כיצד לצבוע פורמייקה?

מאת: אורי ברקן

צביעת פורמייקה

פורמייקה הוא חומר שעל פניו נראה שהוא לא ניתן לצביעה ובטח לא לבד בבית. אחת התכונות הידועות ביותר של פורמייקה היא שהוא אטום לגמרי, כלומר לא חדיר (לכן הוא נהדר לשימוש במטבחים) ופניו חלקות מאוד כך שצבע לא יכול להידבק ולהתחבר אליו ללא חומר מקשר והכנה. אז למה בכלל לצבוע פורמייקה? האם קיימת שיטה קלה ובטוחה לצביעת פורמייקה בבית בלי להיעזר בבעלי מקצוע? ובכן, צביעת פורמייקה מאפשרת שדרוג משמעותי בעלות נמוכה, כגון: צביעת ארונות, שינויי צבע, ריענון הסגנון ועוד, מבלי שיהיה צורך להחליף את כל הרהיט בין אם מדובר בארון חדר הילדים, ארונות המטבח וכו'. לגבי שיטת הצביעה, המשיכו לקרוא ותגלו איך עושים זאת נכון.

צביעת פורמייקה עם "סופר צבע" של OWATROL
מחפשים פתרון קל ומהיר וללא צורך בפריימר (שכבת צבע יסוד)? ה"סופר צבע" לפורמייקה של OWATROL הוא בעל יכולת היצמדות חזקה במיוחד (הוא מתאים גם למשטחים חלקים אחרים כמו פלסטיק, זכוכית ומתכות). ההרכב המהפכני של הצבע לא מכסה רק את פני השטח כמו צבעים רגילים, אלא חודר לעומק החומר עליו צובעים אותו כך שהוא נקשר אליו וכך גם מספק הגנה לחומר.

צובעים איתו ישירות על פורמייקה ללא צבע יסוד (הצבע הוא פורמולה ייחודית המספקת גם יסוד וגם גמר - שתיים באחד). הצבע מאוד קל לשימוש ויודע לפלס את עצמו, כלומר, תקבלו תוצאה חלקה ללא סימני מריחה. צבע זה חזק ועמיד במיוחד כך שהוא מתאים גם לשימוש באזורים החשופים לשחיקה גבוהה ולטיפול עם חומרי ניקוי חזקים. ה"סופר צבע" עמיד בפני לחות, מתאים לכל מזג אוויר (מתאים גם לשימוש חיצוני) ולא חדיר למזהמים. ה"סופר צבע" של OWATROL מעניק תוצאה מעולה ואינו מתקלף או נסדק עם הזמן. החומר גם עמיד בפני חום של עד 175 מעלות וזמין בכל הגוונים של מניפת ראל.

בעזרת ה"סופר צבע" של OWATROL תוכלו לחדש כל פריט, משטח או רהיט המצופה פורמייקה בקלות ובמהירות ולקבל תוצאה מקצועית ביותר.

איך צובעים: המשטח חייב להיות נקי מאבק, לכלוך ושומנים. מתחילים עם ערבוב הצבע היטב לפני וגם תוך כדי העבודה. את הצבע ניתן ליישם בעזרת מברשת, רולר או בהתזה. מיישמים שכבה ראשונה דקה ועדינה ולאחר ייבוש, מיישמים שכבה שניה.

 

צביעת פורמייקה עם פריימר לפורמייקה Owatrol ESP

אם אתם מעוניינים להשתמש בצבע כלשהו לצביעת פורמייקה, גם כזה שלא מיועד לצביעת פורמייקה, תצטרכו להכין את הפורמייקה לפני הצביעה בעזרת פריימר. לפריימר יש את היכולת להיצמד לפורמייקה ומאפשר לצבע להידבק ולהיצמד אליו. ואם כבר פריימר אז בחרו בפריימר לפורמייקה Owatrol ESP אם אתם מעוניינים בתוצאה מעולה ובעבודה קלה. מה יותר קל מהברשה וניגוב? זה כל מה שתצטרכו לעשות עם הפריימר הזה של OWATROL ואין אפילו צורך בשיוף הפורמייקה. הפריימר מאפשר צביעה עם כל צבע - על בסיס מים, שמן וגם לכות. הפריימר הוא שקוף ויוצר שכבה הצמודה חזק על גבי הפורמייקה. איך מיישמים את הפריימר? מנקים את פני הפורמייקה משאריות צבע ולכלוך, מערבבים את הפריימר היטב, מורחים שכבה נדיבה על גבי הפורמייקה בעזרת מטלית, מברשת או רולר, מחכים 5 דקות ומנגבים את עודפי הפריימר בעזרת מטלית. על הפריימר להתייבש לפחות שעתיים (ולא יותר מ-7 ימים) לפני שצובעים מעליו עם צבע לבחירתכם. כאמור, ניתן להשתמש בכל צבע לצביעה לאחר השימוש בפריימר של OWATROL (מלבד צבע דו רכיבי) -  צבע אקרילי על בסיס מים או שמן ואפילו לכה. 

בדקו את הוראות היישום של הצבע בו בחרתם ויישמו בהתאם. חשוב לבחור מברשת איכותית או רולר איכותי על מנת להבטיח תוצאה חלקה וטובה.

אם עד כה חששתם ונמנעתם מלצבוע פורמייקה בגלל שחשבתם שזה קשה ומסובך או שפחדתם כי התוצאה לא תהיה טובה, עם המוצרים של OWATROL תהיו בטוחים שהעבודה תהיה קלה, התוצאות יהיו הטובות ביותר במאמץ ובזמן הקטנים ביותר.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו