות מחופות עץ. ניתן לראות את כתמי הצמחייה (שהוסרה) שישבה על העץ.

3

 

כתמי עובש על הספסל

1

5

 

כתמי עובש על מדרגות

2

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו