איך לתקן נזילה בקיר כתוצאה מחדירת מי גשמים?

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

לפניכם מדריך מקצועי המתאר שלב אחר שלב את כל הפעולות הנדרשות על מנת לתקן ולאטום קיר שנפגע כתוצאה מחדירת מי גשמים.
במקרה הבא אני מציג בעיה נפוצה של חדירת מים מקיר חיצוני בפינת החדר כתוצאה מחדירת מי הגשמים. ניתן לראות שבפינת חדר זו כבר הצטבר נזק רב של קילופי צבע, כשל הטיח ואף התפוררות האבן בשל הזנחה  ואי טיפול בבעיה למשך זמן רב. למשימה ניגשנו ביום ראשון לאחר סוף שבוע עמוס בגשמים כאשר הקיר עדיין לח מאד וטרם הספיק להתייבש.

 
שלב 1 - גירוד הקיר וקילוף חלקים רופפים
הדבר הראשון שעלינו לבצע הוא גירוד יסודי של הקיר בעזרת מברשת ברזל ושפכטל. וודאו כי הורדתם כל שארית רופפת של צבע או טיח או במקרה שלנו אפילו אבנים קטנות שהתפרקו מהקיר.

 שלב 2 - תיקון חורים וסדקים בקיר

כעת עלינו למלא את כל החורים שנפערו בקיר.  אנחנו עשינו זאת בעזרת חומר יעודי לתיקון חורים בקיר גם תחת נזילת מים Drylok Fast Plug. זהובטון הידראולי מיוחד המתייבש במהירות ובעל כושר הדבקות וחוזק גבוהים במיוחד וכאמור ניתן לעבוד איתו גם באזורים רטובים לחלוטין.


 
שלב 3 - יישום הדריילוק ואיטום הקיר

כעת לאחר שתיקנו את כל החורים והסדקים עם הבטון המיוחד  Drylok Fast Plug, ניתן ישר למרוח את הדריילוקאוטם מים ולחות. כאמור, ניתן ליישם אותו על קיר לח והוא כבר יכסה את כל הכתמים, הלחות והתיקונים שביצענו. הדריילוק כצבע אוטם מים יעניק לנו הגנה חזקה במיוחד מחדירת מים עתידית.
 
את הדריילוק מיישמים בשתי שכבות כאשר את השכבה הראשונה רצוי ליישם במברשת תוך הקפדה על מריחת שכבה אחידה וכיסוי כל השטח היטב. את השכבה השניה מיישמים לאחר 3 שעות ואותה ניתן ליישם במברשת או ברולר. הדריילוק מתקבל בצבע לבן חלק, אך אם תרצו, תמיד ניתן לצבוע עליו בכל צבע אקרילי כ-24 שעות לאחר היישום שלו.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו