חידוש פלסטיק ישן ודהוי למראה חדש

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

לפניכם מדריך מקצועי המתאר שלב אחר שלב את כל הפעולות הנדרשות לחידוש של כל סוגי פריטי הפלסטיק שזקוקים נואשות למראה חדש ורענן. התהליך מתאים לכל פרטי הפלסטיק כמו ריהוט, מתקני ילדים, צעצועים, מחסנים, חלקי מכוניות, סירות וכל חפץ פלסטיק אחר.
 
תהיתם פעם למה ריהוט הפלסטיק שלכם או מתקני המשחקים של ילדיכם נראים כל כך יפים ומלאי ברק אחרי הגשם, אבל כשהם מתייבשים הם דהויים ומיושנים? הסיבה לכך היא שלמרות שפני השטח של הפלסטיק נראים חלקים,הם לא. ליתר דיוק, הם אכן חלקים כשהפלסטיק חדש ויוצא מן המפעל, אבל החשיפה לשמש גורמת לפני השטח להיפגע. בגלל שהשמש מכה בשכבה העליונה של הפלסטיק, בהדרגה פני השטח מתמלאים נקבוביות ואינם חלקים עוד. פני השטח הלא חלקים מחזירים אור באופן לא שווה וכך מתקבל המראה הדהוי והבלוי של הפלסטיק. הפתרון: מריחה שלחומר לחידוש משטחים שימלא את הנקבוביות, יכסה את פני השטח בשכבה דקה ויחזיר לפריט את המראה החדש ומלא הברק.

 

 חידוש שולחן ילדים מפלסטיק
 


שלב 1
ניקוי יסודי ועמוק של הפלסטיק

השלב הראשון בתהליך הוא ניקוי יסודי של הפלסטיק מכתמים קשים ומלכלוכים שהצטברו עם הזמן, כמו אבק שכבר חדר לתוך החומר ולא יורד בשטיפה פשוטה עם מים. ה- Wood Cleaner של חברת Flood הוא חומר ניקוי מצוין למשימה הספציפית הזאת. שמו אולי מבלבל והוא אמנם נועד לניקוי עץ, אבל הוא מתאים גם לשימושים נוספים ובין היתר לניקוי עמוק של פלסטיק.
את ה- Wood Cleaner ניתן לדלל במים. לפי כמות הלכלוך והקושי להסיר אותו בחרו אם להשתמש בחומר יותר או פחות מרוכז, אבל בכל מקרה אני ממליץ לקרוא את ההוראות שעל גב האריזה.
כשהחומר מוכן לשימוש יש למרוח את החומר באופן אחיד ויסודי על כל פני השטח ולהמתין 20 דקות. לאחר 20 דקות יש לשטוף את פני השטח במים ביסודיות ולהמתין לייבוש מלא. שימו לב שבתמונה המים על פני הפלסטיק משפרים באופן ניכר את מראה השולחן, אם כי מצב זה הוא זמני ונמשך רק עד שהמים מתייבשים, ואנו רוצים להשיג תוצאה כזו לאורך זמן.
 


 

שלב 2
יישום Polytrol 'מחייה ומחדש צבע משטחים'

לאחר שהפלסטיק התייבש לחלוטין אפשר ליישם את חומר החידוש. ה'פוליטרול' הוא חומר ידידותי וקל מאד ליישום.
חשוב מאד לא ליישם את הפוליטרול כאשר חם מאד ובעיקר לא על פני שטח שהתחממו כי זה יגרום לייבוש מהיר מדי והחומר לא יספיק לחדור את פני השטח. את הפוליטרול אפשר לרסס באמצעות מרסס גינה או למרוח במטלית כותנה. לא משנה באיזו שיטה בחרתם, יש למרוח שכבה אחידה על פני השטח ולהמתין 10 דקות. לאחר 10 דקות יש לעבור עם מטלית יבשה ולנגב את פני השטח.  בשלב הזה יש לחכות 24 שעות לייבוש סופי שלאחריהן הפריט יהיה מבריק ונקי.

 
הערות:
על פלסטיק לבן לא יתקבל אותו האפקט כמו על פלסטיק צבעוני.
ה'פוליטרול' מתאים גם למשטחים רבים נוספים כמו, אבן, שיש, טרה קוטה, צפחה, פיברגלס, מתכות, ברונזה, נירוסטה, ארד, אלומיניום וחלקי כרום באופנועים או מכוניות.
 

 

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו