מהו מזג האוויר האידיאלי לצביעה בחוץ?

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

מהו מזג האויר האידיאלי לצביעה בחוץ גדוללמזלנו בארץ שלנו– שלא כמו במקומות רבים אחרים בעולם–אנחנו לא צריכים להתאזר בסבלנות רבה מדי כדי להמתין למזג אוויר אידיאלי לצביעת הפרויקט שלנו, בין אם זה בית העץ שלנו, הדק, הפרגולה, ריצפת הבטון, השביל או כל משטח אחר למרות זאת, אם אנחנו רוצים להפיק את התוצאות הטובות ביותר מפרויקט הצביעה שלנו , אז גם בארצנו הקטנטונת בעלת האקלים הים תיכוני הממוזג עדיף להמתין לעונה ולמזג אוויר שהם אידיאליים לצביעה.

בעצם, האתגר שעומד בפנינו הוא ההתאמה בין התנאים הנכונים לבין הזמן הנכון שבו נוכל להתפנות כדי להתחיל ולסיים את פרויקט הצביעה.

לצבּעים המקצועיים יש קצת יותר מרחב תמרון לעבודה בתנאים שונים, כי הם מצוידים בניסיון ובציוד מיוחד שמתאים גם לצביעה בימים שבהם מזג האוויר משתנה באופן פתאומי. אבל רוב בעלי הבתים שרוצים לבצע את העבודה בעצמם, עדיף שימתינו לתנאים האידיאליים ביותר.

תנאים אידיאליים
אם כן, מהם התנאים האידיאליים לצביעה בחוץ?

טמפרטורות
כאשר הטמפרטורה קרה מדי (מתחת ל-10oC) הצבע לא יזרום באופן חלק, לא יתייבש ולא ייספג כראוי על פני השטח. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, טמפרטורת האוויר ופני השטח צריכים להיות מעל 10oC בזמן הצביעה והייבוש.

ובקצה השני של ספקטרום הטמפרטורות – גם לא תקבלו תוצאות טובות אם תצבעו כאשר הטמפרטורות גבוהות מדי (מעל 32oC) או שהמשטח חם מדי, כי הצבע יתייבש מהר מדי ויהיה קשה ליישם ולמרוח אותו כראוי ובצבעים המקצועיים שחודרים לפני השטח יהיה קשה לחדור. אם אתם חייבים לצבוע במזג אוויר חם, תכננו את העבודה כך שתצבעו תמיד באזורים המוצלים ולא תחת שמש ישירה או בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים.

רוח ולחות
גם לרוח וללחות יש השפעה עצומה על ההחלטה מתי להתחיל בפרויקט צביעת הקירות החיצוניים. אם הרוח חזקה מדי, היא יכולה להעיף אבק ולכלוך על הצבע הרטוב או הלח, והיא גם עלולה לייבש את הצבע מהר מדי.

לחות היא משהו שבדרך כלל אנחנו חושבים עליו במושגים של גשם. כמובן שאתם לא מתכוונים לצבוע כשיורד גשם. אבל, חשוב לזכור שצריך לקחת בחשבון שגם תנאים של אוויר לח אינם טובים לצביעה חיצונית.

אם הלחות גבוהה מדי, יכול להיווצר עיבוי על פני שטח במהלך שעות הערב המאוחרות או במשך הלילה. הדבר יכול לגרום ליצירת פסים, להיעלמות של צבע או להתקשרות חלשה של הצבע למשטח.


את רוב צבעי השמן צריך ליישם בטווח טמפרטורות שנע בין 4oC ל-29oC. צבעים על בסיס מים יתחברו הכי טוב בטווח טמפרטורות שנע בין 9oC ל-29oC. חוק היסוד קובע כי התנאים האידיאליים לצביעה בחוץ עם כל סוג של צבע הם: טווח טמפרטורות שנע בין 19oC ל-29oC  ולחות שנעה בין 70-40 אחוזים.

 
אגב, דרך מצוינת לוודא מהם התנאים האידיאליים לצביעת חוץ היא פשוט לקרוא את המלצות היצרן על גבי תווית הצבע שבו תשתמשו, ולפעול בהתאם.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו