איך להגן על דק עץ חדש

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
איך להגן על דק עץ חדש

במאמר זה, אנחנו בוחנים כיצד בדרכים שונות ניתן להגן על הדק שלכם, בין אם הוא חדש או ישן יותר ולא משנה איזה סוג גימור אתם רוצים.

להגן על דק חדש
כמעט בכל התרחישים אנחנו תמיד נמליץ לטפל בדק עץ חדש בעזרת חומר ייעודי כגון OWATROL SEASONITE NEW WOOD PROTECTION. הסיבה לכך היא שעץ חדש הוא פגיע במיוחד לנזק מלחות בשנה הראשונה שלו. אם תתנו לעץ להתיישן באופן טבעי (ללא הגנה וטיפול) הוא עשוי לספוג ולשחרר לחות בקצב מהיר מאוד, דבר שיכול להוביל לעיוותים ולהתפצלות. מנגד, אם מטפלים מיד בעץ החדש בעזרת חומרים להגנה על עץ שמו שמן דק או צבעים יעודיים לדק, הם לא יוכלו לחדור באופן מלא לתוך העץ ולכן לא יוכלו לספק הגנה טובה. הסיבה לכך היא שעץ חדש מצופה בחומר קשה ומבריק הקרוי ברק מנסרה, המונע מחומרי גמר, שמנים וצבעים לחדור לתוך העץ.

השימוש ב-SEASONITE על גבי דק עץ חדש מהווה את האופציה הטובה ביותר לשמירה על אורך חיי העץ, ולאחר 6-12 חודשים של יישון מבוקר בעזרת SEASONITE הדק שלכם יהיה מוכן ובמצב אופטימלי לכל גימור/צבע שתבחרו.

ה- SEASONITE קל לשימוש באופן מפליא, פשוט מיישמים אותו בשכבה אחידה ונדיבה בעזרת מברשת, רולר או מרסס גינה. פעולה זו תגן על העץ החדש שלכם כנגד נזקים מקרני UV וכנגד חילופי לחות יתרים (ספיגה ושחרור לחות לא מבוקרת) במהלך השנה הראשונה. לאחר מכן ניתן לטפל בדק שלכם בעזרת כל גימור שתבחרו לפי תהליך הטיפול בדק עץ מיושן. בבקשה אל תתפתו לתת לדק שלכם להתיישן לבד ללא טיפול מאחר וזה עשוי להוביל לנזק בלתי הפיך כתוצאה מחילופי לחות. 

הגנה מיידית וגימור עבור דקים חדשים
קיים יוצא מן הכלל אחד בכל הנוגע לצורך בשימוש ב-SEASONITE על גבי דק העץ החדש שלכם, אם אתם מתכננים להשתמש ב- DEKS OLJE D1 לגמר. D1 יוצר במיוחד לשימוש על עץ חדש כישן, מאחר והחומר הוא שמן עץ בעלת יכולת חדירה יוצאת דופן המחליף את השמנים הטבעיים שאבדו מהדק שלכם. בהיותו שמן בעל כושר חדירה גבוה מיקומו בתוך העץ ולא על פני העץ. שמן זה הוא שקוף והוא מספק מראה בגימור מט (לא מבריק) ומגביר את יופיו הטבעי של העץ. הוא מעשיר ומייצב את העץ כדי להגן עליו מנזקי שמש (UV) ולחות.

על מנת להשתמש ב- DEKS OLJE D1 על דק חדש, עדיין יש צורך בהסרת ברק המנסרה על מנת לאפשר ל-D1 לחדור לעומק העץ. להסרת ברק המנסרה השתמשו ב- PREPDECK המסיר המקצועי שלנו שיכול להסיר כתמים ישנים וחומרים מזהמים אחרים וכן גם ברק מנסרה.

על מנת להשתמש ב-PREPDECK להסרת ברק מנסרה יש צורך להרטיב את הדק וליישם את ה- PREPDECK (עדיף בעזרת מברשת סינטטית), ולתת לחומר לפעול במשך 20 דקות. לאחר מכן יש לקרצף את הדק בעזרת מברשת גסה או להשתמש בגרניק עם כיוון סיבי העץ ולשטוף בנדיבות בהרבה מים. לאחר השטיפה יש לנטרל את פני שטח הדק בעזרת "מרענן ומבהיר עץ" ולתת להם להתייבש לחלוטין לפני יישום DEKS OLJE D1. למידע נוסף על "איך ליישם DEKS OLJE D1" בקרו בהוראות בעמוד המוצר.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו