רצפת בטון – חידוש, ניקוי כתמים, סילר ושמירה על מראה לאורך זמן

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

רצפת בטון נותנת לחלל מראה אלגנטי, נקי ומשמשת כרקע ניטרלי לרהיטים ואביזרים הפזורים בחלל.

טולמנס– מהחברות המובילות בארץ בתחום העיצוב – עושה שימוש ברצפת בטון באולם התצוגה שלה הנקרא "וילה דאדא" ברמת השרון. גם בטולמנס בחרו במוצרי סאן דק על מנת לתת לרצפת הבטון את המראה הנכון ולשמור עליו לאורך זמן רב.

כיוון שזהו אולם תצוגה – רמת השחיקה במקום גבוהה. מוצרי סאן דק נבחרו גם בזכות העמידות הגבוהה שלהם. לדעת שרצפת הבטון תשמור על המראה שלה גם בעומס שחיקה גבוה היה אחד מהשיקולים בבחירת המוצרים.

 

מחדשים את אולם התצוגה

אולם התצוגה קיים כבר מספר שנים, וכיום בעת חידוש התצוגה ושיפוץ המבנה, הוחלט גם על רענון מראה הרצפה שהיה כבר שחוק מאד, וחידוש הסילר הקודם שברובו כבר נשחק ונעלם.

אז כמו בכל פרויקט, הדבר ראשון שנעשה הוא אבחון המצב הקיים והחלטה על אופן ההכנה הנדרש לרצפה בכדי להביא אותה, קודם כל, למצב אופטימלי לספיגה והדבקות הסילר, ושנית, למצב אסטתי בו הרצפה נקייה לאחר שהוסרו כתמים, פגמים ולכלוכים.

 

מצב הרצפה לפני תחילת החידוש:

לפניכם תמונה של מצב הרצפה לפני הטיפול. ניתן לראות שזוהי ריצפת בטון לבן שחוקה, מלאת אבק כתוצאה מהתהליך הטבעי של התפוררות הבטון כאשר אינו מוגן. וסימני דריכה וכתמים מהשימוש היומיומי, ובאופן טבעי מאופי המקום שבו תנועה רבה. כמו כן הרבה שריטות, ופה ושם דבק על הרצפה שנשאר מהתצוגה שהוחלפה באולם. בקושי ניתן להבחין בסילר הקודם שכן זה כבר שחוק לגמרי ובמקומות רבים לא קיים על הרצפה.

מאמר סילר 1 Of 6

זיכרו: אבחנת המצב הקיים היא חשובה ביותר בכדי לדעת שאנו מכינים את הרצפה כמו שצריך ומתאימים את הסילר/הגימור הנכון לאחר מכן. וכאן המקום להסבר קצר:

ישנם כל מיני סילרים וכל מיני צבעים. את חלקם ניתן ליישם רק על ריצפת בטון חשופה (כלומר ללא כל צבע/גימור/סילר ישן, או בטון חדש) וכזאת שיכולה לקלוט ולספוג את הסילר או הצבע. וישנם כאלו שניתן ליישם אותם גם על סילרים וצבעים קודמים. לעיתים יהיה צורך בצריבה של הרצפה שזהו תהליך שניתן להקביל אותו לשיוף, לעיתים נצטרך לבצע ניקוי עמוק עם מסיר שומנים וכתמים קשים ולעיתים יהיה צורך בשיוף או קרצוף פיזי של פני השטח. כמובן שכל מקרה לגופו כיוון שזה תלוי במראה שרוצים להשיג ובסטטוס הרצפה כרגע.

אם אתם מעוניינים ברצפת בטון חדשה או מחדשים רצפת בטון קיימת – צוות סאן דק ישמח תמיד לייעץ ולכוון אתכם לפתרון האיכותי ביותר. ליצירת קשר עם צוות סאן דק לחצו כאן

סילר שקוף, הוא מטבעו יכול לטפל בשריטות קלות וסימני שחיקה, ובעצם יוצר שכבת גימור חלקה ואחידה. מכיוון שזוהי שכבת גימור – יש להקפיד ליישם את הסילר רק לאחר שמראה הרצפה לפני יישום הסילר משביע רצון. הסילר לא יטפל בפגמים גדולים או כתמים עמוקים ולכן שלב הניקוי הוההכנה הראשוניים ישפיעו מאד על המראה הסופי המתקבל.

 

שלב ההכנה:

בפרויקט זה הוחלט לבצע ניקוי עמוק של הרצפה בעזרת חומר הניקוי Cleaner&Degreaser של חברת UGL. זהו חומר ניקוי ייעודי למשטחי בטון והוא נועד להוריד שמנים וכתמים קשים ממשטחי אבן ובטון לפני צביעה. את החומר קרצפו  עם מכונת פוליש אליה מחובר פד סקוץ עדין. אין לכם מכונת פוליש? גם מטאטא שערות סיטטיות קשיחות יעשה את העבודה. השימוש במכונת הפוליש הקל על העבודה וזירז אותה.

לאחר קרצוף של מספר דקות בוצעה שטיפה יסודית של כל החומר תוך שפיכת מים נקיים וגריפתם החוצה מספר פעמים עד לווידוי שלא נותר כל חומר ניקוי על הרצפה.  בפרויקט זה, כיוון שהשתמשו בסילר מראה רטוב של דריילוק Wetlook לא היה חשוב להסיר לחלוטין את שאריות הסילר הישן שכן זהו סילר שניתן ליישם אותו גם על סילרים קודמים או שטחים הצבועים בצבע לבטון ובתנאי שפני השטח במצב יציב וללא חלקים מתפוררים ומתקלפים. לאחר תהליך הניקיון הניחו לרצפה להתייבש ייבוש מלא למשך 48 שעות.

מאמר סילר 2 Of 6

שלב יישום הסילר:

לאחר 48 שעות החלו ביישום הסילר. זהו השלב הפשוט והמהיר יותר. לפרויקט זה בחרו בטולמנס בסילר מראה רטוב של דריילוק. ה"ווטלוק" הוא סילר אקרילי איכותי ביותר המתאים גם לשטחים פנימיים וגם חיצוניים. הוא מעניק מראה עשיר ומעמיק את המראה הטבעי של האבן או הבטון תוך הגנה חזקה בפני שחיקה, פגעי מזג האוויר וכימיקלים למיניהם. את הסילר ניתן ליישם בעזרת פד, רולר או מברשת והיישום הוא ידידותי וקל. הסילר נספג בבטון ומתפלס מעצמו כך שלא משאיר סימני מריחה.

יש להקפיד על מריחה אחידה ולהימנע מיישום עודף או "שלוליות" חומר. במקרה הספציפי הזה, בגלל השטח הגדול עבדו שני אנשים כאשר אחד מורח את הסילר במהירות בעזרת רולר והשני עובר אחריו עם פד מריחה עדין יותר, כאשר הוא מחליק ומורח באופן אחיד יותר את הסילר. לאחר 4 שעות של ייבוש השכבה הראשונה, יישמו את השכבה השניה באותו אופן.

טיפ: בצביעת ריצפה, התחילו לעבוד מהקיר הרחוק מהיציאה ולהתקדם לכיוון דלת היציאה.

לאחר היישום, יש לאפשר לסילר להתייבש 24 שעות לפני שניתן להלך עליו בתנועה קלה וכ-48-72 שעות לפני הנחת הרהיטים ולתנועה כבדה יותר.

מאמר סילר 3 Of 6

מאמר סילר 4 Of 6

מאמר סילר 5 Of 6

מאמר סילר 6 Of 6

צוות סאן דק בעל ניסיון רב בכל הקשור לניקוי, חידוש, שימור והגנה על משטחי בטון.

היעזרו בניסיון שלנו ופנו אל צוות היועצים שלנו, ללא תשלום, לפני שאתם ניגשים לעבודה. הידע הרב והמוצרים המקצועיים יחסכו לכם זמן רב ויבטיחו מראה מרהיב ותוצאה מקצועית ועמידה.

השתמשו בטופס הקצר מטה ופנו אלינו:

 

בהצלחה!!!

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו