שימושים אפשריים בצבע אפוקסי שלא הכרתם

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

שימושים אפשריים בצבע אפוקסי שלא הכרתם גדולמה זה בכלל אפוקסי (Epoxy)
ובכן, כדי לא להיכנס יותר מדי לעולם הכימיה, אומר בקצרה שהאפוקסי הוא סוג של פולימר שמתקשה כאשר מערבבים אותו עם חומר מקשה או עם זרז.
תעשיית האפוקסי מייצרת שרפים מתערובות של חומרים שונים. החברות הגדולות שמייצרות אפוקסי למעשה מייצרות את האפוקסי הגולמי שלא מיועד לצרכני הקצה.
האפוקסי הגולמי מעובד על ידי חברות אחרות שמוסיפות לו מדללים, חומרי הגמשה, צבע ומגבירי דביקות. תוספים אלה מוזילים את המוצר, מקלים מאד על העבודה אתו ותורמים רבות לשיפור ביצועיו.

קיימים סוגים רבים של תערובות אפוקסי שמותאמים לצרכים השונים של השוק כמו: דבקים, ציפויים, חומרי מילוי ועוד. כל החומרים האלה ידועים בכוח ההדבקה שלהם, בעמידות בפני קורוזיה וחום ובבידוד החשמלי המעולה. בנוסף, כמעט כל אחת מהתכונות של האפוקסי ניתנת לשינוי (למשל, אפוקסי שמעורבב עם אבקת כסף יוצר חומר שהמוליכות החשמלית שלו היא פשוט מצוינת).

ציפויים וצבעים
צבע על בסיס אפוקסי משמש לצביעת מכשירים רבים שמצויים אצלנו בבית, כמו מדיח כלים, מכונת כביסה, ומכשירים חשמליים אחרים. הסיבה לכך היא העמידות המרשימה של החומר בפני שחיקה ורטיבות.
גם תעשיית הרכב והתעשייה הימית מרבות להשתמש בצבע יסוד אפוקסי שמתאים מאד לצביעת משטחי מתכת.זאת, בשל העמידות שלו בפני קורוזיה וההתחברות המעולה שלו לצבע העליון. בנוסף, לתעשיות אלה משתמשים בציפוי אפוקסי גם בתחומים אחרים, כמו למשל ציפוי פנימי של פחיות השימורים כדי למנוע חלודה.
צבע אפוקסי ניתן ליישום במגוון רחב של משטחים וציפויים והוא מאפשר לנו להשיג גימור עמיד שמראהו כמו משי מבריק. צבע האפוקסי יוצר שכבת צבע אחידה וממלא באופן מושלם את כל הסדקים והפגמים שהיו קיימים על פני השטח. הוא מספק עמידות מעולה ללחות, לקורוזיה, לחומצה ולחלודה. האפוקסי יאטום משטחים שהיו מצופים בחומר ציפוי קודם, והוא בעיקר טוב לציפוי של מתכת חשופה. צבע אפוקסי יבטיח לכם משטח צבוע היטב ומוגן לאורך שנים רבות.

כיסוי רצפה בציפוי אפוקסי
ציפוי אפוקסי לרצפה הוא הדור החדש של האפוקסי .ציפוי האפוקסי לריצוף פותח בהתחלה כמענה אידיאלי לריצוף חללים תעשייתיים ומסחריים גדולים, והוא משלב באופן יוצא דופן יישום קל ורמה גבוהה של עמידות.
חומר זה מאפשר השגת גימור עמיד להפליא במהירות, בקלות ובמחיר סביר. קיימת היום נוסחה נטולת ריח שמאפשרת להשתמש בחומר אפוקסי ידידותי לסביבה, שאינו מסכן את הבריאות. הטכנולוגיה פיתחה חומר אפוקסי שמאפשר לציפוי לנשום, אינו גורם לשלפוחיות שבגללן הציפוי מתקלף והוא אידיאלי לציפוי קומת המרתף, רצפת בטון המוסך או אריחי ריצוף לבניין.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו