פריימר אפוקסי דו רכיבי רב תכליתי

E5320 2 part Epoxy Primer

פריימר אפוקסי דו רכיבי רב תכליתי E5320 2 part Epoxy Primer

 • פריימר אפוקסי דו רכיבי, רב תכליתי לשימושים שונים.
 • כושר היצמדות (אדהזיה) גבוה במיוחד גם למשטחים החלקים ביותר
 • על בסיס מים
 • ימנע התחמצנות וקורוזיה על מתכות. על אספלט ימנע זליגה והכתמה של הצבע
 • עמידות גבוהה בפני ממיסים ואלקלאי
 • בערבוב עם חול משמש כחומר מילוי והחלקת פני שטח חזק במיוחד

כללי:

גאקופלקס E5320 הוא פריימר אפוקסי דו רכיבי, על בסיס מים. הפריימר הרב תכליתי הזה מציע יכולת היצמדות (אדהזיה) לרוב המשטחים, כולל מתכות, צבעים וגימורים, עץ, אבן, בטון ועוד. הוא משפר את ההיצמדות למערכת איטום הסיליקון גאקופלקס ולצבעים וגימורים רבים אחרים. על פני אספלט הוא ימנע הכתמה וזליגה ועל פני מתכות הוא ימנע התחמצנות וקורוזיה. הוא יכול לשמש גם כחומר מילוי והחלקת פני שטח כאשר הוא מעורבב עם חול רגיל. מתייבש ומתאחה לשכבה חזקה, יציבה וקשה המתאימה לצביעה.

מומלץ ל:

בטון, אבן, מתכות, עץ, צבעים וגימורים, קרמיקה, זכוכית ועוד. משמש כיסוד למערכת איטום סיליקונית 'גאקופלקס- ממברנת סיליקון לאיטום והלבנת גגות'.

סגור

ערבוב:

גאקופלקס E5320 הוא חומר דו רכיבי. על חלק A וחלק B להיות מעורבבים היטב אחד עם השני ולפי ההוראות הבאות: ראשית, ערבב היטב את חלק A ולאחר מכן ערבב היטב את חלק B. ערבב חלקים שווים של חלק A וחלק B (ערכה בקרטון מגיעה בשני חלקים שווים של A ו- B, כ-1 גלון כל אחד) וערבב היטב עד להשגת מרקם וצבע אחיד. מומלץ לערבב בעזרת מערבל חשמלי.

 

זמן עבודה לחומר מעורבב:

1.5 שעות בטמפרטורה של °C24. זמן העבודה יוכפל בטמפרטורה של °C13. אולם בטמפרטורה של °C38 זמן העבודה יתקצר ל-45 דקות.

 

דילול:

בדרך כלל לא מומלץ לדלל מוצר זה כאשר מיושם ברולר או הברשה. כאשר דילול הוא הכרחי בכדי להאריך את זמן העבודה עם החומר ליישום בהתזה,  ליישום בטמפרטורות נמוכות או להשגת יישום נדרש ניתן לדלל את החומר ב-10-20%  מים נקיים ולערבב היטב. אין לדלל מעבר ל20%-.

 

יישום ומריחה:

את הפריימר ניתן ליישם במברשת, רולר או התזה. על פני שטח חלקים השתמש ברולר עם אורך שיער “¼ עד ”⅜ או במברשת שיערות ניילון. כאשר מיושם למילוי ויישור ולהחלקת פני שטח השתמש ברולר אורך שיער “¼- “1. אם בייבוש מופיעים חורים קטנים כתוצאה מאוויר כלוא יש לעבור שנית על פני השטח עם רולר יבש יחסית. אפשר 5-10 דקות בין המעברים. ליישום בהתזה, פנה אלינו להוראות וספסיפיקציות יישום בהתזה. אין ליישם על פני שטח בטמפרטורה הנמוכה מ-10°C.

 

כושר כיסוי:

 • כאשר מדולל בחצי ליטר  500)מ”ל (מים לגלון מעורבב של הפריימר המיושם על בטון חלק 18.6-23.2) מ”ר לגלון.  (ערכה בקרטון מגיעה בשני חלקים שווים של A ו ,B כ-1 גלון כל אחד). סה”כ 2 גלון( כושר כיסוי בפועל יכול להשתנות בהתאם לפני השטח עליהם מיושם החומר, שיטת ואופן היישום.
 • על מתכת, יישם שכבה אחת של הפריימר לפי כמות של גלון (3.785) ליטר ל- 27.8 מ”ר לגלון.
 • על פני שטח מבוססי אספלט, יישם 2 שכבות לפי כמות של גלון (3.785) ליטר ל-23.2 מ”ר לגלון. על גרנוליט יישם 2 שכבות לפי כמות של גלון (3.785) ליטר ל- 18.6 מ”ר לגלון. אפשר לשכבה הראשונה להתייבש כ2- שעות לפני יישום השכבה השנייה. *כושר כיסוי בפועל יכול להשתנות בהתאם לפני השטח עליהם מיושם החומר, שיטת ואופן היישום. 

 

זמן ייבוש: אפשר לשכבה הראשונה להתייבש למינימום של 2 שעות לפני יישום השכבה השנייה. אפשר ייבוש של מינימום 6 שעות לפני יישום צבע עליון.

*זמן הייבוש משתנה בהתאם לרמת הלחות והטמפרטורה באוויר.

** בפני שטח שנדרש מקסימום עמידות בפני ממיסים, יישם שתי שכבות עם זמן ייבוש של 2 שעות ביניהם ואפשר לשכבה השנייה להתייבש ל-48 שעות בטמפרטורה של °C21 או גבוהה מכך. בטמפרטורה של °C16 אפשר ייבוש של 7 ימים. ייבוש ואיחוי מלא של הפריימר יכול להתארך באזורים בהן האוורור הוא מועט כמו בתוך מכלים או חדרים סגורים.

נתונים טכנים ומחשבון שטח

מחשבון שטח/חומר

הכנס את גודל השטח של הפרויקט שלך במטרים רבועים.

לפרויקט זה תצרך סה"כ:

 1. למשטח שטוח, בעל צד אחד, הכפל את האורך ברוחב.
 2. למעקה, הכפל את אורך המעקה ברוחב המעקה והכפל את התוצאה ב-2.
 3. לרהיטים, מדוד את האורך של החלק השטוח הגדול ביותר ברהיט, הכפל אותו ברוחב של אותו חלק ולאחר מכן הכפל את התוצאה ב-2. הוסף כמה מטרים/ סנטימטרים רבועים לחלקים הנוספים של הרהיט, כמו רגליים של שולחן או ידיות ומשענת של כיסא
 4. למבנים שונים, חשב את כל השטחים השטוחים הגדולים ע''י הכפלת הרוחב באורך שלהם חבר את כל התוצאות יחד. הוסף כמה מטרים/סנטימטרים רבועים.

יש לך שאלה?

מוצרים נוספים מהקטגוריה: