סוף לרטיבות - מעכשיו הגג אטום לתמיד

מאת: אורי ברקן

סוף לרטיבות - מעכשיו הגג אטום לתמיד
אמנם מדינת ישראל אינה ברוכת גשמים כמו אנגליה למשל, אך כל שנה אנו כן חווים ימים גשומים לשמחתינו. המים הם משאב חיוני לחיים, לחקלאות, לתעשיה ועוד שכן כל גשם המגיע לאזורינו הוא ברכה שלל ממש. יחד עם זאת, הגשם יכול גם לגרום לתופעות ונזקים רבים אם יחדור דרך הגג. במקום להשקיע בזיפות וצביעת הגג או שיטות איטום אחרות יקרות כגון יריעות ביטומניות כל כמה שנים, יש לנו בשורה: אפשר לשים סוף לרטיבות ולאטום את הגג שלכם אחת ולתמיד! המשיכו לקרוא ונגלה לכם כיצד.

למה חשוב לאטום את הגג?
בישראל נהוג בהרבה בניינים להשתמש בשיטת בניה עם גג שטוח. גג שכזה נוטה לאגור מים כמו בריכה, לכן מותקנים על הגג גם פתחי ניקוז למים כדי למנוע הצפה. אם שטח רצפת הגג אינו אטום כראוי, המים יחלחלו לתוך המבנה של הבית, ותתחיל להופיע רטיבות בתוך המבנה. גם רטיבות וחדירת מים זמנית עשויה לגרום לנזקים רבים, התפוררות שכבות הגמר של קירות וגגות, התקלפות צבע, הופעת עובש ואף קצרים חשמליים מסוכנים. הבעיה עם חדירת מים למבנה היא שלא תמיד מרגישים או רואים את התוצאות באופן מיידי. לעיתים לוקח ימים ושבועות עד שהלחות עושה את דרכה וסימנים יופיעו מתוך המבנה. כאשר זה קורה, הנזק כבר נעשה לכן חשוב לוודא שהגג שלכם אטום תמיד ולא לחכות להופעת סימנים של חדירת מים. 

מוצרים מומלצים לאיטום גג לתמיד
חברת סאן דק משווקת סדרת מוצרים מעולים לאיטום הגג אחת ולתמיד: 

  • איטום גגות בלאק ג'ק 100% סיליקון - אטום לתמיד. מדובר בחומר סיליקוני גמיש בגוון לבן שהוא לא רק קל מאוד ליישום אלא גם בא עם אחריות ל 30 שנים! החומר בעל הרכב מיוחד ובעל אדהזיה גבוהה שאינו מתייבש, אינו נסדק, אינו מתפורר ואינו מתרכך בעקבות נוכחות של מים גם לאורך זמן (מים עומדים). גמישות החומר מאפשר יישום על גבי כל סוג של גג וכל סוג חומר כולל תשתיות קיימות עם כיסוי ואטימה מלאה כבר מהשכבה הראשונה וללא צורך ביישום שכבת הכנה (פריימר) ברוב המקרים. בניגוד לחומרים ושיטות איטום אחרות שמצריכות זמן ייבוש ארוך יחסית (לכן לא מבצעים אותן בתקופת גשמים), הבלאק ג'ק מתייבש תוך 15 דקות לאחר היישום כך שגם אם צפוי גשם בהמשך היום, אפשר לבצע את האיטום. בנוסף הבלאק ג'ק מספק הגנה טרמית מצויינות עם כושר הדיפה של כ- 90% מקרני השמש כך שהבית שלכם יהיה גם מבודד יותר מחום חיצוני.  הבלאק גיק מתאים הן לגגות חדשים שלא עברו עדיין איטום וגם עבור גגות קיימים עליהם יושמו איטומים בשיטות אחרות. 
  • בלוקינג פריימר לאיטום גגות בלאק ג'ק - אטום לתמיד. אם לרוב אין צורך בשכבת פריימר לפני יישום הבלאק ג'ק, השימוש בפריימר זה ישפרו עוד יותר את התכונות של הבלאק ג'ק עם יצירת שכבת הגנה תחתונה ויישמר את הגוון הלבן הבוהק שלו ואת ההגנה הטרמית שהוא מעניק. הפריימר מיועד כאשר קיים איטום זפת, ביטומן או יריעות ביטומניות ישנות בהן האגרגטים נשרו ושכבת הביטומן התחתונה נחשפה על הגג כך שתיווצר הפרדה בין השכבות ללא יכולת הזפת לזלוג לתוך הבלאק ג'ק. כמו כן הפריימר יאפשר אדהזיה טובה יותר על גבי שכבות איטום קיימות על הגג. 
  • בלאק גק' אטום לתמיד - משחת איטום גגות מחוזקת לפינות תפרים וחיבורים. במידה ובגג שלכם קיימים סדקים, חורים, קרעים ותפרים באיטום קיים, משחת איטום של בלאק ג'ק תתקן ותאטום את הכל בקלות ולצמיתות לפני יישום איטום הבלאק ג'ק. המשחה שומרת על גמישות לאחר הייבוש ותפלס  ותאחד את כל חלקי האיטום בגג שלכם. המשחה בעלת הרכב סיליקן מועשר בסיבים לחיזוק ובעלת כושר אדהזיה מעולה לכל חומרי בניה ותשתיות. המשחה אידאלית לאטימה וחיזוק אזורים מועדים לכשל בגג כמו חיבורים שונים, פינות, ועוד ומייצרת אחידות כך שלימים לא יהיה סיכוי למים לחדור. מומלץ להשתמש לפי יישום שכבת איטום של בלאק ג'ק. 

איך מיישמים איטום גג לתמיד?
יתרון נוסף לבלאק ג'ק טמון בקלות היישום. לפני היישום חשוב להכין את הגג נכונה, ניקוי כללי ויסודי, פינוי כל לכלוך או דברים שאינם מחוברים לגג באופן קבוע. התחילו בטיפול בנקודת תורפה פוטנציאליות בעזרת משחת איטום גגות מחוזקת לפינות תפרים וחיבורים של בלאק ג'ק. טפלו בכל מקום גם אם עדיין נראה אטום כדי להבטיח כי בעתיד לא תחדור רטיבות. 

המשחה מסופקת בפחית של 3.4 ליטר ומוכנה לשימוש, רק צריך לערבב ויוצאים לדרך. מורחים את המשחה בעזרת שפכטל, כף טייחים או מברשת. באזור לטיפול עם המשחה, גלשו עוד 10 ס"מ מכל צד עם המשחה כדי להבטיח אטימה מקסימלית. לאחר היישום מחכים שעתיים לייבוש לפני שממשיכים עם שאר היישומים. 

לאחר ייבוש משחת האטימה ניתן לעבור לשלב יישום הפריימר (באותם מקרים בהם הוא נחוץ בלבד). הפריימר מסופק בדלי של 18 ליטר שמספיק לכיסוי של עד  42 מ"ר של גג. את היישום מומלץ לבצע במזג אוויר נוח, לא מעל 38 מעלות ולא מתחת ל 10 מעלות (חושב שתנאי המזג אוויר יהיו דומים גם ל 24 שעות הקרובות). לא מיישמים את הפריימר כאשר יש גשם או לחות גבוהה.  לאחר ערבוב הפריימר, מיישמים בעזרת רולר או בהתזה. זמן ייבוש מלא - 24 שעות. 

לאחר ייבוש מלא של הפריימר אפשר לפנות ליישום של השכבה העליונה עם איטום גגות בלאק ג'ק 100% סיליקון - אטום לתמיד. הבלאק ג'ק מסופק בדלי של 18 ליטר שמספיק לכיסוי של עד  31.5 מ"ר של גג. את החומר ניתן ליישם בטמפרטורה חיצונית שבין 1 לבין 49 מעלות. ניתן ליישם בעזרת רולר או בהתזה, בשכבה אחת ואחידה. זמן ייבוש של 15 דקות בלבד! גם אם יהיה גשם בהמשך, הגג שלכם יהיה מוגן ואטום עכשיו לתמיד.

 

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו